Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W trakcie ustalania cen za wodę i ścieki na rok 2010, radna Waleria Liczak dopytywała prezesa wodociągów Tomasza Augustyna jakie jego spółka osiąga wpływy z kanalizowania wsi, w których mieszka mało rodzin, a koszty wykonania kanalizacji skutkują podwyżkami cen wody. "Na wsiach nie płacą za wodę, bo się nie podłączają" - mówiła na komisji finansów radna.

Jak dodała na sesji sama Zan 6-7 rodzin z Rożnowa, które mimo, iż wykonana tam została sieć, dotychczas się nie podłączyły do sieci. "Jeżeli więc nie mamy z tego zysków, to po co nam takie inwestycje" - dodała radna. Walerii Liczak najpierw odpowiedzi próbowała udzielić burmistrz Anna Rydzewska, według której radna natychmiast powinna poinformować Straż Miejską o tych rodzinach. "Jeżeli bowiem ktoś się nie podłącza, musi ponieść konsekwencje" - mówiła Rydzewska. Radnej Liczak kwestie wodociągowania i kanalizowania gminy próbował tłumaczyć także radny Michalak, który mówił, że jest to konieczne, bowiem jest to jedno z zadań własnych gminy. To że wzrastają koszty jest logiczne, bo przedsiębiorstwo powiększa swój majątek. Michalak dodał także, że ceny wody będą rosły w kolejnych latach realizowania przez PWiK inwestycji, jednak to od radnych zależy ile dopłacą do metra sześciennego zużytej wody i ścieków, aby nie obciążać kosztami tylko mieszkańców naszej gminy. Czy jednak radnej Liczak wystarczą takie tłumaczenia?Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +3 (+5 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

MMM
Data: 03.01.2010 13:58:42

Skoro się nie podłączają to dlaczego MUSZĄ się podłączać? W Niemczech nie ma takiego obowiązku!!! Istnieje tam wiele gospodarstw ekologicznych które maja swoje własne mini oczyszczalnie ścieków i korzystają z zamkniętych obiegów wody... Dlaczego ma byc to obowiązkiem? Bo przedsiębiorstwo nie przynosi zysków? TO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ I BZDURA nie powinno się zmuszać ludzi do korzystania z kanalizacji!!!


śmieszne...
Data: 11.01.2010 10:21:14

popieram przedmówce - mieszkam na wsi lecz nie mamy jeszcze podłączonej kanalizacji. z mężem jakiś czas temu zamontowaliśmy mini oczyszczalnię która nie mało kosztowała, lecz nie płacimy taraz za częsty wywóz ścieków a woda po oczyszczeniu dostaje się bezpośrednio wgłąb ziemi. i teraz kto mnie zmusi, żebyśmy zrezygnowali z tej inwestycji w zamian za kanalizę i wciąż rosnące rachunki? nie chcę, to NIE!!!


on
Data: 16.01.2010 13:45:26

widze że komentujący nie bardzo kumają bazy. Jak macie oczyszczalnię to nie trzeba się podłączyć. Natomiast przy zwykłym szambie trzeba


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071