Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Od kilku już miesięcy radny Marek Lemański zgłasza problem drogi od ul. Obrzyckiej do Bielawskiej w kierunku kotłowi, która znajduje się na gruncie należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach. Stosunki na linii Spółdzielnia Mieszkaniowa (czytaj Maria Pilarska), a Gmina (czytaj Bogdan Bukowski i Anna Rydzewska), nie należą do poprawnych, dlatego i w tej sprawie o porozumienie bardzo trudno. Maria Pilarska upiera się, że droga jest na jej terenie i gmina powinna ją przejąć.

Gmina natomiast uważa, że droga jest wewnętrzna i wcale jej przejmować na swój stan nie musi. Problem pojawia się jednak w okresie zimowym, bowiem kto ma odpowiadać za należyte utrzymanie tej drogi? W poniedziałek do naszej redakcji zadzwoniło kilku zbulwersowanych kierowców, którzy poinformowali nas, że droga ta jest prawie nieprzejezdna, bowiem na nawierzchni znajduje się LÓD!!! Według relacji telefonicznych, taki stan drogi utrzymywał się przez dwa dni, a z tego powodu doszło tam także do małej stłuczki samochodowej. Jak słyszeliśmy na jednej z listopadowych Sesji Rady Miejskiej, utrzymaniem tej drogi dotychczas zajmowało się Pókim. Czy jednak w tym roku nadal o to dba? Trudno powiedzieć… Jedno jest jednak pewne - czas się tą drogą zająć, szczególnie kwestią jej własności, aby dokładnie było wiadomo do kogo dzwonić zimą, gdy droga ta jest nieprzejezdna.
Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

oborniczanin
Data: 19.01.2010 17:21:52

skoro pilarska sie upiera ze to jej droga to niech ją odśnieża. Stan dróg na osiedlu jest żenujący od tygodnia nie pada a tam nic się nie robi!!!. Wjazdy na parkingi są zawalone śniegiem. Może kolejna nagroda pani prezes?


nowa
Data: 24.01.2010 15:09:35

Pani Pilarska ma głęboko gdzieś mieszkańców osiedla.Drogi nie odśnieżone...chodniki nie posypane piaskiem. Może trzeba jeszcze podnieść czynsze za mieszkania żeby zacząć dbać o członków spółdzielni ????


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071