Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Od kilku już miesięcy radny Marek Lemański zgłasza problem drogi od ul. Obrzyckiej do Bielawskiej w kierunku kotłowi, która znajduje się na gruncie należ±cym do Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach. Stosunki na linii Spółdzielnia Mieszkaniowa (czytaj Maria Pilarska), a Gmina (czytaj Bogdan Bukowski i Anna Rydzewska), nie należ± do poprawnych, dlatego i w tej sprawie o porozumienie bardzo trudno. Maria Pilarska upiera się, że droga jest na jej terenie i gmina powinna j± przej±ć.

Gmina natomiast uważa, że droga jest wewnętrzna i wcale jej przejmować na swój stan nie musi. Problem pojawia się jednak w okresie zimowym, bowiem kto ma odpowiadać za należyte utrzymanie tej drogi? W poniedziałek do naszej redakcji zadzwoniło kilku zbulwersowanych kierowców, którzy poinformowali nas, że droga ta jest prawie nieprzejezdna, bowiem na nawierzchni znajduje się LÓD!!! Według relacji telefonicznych, taki stan drogi utrzymywał się przez dwa dni, a z tego powodu doszło tam także do małej stłuczki samochodowej. Jak słyszeli¶my na jednej z listopadowych Sesji Rady Miejskiej, utrzymaniem tej drogi dotychczas zajmowało się Pókim. Czy jednak w tym roku nadal o to dba? Trudno powiedzieć… Jedno jest jednak pewne - czas się t± drog± zaj±ć, szczególnie kwesti± jej własno¶ci, aby dokładnie było wiadomo do kogo dzwonić zim±, gdy droga ta jest nieprzejezdna.
¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

oborniczanin
Data: 19.01.2010 17:21:52

skoro pilarska sie upiera ze to jej droga to niech j± od¶nieża. Stan dróg na osiedlu jest żenuj±cy od tygodnia nie pada a tam nic się nie robi!!!. Wjazdy na parkingi s± zawalone ¶niegiem. Może kolejna nagroda pani prezes?


nowa
Data: 24.01.2010 15:09:35

Pani Pilarska ma głęboko gdzie¶ mieszkańców osiedla.Drogi nie od¶nieżone...chodniki nie posypane piaskiem. Może trzeba jeszcze podnie¶ć czynsze za mieszkania żeby zacz±ć dbać o członków spółdzielni ????


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071