Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Dość często piszemy na łamach Gazety Powiatowej o środkach, jakie pozyskał szpital m.in. dzięki zaangażowaniu radnego sejmiku Tomasza Szramy z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na wyposażenie oddziału intensywnej opieki medycznej. Niestety z niewiadomych przyczyn kasa z WRPO nie dotarła jeszcze ani do instytucji publicznych, ani do przedsiębiorstw.

W związku z tym Szpital Powiatowy w Obornikach zmuszony został do starań o przedłużenie terminu spłaty kredytu jaki wziął na zakup sprzętu. Wiadomą bowiem kwestią jest to, że najpierw trzeba środki wyłożyć, a potem, po zakończeniu inwestycji, następuje ich zwrot. Inwestycja została wykonana dobrze, o czym świadczą choćby ostatnie wizytacje przedstawicieli Wojewody, którzy, jak relacjonowała dyrektor Małgorzata Ludzkowska, byli zachwyceni OJOMEM. Co z tego, skoro żadna transza środków jeszcze nie wpłynęła do kasy szpitalnej. Jak mówi Ludzkowska, nie ma tutaj żadnej winy szpitala, ani jego pracowników - to wina systemu. Opieszałość w przelewaniu środków spowoduje utratę przez szpital oko 20 - 30 tys. zł z tytułu odsetek od kredytu. Najdziwniejsze w tej sprawie jest jednak to, że Urząd Marszałkowski zobowiązał szpitale, aby swoje inwestycje z WRPO porozliczały do końca roku, jednak zapomniał przelać środków.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 05.01.2010 20:53:00

Mam nadzieję że administracja wypowie się na ten temat i dobrze by było gdzyby nasi dziennikarze drążyli temat u źródła czyli z WRPO


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071