Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Rok 2009 już od samego początku okrzyknięty został kryzysowym, dlatego też firmy często obcinały pensje swoim pracownikom, a ci mając mniej gotówki w portfelu zastanawiali się często jak związać koniec z końcem. Przysłowiowy Kowalski kalkulował czy w danym miesiącu zapłacić za czynsz w mieszkaniu spółdzielczym lub komunalnym, czy też za prąd, lub może wysłać dziecko na wycieczkę.

W tych trudnych czasach okazuje się, że najlepiej być biegłym samorządowcem, który często pracuje w jednostkach budżetowych, a dodatkowo kasuje dietę radnego w wysokości od 800 do nawet 1800 zł, lub prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Taki ciepły fotelik od lat zajmuje właśnie pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach Maria Pilarska. Zmieniają się wiceprezesi ds. technicznych, choć ten aktualnie zasiadający w tym foteliku prawdopodobnie nie szybko go opuści; zmieniają się także główni księgowi, tym czasem Maria Pilarska dzierży ster "swojego statku, żeglując nim tam gdzie piękniejsza pogoda." Maria Pilarska jest także członkiem SLD i jak słychać w kuluarach z ramienia tej partii kandydować będzie w wyborach samorządowych. Dziwi nas zatem, że na koniec roku 2009 prezes Maria Pilarska otrzymała ze Spółdzielni dość wysoką nagrodę pieniężną za swoją pracę. Co prawda nagrodę taką otrzymuje co roku, jednak tegoroczna kwota może co niektórych zaskoczyć. Jak więc to możliwe, że prezes spółdzielni, która co miesiąc dostaje nie małą pensję, otrzymuje jeszcze dodatkowe gratyfikacje pieniężne. Za co? To chyba wie tylko Maria Pilarska i pewnie przedstawi całą listę swoich zasług. Jednak pamiętajmy, że nie robiła tego za darmo - przecież jest prezesem firmy, który wykonuje swoje obowiązki. Ciekawe co na to członkowie spółdzielni, szczególnie ci, którym ciężko związać koniec z końcem, a którzy jednak sumiennie płacą czynsz do spółdzielni.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+3 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 11.01.2010 11:25:20

A za co ta nagroda - jakie osiągnięcia - wysoka to znaczy ile?
Piszcie a nie plotkujcie
RZETELNIE UCZCIWIE
poczytność wzrośnie


Ciekawski
Data: 11.01.2010 19:44:47

No właśnie, ile ta nagroda?


WD
Data: 12.01.2010 17:23:55

Popieram Ciekawskiego... przedstawienie tego typu informacji jest amatorskim podejściem do tematu. Więcej skrupulatności i rzetelności na pewno poprawi wizerunek autora (chociaż brak podpisów pod tekstem jest notorycznym błędem) i tak już mało atrakcyjnej gazety


anonim
Data: 18.01.2010 07:22:24

halo...a czy to wazne ile tej nagrody? niech by było nawet 100zł, to ja i ta k zapytam za co? ta kobieta siedzi na stołku prezesa kto wie ile lat...wykonczyła wszystkich swoich potencjalnych wrogów - tak ze w radzie zasiadają tacy którzy zawsze bedą jej dawac potrzebne głosy - w zamian za oczywiste korzysci - , poza tym - czy to normalne zeby normalny człowiek - członek spółdzielni mieszkniwej - nie mógł normalnie niczego u niej załatwic.. - nie da sie...jesli nie ma sz kasy to mówi sie trudno.., rozmawia tylko z tymi z którymi chce - czyt. którzy moga dac jej jakąs korzysc..pozostali są nieważni..masakra..w całej spółdzielni liczy sie tylko ona..nikt nie ma tam najmniejszego głosy - dyrektor nie dyrektor, jej zastepca, kierownik, szef czegos tam cy kto wie jaka inna osoba - nikt nie ma najmniejszego głosu.....najwazniejsza jest pani prezes..gdzie my zyjemy? kobity nie das sie odwołac bo w radzie ma swoich ludzi...a teraz pcha sie jeszcze do wyborów samorządowych..brak mi słów..


buldogo
Data: 10.02.2010 23:14:03

widocznie zasłużyła, ale jesteście zawistni


rozgoryczona
Data: 09.09.2010 10:03:36

prezes Pilarska czuje się właścicielem,a nie prezesem naszej spółdzielni.Może czas byłoby pomyśleć jak doprowadzić do wymiany jej na nowszy i znający statut sp-ni model.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071