Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Uczniów Gimnazjum nr 3 w Obornikach odwiedził policjant z prewencji kryminalnej KPP w Obornikach. Celem jego wizyty, 11 grudnia, było przeprowadzenie pogadanki na temat środków pirotechnicznych. Na holu szkoły zorganizowano trzy spotkania, po jednym dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Rozmawiali o petardach

"Chcieliśmy uświadomić młodzież o skutkach korzystania z petard. Mamy nadzieję, że w ten sposób zmniejszymy ilość wcześniejszego używania petard przez młodzież" mówi pan Marcin Marcinkowski, przedstawiciel prewencji kryminalnej Obornickiej Komendy Powiatowej. Zgodnie z literom prawa korzystać z środków pirotechnicznych można tylko i wyłącznie w sylwestra i Nowy Rok. Mimo tego młodzież sięga po nią dużo wcześniej nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że staje wówczas w konflikcie z prawem. W takiej samej sytuacji są także osoby, które sprzedają petardy nie pełnoletnim. Kupić petardy może tylko osoba dorosła. Tej niewiedzy świadomi byli pedagodzy z Gimnazjum nr 3. Chcąc edukować swoich uczniów wyszli z inicjatywą zorganizowania takiej pogadanki.
Na tym spotkaniu poruszono kwestie zagrożeń jakie mogą spowodować środki pirotechniczne. Mówiono także o tym jak z nich bezpiecznie korzystać. Ponadto uczniowie zostali ostrzeżeni o konsekwencjach jakie grożą za korzystnie z petard. A są one znaczne, bo nawet postępowanie przed sądem rodzinnym. Pan Marcin Marcinkowski, prowadzący pogadankę, ma nadzieję, że przyniesie ona pożądane skutki, jakim byłoby uniknięcie bezmyślnego korzystania z petard.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

no nawet nawet
Data: 25.12.2009 01:38:02

ciekawe pojęcie o niewiedzy uczniów i.t.p.;bądżmy zawsze na bieżąco bo skutki będą opłakane.


ja
Data: 25.12.2009 18:52:01

naprawdę świetnie działający są Policjanci z Prewencji w Obornikach,pogadanki zawsze ciekawe zarówno dla młodszych jaki starszych dzieci.Gratuluję i oby tak dalej!


asd
Data: 04.01.2010 16:17:33

mysle ze ten komentarz jest z komendy


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071