Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Od kilku dni przy wjeździe na teren Szpitala Powiatowego w Obornikach działają dwa szlabany. Jeden wpuszcza kierowców, drugi wypuszcza - po wrzuceniu żetonu, który kosztuje 3 zł i którego trzeba kupić na recepcji. Oczywiście nie muszą robić tego wszyscy, a lista osób zwolnionych z opłat jest długa. Honorowi krwiodawcy, inwalidzi, radni, media itp. zwolnieni są z opłaty, reszta musi płacić.

"Nie podobała im się komuna, chcieli mieć Amerykę, to niech płacą" - taki komentarz można było usłyszeć w minionym tygodniu koło szlabanu. Jak mówi dyrektor szpitala Małgorzata Ludzkowska "większość instytucji publicznych ma tego typu opłaty za wjazd lub wyjazd z ich terenu. Tak też jest u nas, środki jakie pozyskamy z tych opłat najpierw pokryją koszt zakupu szlabanów, kamer i oprogramowania, a następnie przeznaczone będą na zagospodarowanie placu przy szpitalu." Niestety takie rozwiązanie nie podoba się wszystkim, a szczególnie widać to po tych, którzy jeżdżą drogimi autami. "Było już kilku takich, którzy mnie po prostu wyzywali od najgorszej, ale co ja mam zrobić, kultury już ich nie nauczę, ale jak mnie jeden z drugim będzie obrażał, to do sądu oddam!!!" - mówiła Ludzkowska.



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+5 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marek
Data: 26.01.2010 19:46:14

Dalej to już tylko bilety za wstęp do szpitala nas czekają...


piv
Data: 27.01.2010 07:51:26

Poprzednik Pani Dyrektor miał koncepcję płatnego parkingu na terenie szpitala. Jeden i drugi pomysł to idiotyzm. Przed terenem szpitala nie ma miejsc parkingowych a więc zmusza się pacjentów i odwiedzających do odpłatnego wjazdu. A tak przy okazji to może ktoś poinformuje ile kosztowały kolektory słoneczne i w jakim okresie zwrócą się poniesione na nie środki kiedy u nas słońca jak na lekarstwo.


młody
Data: 28.01.2010 17:57:08

Myślę że parkowanie pod oknami szpitala jest pomysłem poronionym, by to ograniczyć opłata ... tylko czy pacjenci poczują się lepiej?


Jan
Data: 28.01.2010 18:24:16

W Poznaniu trzeba płacić za szpoitalne parkingi. W Obornikach i tak długo było za darmo.


Ireneusz
Data: 30.01.2010 01:36:27

Szpital to nie hotel a parkowanie to już drugorzędny plan.


marian
Data: 01.02.2010 10:36:02

TO nie są ludzie wymyślając takie rzeczy to po prostu potwory nie mające uczuć wyciskające kasę z ludzi którzy jadą odwiedzić swoich bliskich w potrzebie.. wstyd wstyd a inna sprawa dlaczego radni zwolnieni są z opłat co to jakiś nadludzie ... JEDNA WIELKA KOMUNA


Kuba
Data: 01.02.2010 20:33:11

Radni zwolnieni? Pewnie rodziny radnych też. No i jeszcze bliżsi i dalsi znajomi. Ciekawe jeszcze jakie inne przywileje mają w szpitalu, a o których nie wiemy.


Ania
Data: 01.02.2010 22:31:43

A czy jadąc na tzw. ostry dyzur tez nalezy uiscic oplate? Bo jesli tak, to trochę dziwne wydaje mi się bieganie po zeton majac w samochodzie dziecko z rozbita glowa czy zlamana noga...


K@si@
Data: 02.02.2010 08:12:45

Aniu opłatę uiszcza się przy wyjeździe , no ale ja myslę że jeśli sami jedziemy na tzw.ostry dyżur to opłata nie powinna być pobierana.
W Poznaniu np.na ul Szkolnej jest wjazd na parking szpitalny dopiero od godziny 14 i również za to trzeba zapłacic (napewno więcej jak w Ob-kach), także drodzy państwo nie narzekajcie bo nie jest tak źle.Jedno co mi się nie podoba i powinni to zlikwidować to ulgi z opłatami dla "radnych" bo przecież to nie są ludzie ,którzy zasłużyli się czymkolwiek dla naszego miasta tylko co najwyżej kolejnymi bzdetnymi posiedzeniemia za które biorą NASZE pieniądze


ona on oni
Data: 04.02.2010 00:09:55

I tak wszystko już pogmatwane staje się jeszcze większym horrorem.


marian
Data: 04.02.2010 19:45:40

K@SI@ ty chyba nie wiesz co mówisz Oborniki to nie Poznań jak w Poznaniu każą płacić za powietrze to rozumiem ,że w Obornikach też .... to jest wyciskanie siana przeważnie od ubogich bo ci którzy mają kasę leczą się w prywatnych szpitalach a nie w warunkach polowych. Tyle kasy idzie na kasę chorych z naszych zarobków a nic z tego nie mamy bo albo kolejka na kilka lat albo prywatnie. Ale kto się tam nami martwi ci co mają to mają nakradli w czasie gdy było co jeszcze kraść a teraz z nas się śmieją. I jak ktoś myśli ,że jest inaczej myślę ,że to naprawdę optymista i zazdroszczę mu niewiedzy.Jak wiadomo na forum każdy twardy a na Ulicy słowa nie powie bo i tak się boi stracić te ochłapy co ma. tak dalej a będziemy jak te bateryjki w MATRIX-ie


leon
Data: 13.02.2010 22:13:59

Tak jest gdy się da za duże podwyżki lekarzom i sobie to wtedy brakuje na
wszystko i Pani Dyrektor wymyśliła opłatę za parkowanie.
Najlepiej to wywalić Lidzowską i surowo ukarać.


Oborniczanin
Data: 14.04.2010 10:09:48

No i pięknie! Myślałem że chociaż honorowi dawcy krwi będą mieli darmowy wstęp a tu czopka ... Dzisiaj byłem i oczywiście musiałem zapłacić 3zł za postój na parkingu przez około 10 minut. A Pani w okienku powiedziała, że ma listę i tylko policja możne wjeżdżać za darmo. Brak mi słów na tą ich niby długą listę!


PELA
Data: 04.11.2010 11:42:56

Leon ma racje . jak pani dyrektor bierze do siebie pieniadze z szpitala to szpital na dlugi .