Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Lekarze rodzinni z Obornik nie chcieli dyżurować nocą i w weekendy, dlatego w minionym roku mieli podpisaną umowę ze Szpitalem Powiatowym w Obornikach. To tam właśnie mogli udać się Oborniczanie i uzyskać pomoc. Niestety od 1 marca pacjenci z Gminy Oborniki pomocy lekarskiej muszą szukać w Rogoźnie, bowiem lekarze rodzinni zadecydowali, że podpiszą umowę z Firmą Obst Ambulans - Union. Czym kierowali się lekarze rodzinni wiedzą pewnie tylko oni.

Jak mówił w wywiadzie udzielonym telewizji poznańskiej wiceprezes zarządu spółki "Vita-KK" Tomasz Kierończyk "on się do nas zgłosił, a myśmy się na to zgodzili, a szpital się na przykład nie zgłosił o to". Niestety zupełnie inne informacje usłyszeliśmy na radzie społecznej SP ZOZ, gdzie zarówno dyrektor Szpitala Małgorzata Ludzkowska oraz naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urszula Bak mówiły, że szpital wysłał pisma do spółek lekarzy rodzinnych, ale na spotkanie przyszli tylko przedstawiciele spółki z Osiedla Leśnego Medix oraz spółki lekarzy rodzinnych z Parkowa. Jak więc mówiła dalej Ludzkowska ani przedstawiciele spółki Vita, ani Vita -KK nie przybyli na spotkanie. Poza tym nie w gestii szpitala leży zapewnienie nocnej opieki medycznej, ale właśnie w gestii lekarzy rodzinnych. W całej sprawie najbardziej zadowolony jest właściciel firmy Obst. Skoro bowiem lekarze rodzinni z Obornik przystali na jego ofertę, to on co miesiąc będzie od Narodowego Funduszu Zdrowia inkasował za każdego mieszkańca powiatu ryczałtową stawkę, 0,50 zł za opiekę ambulatoryjną i 0,70 za opiekę wyjazdową. Zdziwienia całą sprawą oraz podejściem do tematu Narodowego Funduszu Zdrowia nie ukrywa Małgorzata Ludzkowska - "nasz szpital ma nowe, dobrze wyposażone gabinety, windę, którą można wyjechać od razu na oddział… Czego chcieć więcej. Poza tym na pewno spotkamy się z pretensjami pacjentów, jeżeli bowiem zgłoszą się do szpitala z pomocą będą musieli powiedzieć gdzie są zameldowani. Jeżeli w Obornikach zostaną odesłani do Rogoźna, szpital bowiem przyjmować będzie tylko pacjentów spółki lekarskiej z Parkowa" - mówiła Ludzkowska. W styczniu i lutym nocna i weekendowa opieka medyczna świadczona była na terenie szpitala i w samym tylko styczniu skorzystało z niej ponad 600 osób, co daje średnią ponad 20 osób każdej nocy. Czy mały budynek w Rogoźnie na ulicy Fabrycznej będzie w stanie obsłużyć taką liczbę pacjentów? Poza tym jak mieszkańcy odległych od Obornik wsi naszej gminy, jak Popówko, czy Wychowaniec, będą mieli dojechać do Rogoźna? Wszystko więc wskazuje na to, że najgorzej na całej sprawie wyjdzie szpital, bowiem pacjenci tam będą psioczyć, że nie udziale im się pomocy. Pokrzywdzonymi będą również zwykli pacjenci pozbawieni w swoim mieście nocnej opieki medycznej. Co zatem zdecydowało, że lekarze rodzinni z Obornik podjęli tak kontrowersyjną decyzję? Może warto, aby zapytali ich o to pacjenci, którym swoją decyzją zapewnili "nie lada atrakcję", ale w złym tego słowa znaczeniu!!! Jak nam się udało dowiedzieć, już w przyszłym tygodniu do Narodowego Funduszu Zdrowia uda się starosta Gustaw Wańkowicz, który obiecał, że tak tej sprawy nie pozostawi!!!Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

BIBI
Data: 16.03.2010 09:54:43

lekarze rodzinni w Obornikach to po prostu katastrofa. Liczy się ilość pacjentów i wypisanych recept.


pacjent
Data: 16.03.2010 14:50:31

nikt oczywiście nie pionformował że lekarza z firmy Obst można wezwać z poradą do domu, korzystałem ostatnio i byłem bardzo zadowolony a w szpitalu jak byłem to zostałem przyjety pod wszelką krytyką, może faktycznie do rogoźna dojechać to dla niektórych problem ale sposób przyjeć w rogoźnie jest o wiele lepszy niż w szpitalu a co do pomieszczeń to tez nikt nie wspomniał że szpital w godzinach dziennych świadczy tam również usługi w zakresie porad chirurgicznych i ortopedycznych, czyli pomieszczenia nie są takie jak się mówi


Też pacjentka
Data: 16.03.2010 16:17:54

Szanowny pacjencie to jak Ci tam było w Rogoźnie tak dobrze to sobie jedź.Jak wyobrażasz sobie sytuację gdy pacjent źle się czuje, ma bóle w klatce piersiowej i jedzie w takim stanie np,z Objezierza , Sycyna czy też innych wiosek do Rogoźna?Trzeba wziąc w takich przypadkach odległość niekiedy ok 30 km.Przecież taki pacjent może nie dojechać bo droga będzie daleka, a przecież może to być zawał!!!Karetka nie przyjedzie bo stwierdzą ,że mozna samemu przyjechać .Przecież to PARANOJA. "Chorą" służbę zdrowia i lekarzy rodzinnych trzeba będzie chyba naprawdę podać do jakiejś ogólnokrajowej telewizji bo gdzie tu jest dobro pacjenta się pytam???? Coś mi tu jest szyte grubymi nićmi ta obsługa pacjenta przez tą firmę z J.Strasznie ta sprawa śmierdzi !!!Pytanie kto na tym zyska , a kto straci?! Kto straci wiadomo już dziś- MY pacjenci.Kto zyska też wiadomo - ale sobie państwo sami odpowiecie.


blazii
Data: 17.03.2010 17:42:47

z Ocieszyna bliżej jest do szpitala do Poznania na ul. Lutycką! hehehe... to jest rozbój w bialy dzien! Do rogoźna na pogotowie? pssssssssss.....


MAGDA
Data: 22.03.2010 08:35:06

JA WCALE TEGO NIE ROZUMIEM SKORO MAMY SZPITAL POD NOSEM TO Z JAKIEJ RACJI MAMY JEZDZIC DO ROGOZNA .JA MAM MAŁE DZIECKO I ZADNEGO TRANSPORTU TO CO NA PIESZO MAM ISC.ODWOŁAC TAKIEGO DYREKTORA JAK PODEJMUJE TAKIE GŁUPIE DECYZJE ,A GDZIE ZDANIE PACJENTÓW .LUDZIE ZMIENCIE TO MY CHCEMY LECZYC SIE W SZPITALU OBORNICKIM.


ZEN
Data: 22.03.2010 09:27:08

Magda nie zrozumiałaś artykułu, to nie wina dyrekcji szpitala, a naszych lekarzy rodzinnych to oni za nas zadecydowali !!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071