Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Do¶ć często piszemy na łamach Gazety Powiatowej o ¶rodkach, jakie pozyskał szpital m.in. dzięki zaangażowaniu radnego sejmiku Tomasza Szramy z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego na wyposażenie oddziału intensywnej opieki medycznej. Niestety z niewiadomych przyczyn kasa z WRPO nie dotarła jeszcze ani do instytucji publicznych, ani do przedsiębiorstw.

W zwi±zku z tym Szpital Powiatowy w Obornikach zmuszony został do starań o przedłużenie terminu spłaty kredytu jaki wzi±ł na zakup sprzętu. Wiadom± bowiem kwesti± jest to, że najpierw trzeba ¶rodki wyłożyć, a potem, po zakończeniu inwestycji, następuje ich zwrot. Inwestycja została wykonana dobrze, o czym ¶wiadcz± choćby ostatnie wizytacje przedstawicieli Wojewody, którzy, jak relacjonowała dyrektor Małgorzata Ludzkowska, byli zachwyceni OJOMEM. Co z tego, skoro żadna transza ¶rodków jeszcze nie wpłynęła do kasy szpitalnej. Jak mówi Ludzkowska, nie ma tutaj żadnej winy szpitala, ani jego pracowników - to wina systemu. Opieszało¶ć w przelewaniu ¶rodków spowoduje utratę przez szpital oko 20 - 30 tys. zł z tytułu odsetek od kredytu. Najdziwniejsze w tej sprawie jest jednak to, że Urz±d Marszałkowski zobowi±zał szpitale, aby swoje inwestycje z WRPO porozliczały do końca roku, jednak zapomniał przelać ¶rodków.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 05.01.2010 20:53:00

Mam nadzieję że administracja wypowie się na ten temat i dobrze by było gdzyby nasi dziennikarze dr±żyli temat u Ľródła czyli z WRPO


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071