Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony poniedziałek w Powiatowym Urzędzie Pracy starosta Gustaw Wańkowicz oraz sekretarz Piotr Sitek wspólnie z dyrektorem Leszkiem Juraszkiem dokonali oficjalnego otwarcie Centrum Aktywizacji Zawodowej. Remont i wyposażenie tzw. CAZ, który znajduje się na pierwszym piętrze urzędu, kosztował 75 tys., z czego 60 pochodziło ze środków ministerialnych, a 15 ze środków starostwa.

Centrum Aktywizacji Zawodowej w PUP

Zgodnie z ustawą, Centra są wydzieloną organizacyjnie częścią urzędu pracy. Zatrudniony w nich doradca i pośrednik zajmują się wyłącznie aktywizacją bezrobotnych. Przebywają oni w jednym pomieszczeniu, co ma sprzyjać podejmowaniu wspólnych działań aktywizujących osoby pozostające bez pracy. W CAZ Powiatowego Urzędu Pracy zatrudnionych jest aktualnie 9 pracowników, jednak, jak powiedział nam dyrektor Juraszek, urząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 85 tys. zł na stworzenie jeszcze dwóch miejsce pracy dla pośrednika i doradcy zawodowego.
Centrum aktywizacji zawodowej skupia kluczowych pracowników - pośredników pracy, doradców zawodowych, doradców do spraw kariery zawodowej. Doradcy i pośrednicy przestaną zajmować się administracją, będą natomiast tworzyli indywidualne plany działania dla bezrobotnych, także programy aktywizacji dla poszczególnych grup bezrobotnych. W założeniu każdy bezrobotny, który przyjdzie do centrum aktywizacji, otrzyma ofertę zatrudnienia lub ofertę uczestnictwa w jednej z form aktywizacji: stażu, przygotowania zawodowego dla dorosłych, szkolenia, uczestnictwa w klubie pracy, w programie specjalnym lub w programie integracji społecznej.
Pośrednicy i doradcy zawodowi zaplanują wspólnie z bezrobotnym jego ścieżkę aktywizacji - będą przyjmować klientów w specjalnie urządzonych pokojach, co ma zapewnić poufność prowadzonych rozmów. W klubie pracy bezrobotny dowie się m. in. jak założyć działalność gospodarczą, jak rozmawiać z pracodawcami i jak pisać dokumenty aplikacyjne. Specjaliści ds. rozwoju zawodowego doradzą w jaki sposób bezrobotny będzie mógł podnieść swoje kwalifikacje.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+4 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Tomasz
Data: 23.04.2010 08:59:18

Gdzie są pieniądze unijne i kto je dostaje,bo napewno nie bezrobotni chcący otrzymac tzw.pożyczkę unijną na założenie firmy.Czy tylko znajomi Pana Juraszka są obejmowani tym tym prawem ?A co z resztą ?Sprzątać ulice ?Zal mi tego matacza,strasznie żal.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071