Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu pisaliśmy o kontrowersyjnej decyzji lekarzy rodzinnych z Obornik, którzy podpisali umowę na nocną opiekę medyczną z firmą Obst Ambulans - Union. Dotychczas pacjenci z Obornik mogli po 18.oo i w weekendy korzystać ze szpitala, bowiem lekarze rodzinni właśnie z SP ZOZ w Obornikach. Niestety taka zmiana strasznie utrudni życie, szczególnie starszym mieszkańcom naszej gminy.

Już kilka dni po tych informacjach prasowych wśród mieszkańców Obornik pojawiły się głosy, aby zmienić lekarzy rodzinnych, bowiem skoro nie szanują swoich pacjentów, to należy wybrać takiego lekarza rodzinnego, który będzie się liczył z ich zdaniem. Najbliżej Obornik znajduje się poradnia w Parkowie, która podlega pod Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego i Lekarzy Specjalistów "Hipokrates" w Skokach. Przypomnijmy, że ta przychodnia podpisała umowę z obornickim szpitalem i jej pacjenci po 18.00 i w weekendy mogą liczyć na pomoc właśnie w szpitalu. Słysząc te głosy zadzwoniliśmy do przychodni w Skokach z zapytaniem czy jest możliwość przepisania się z Obornik właśnie do Parkowa. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma problemu z przepisaniem się do tamtejszej przychodni. Aby zmienić lekarza rodzinnego należy wypełnić druk deklaracji wyboru i okazać w wybranej placówce posiadającej kontrakt z NFZ dokument potwierdzający wpłatę na ubezpieczenie zdrowotne i dowód tożsamości. Ubezpieczony wypełnia druk deklaracji, który stanowi o wpisaniu pacjenta do nowego zakładu opieki zdrowotnej, jest to równoznaczne ze skreśleniem go w dotychczasowym zakładzie.
Przypominamy, że zmieniając lekarza pierwszego kontaktu (lekarza rodzinnego) należy zabrać ze sobą własną dokumentację medyczną, w której znajdują się wszystkie informacje o stanie naszego zdrowia. Poprzednia placówka, w której leczył się pacjent, ma obowiązek wydania oryginału karty szczepień, powinna także wydać kopie lub odpisy dokumentacji medycznej. Koszty przygotowania odpisu lub kopi karty zdrowia obciążają pacjenta.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071