Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W poniedziałkowy poranek, gdy po ¶nieżnym weekendzie kierowcy ruszyli samochodami do pracy, okazało się, że nie jest to takie proste, szczególnie na drogach mniej uczęszczanych i osiedlowych. Do naszej redakcji zadzwoniła wła¶cicielka jednej z firm transportowych, której Tir stan±ł na drodze ł±cz±cej Bielawsk± z Obrzyck±. O drodze tej pisali¶my już m.in. tydzień temu, że jest nieod¶nieżona i oblodzona.

Spór o tę drogę toczy się już od kilku miesięcy. Przypomnijmy: Maria Pilarska (prezes Spółdzielni Mieszkaniowej) upiera się, że droga jest na jej terenie i gmina powinna j± przej±ć, gmina natomiast uważa, że droga jest wewnętrzna i wcale jej przejmować na swój stan nie musi. Kto zatem odpowiada za należyte jej przygotowanie do ruchu drogowego? Tego wła¶nie próbowała dowiedzieć się nasza rozmówczyni, która najpierw obdzwoniła powiatowe i wojewódzkie zarz±dy dróg, a następnie, gdy już poinformowano j±, że droga jest przedmiotem sporu po miedzy gmin±, a spółdzielni±, tam wła¶nie szukała pomocy. Niestety tam tak szybko jej nie otrzymała. Jak relacjonowała nasza rozmówczyni, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Przemysław ¦widerski powiedział jej, że spółdzielnia nie ma ¶rodków na od¶nieżanie tej drogi, a poza tym mog± tę drogę w każdej chwili zamkn±ć!!! Nasza rozmówczyni rozmawiała też z zastępc± burmistrza Bogdanem Bukowskim, który poinformował j±, że droga jest przedmiotem sporu pomiędzy gmin± a spółdzielni± i że tam powinna szukać pomocy. Ostatecznie wła¶cicielka firmy poprosiła o pomoc jedn± z pobliskich firm, która użyczyła jej ciężkiego sprzętu, który pozwolił udrożnić drogę. Niestety, widać spory na linii gmina - spółdzielnia szkodz± tylko mieszkańcom, jednak podej¶cie do sprawy wiceprezesa też jest bardzo intryguj±ce, bowiem mówi±c o zamknięciu drogi zachowuje się jak pan na wło¶ciach, a nie zarz±dca wspólnego dobra jakim jest maj±tek wszystkich spółdzielców. A wracaj±c jeszcze do od¶nieżania dróg osiedlowych spółdzielni, to warto było wybrać się na Osiedle Le¶ne, gdzie drogi osiedlowe był bardzo słabo od¶nieżone.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 31.01.2010 16:18:15

Tir na drodze osiedlowej??? to mandat powinien dostać za tarasowanie i niszczenie drogi!!! Jak można 20 tonowym autem jeĽdzić po dodze osiedlowej. Cała POLSKA jest rozjechana a drogi zniszczone. Gdzie jest POLICJA !!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071