Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W poniedziałkowy poranek, gdy po śnieżnym weekendzie kierowcy ruszyli samochodami do pracy, okazało się, że nie jest to takie proste, szczególnie na drogach mniej uczęszczanych i osiedlowych. Do naszej redakcji zadzwoniła właścicielka jednej z firm transportowych, której Tir stanął na drodze łączącej Bielawską z Obrzycką. O drodze tej pisaliśmy już m.in. tydzień temu, że jest nieodśnieżona i oblodzona.

Spór o tę drogę toczy się już od kilku miesięcy. Przypomnijmy: Maria Pilarska (prezes Spółdzielni Mieszkaniowej) upiera się, że droga jest na jej terenie i gmina powinna ją przejąć, gmina natomiast uważa, że droga jest wewnętrzna i wcale jej przejmować na swój stan nie musi. Kto zatem odpowiada za należyte jej przygotowanie do ruchu drogowego? Tego właśnie próbowała dowiedzieć się nasza rozmówczyni, która najpierw obdzwoniła powiatowe i wojewódzkie zarządy dróg, a następnie, gdy już poinformowano ją, że droga jest przedmiotem sporu po miedzy gminą, a spółdzielnią, tam właśnie szukała pomocy. Niestety tam tak szybko jej nie otrzymała. Jak relacjonowała nasza rozmówczyni, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Przemysław Świderski powiedział jej, że spółdzielnia nie ma środków na odśnieżanie tej drogi, a poza tym mogą tę drogę w każdej chwili zamknąć!!! Nasza rozmówczyni rozmawiała też z zastępcą burmistrza Bogdanem Bukowskim, który poinformował ją, że droga jest przedmiotem sporu pomiędzy gminą a spółdzielnią i że tam powinna szukać pomocy. Ostatecznie właścicielka firmy poprosiła o pomoc jedną z pobliskich firm, która użyczyła jej ciężkiego sprzętu, który pozwolił udrożnić drogę. Niestety, widać spory na linii gmina - spółdzielnia szkodzą tylko mieszkańcom, jednak podejście do sprawy wiceprezesa też jest bardzo intrygujące, bowiem mówiąc o zamknięciu drogi zachowuje się jak pan na włościach, a nie zarządca wspólnego dobra jakim jest majątek wszystkich spółdzielców. A wracając jeszcze do odśnieżania dróg osiedlowych spółdzielni, to warto było wybrać się na Osiedle Leśne, gdzie drogi osiedlowe był bardzo słabo odśnieżone.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 31.01.2010 16:18:15

Tir na drodze osiedlowej??? to mandat powinien dostać za tarasowanie i niszczenie drogi!!! Jak można 20 tonowym autem jeździć po dodze osiedlowej. Cała POLSKA jest rozjechana a drogi zniszczone. Gdzie jest POLICJA !!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071