Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

22 grudnia już po raz dwudziesty uczniowie Zespołu Szkół w Objezierzu obchodzili dzień patrona tejże szkoły. Ten uroczysty dzień, zgodnie z tradycją, rozpoczęto w kościele parafialnym wspólną Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Grzegorza Piotrowskiego. Główna uroczystość przygotowana przez uczniów trzeciej klasy gimnazjum, wg scenariusza p. Małgorzaty Jurewicz oraz współudziale p. Jacka Podleskiego i p. Ryszarda Ciszaka, odbyła się w objezierskim Domu kultury.

W tak ważnym dla szkoły dniu nie zabrakło zaproszonych gości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili pan Paweł Drewicz - Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, pani Joanna Konieczna - Skarbnik Powiatu Obornickiego, pan Antoni Żuromski i pan Adam Olejnik - członkowie Zarządu Powiatu. Obecna była też reprezentacja Żandarmerii Wojskowej z Poznania oraz przedstawiciele Rady Rodziców: pani Bogumiła Ostrowska i pan Mariusz Ewert. Życzenia przekazała również pani Violetta Sawiak - dyrektor Szkoły Podstawowej im J.I. Kraszewskiego w Objezierzu.
W części oficjalnej, po odśpiewaniu hymnu szkolnego, głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół, pan Roman Ostrowski, który w swym przemówieniu podkreślił znaczenie wielu inicjatyw szkolnych na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat ściśle związanych z Patronem - Adamem Mickiewiczem. Ponadto dyrektor przy okazji prezentacji osiągnięć w mijającym roku, gorąco podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ogromny wkład w kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły.
Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję podziwiać Zespół tańca ludowego, który zaprezentował całkowicie nowy układ taneczny w choreografii pani Barbary Roszyk oraz dynamicznym akompaniamencie pana Mariana Żurowskiego. Nie mogło zabraknąć oczywiście pięknej recytacji poezji Adama Mickiewicza w wykonaniu Weronki Przenicznej i Martyny Kreji - uczennic technikum hotelarstwa.
Po uroczystości tradycyjnie zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły spotkali się przy wigilijnym stole.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +7 (+7 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071