Data: , Źródło: Obornickie Centrum Sportu, Oborniki

Trzecia edycja Chrustowskiego Biegu Sylwestrowego, który odbył się 2 stycznia zgromadziła na starcie kilkadziesiąt biegaczy. Podobnie, jak w poprzednich latach, głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Chrustowie wspierana przez Obornickie Centrum Sportu, Szkolny Związek Sportowy w Obornikach , miejscową Radę Sołecką i Ochotniczą Straż Pożarną, a także Sklep RTV Kuźniak Oborniki. Jak zawsze motorem napędowym całęj kwestii organizacyjnej był dyrektor SP Krzysztof Zielonacki.

III Chrustowski Bieg Sylwestrowy

W tym roku celem biegu oprócz popularyzacji biegania jako najprostszej formy sportu dla wszystkich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, było propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności, uczczenie 91 rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz promocja Chrustowa i Obornik . Na starcie pojawili się biegacze z Obornik, którzy reprezentują nasze miasto na wielu biegach ogólnopolskich, począwszy od 10 km, a skończywszy na maratonach. Mimo mroźnej pogody biegacze z uśmiechem na ustach kończyli III Chrustowski bieg delektując się już po trasie ciepłą herbatą i kiełbaską z grilla przyrządzoną przez niezastąpionego Piotra Nogalskiego. Za rok biegaczy może być więcej w Chrustowie, bowiem jak najpierw zadeklarował Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Desperak, a potwierdził to zastępca burmistrza Henryk Łukaszewski, urząd ufunduje nagrody pieniężne.

Wyniki biegu:
Bieg Podstawowy - dziewczęta
1.Sylwia Franczak
2.Alicja Mikołajczak
3.Monika Bańdurska

Bieg Otwarty Kobiety
1.Monika Franczak
2.Dorota Woźniak
3.Joanna Gawlik

Bieg Podstawowy - chłopcy
1.Krystian Łukowski
2.Filip Zimny
3.Paweł Schelenz

Bieg Otwarty Mężczyźni
1.Dariusz Szrama
2.Jacek Flak-Marcinkowski
3.Mirosław Paluch

Bieg Gimnazjalny
1.Norbert Naparty
2.Hubert Naparty
3.Adrian IlskiŹródło: Obornickie Centrum Sportu

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 05.01.2010 20:56:46

Gratulacje więcej takich imprez a może Burmistrz i radni też wezmą się do czynnego uprawiania jakiegoś sportu bo na zdjęciach wyglądają na zmęczonych sesjami i pracą przy biurku


Zen
Data: 06.01.2010 10:24:10

Właśnie, Prezydent Poznania, a wcześniej także jego zastępca biegali w Maratonie Poznańskim. Panowie taki przykłąd trzeba dawać!!! W radzie miejskiej zasiada też kilku radnych którzy mogą czynnie uczestniczyć w biegach, szkoda że tylko wolą siedzieć na krzesełkach i kawkę popijać...!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071