Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Uczniów Gimnazjum nr 3 w Obornikach odwiedził policjant z prewencji kryminalnej KPP w Obornikach. Celem jego wizyty, 11 grudnia, było przeprowadzenie pogadanki na temat ¶rodków pirotechnicznych. Na holu szkoły zorganizowano trzy spotkania, po jednym dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Rozmawiali o petardach

"Chcieli¶my u¶wiadomić młodzież o skutkach korzystania z petard. Mamy nadzieję, że w ten sposób zmniejszymy ilo¶ć wcze¶niejszego używania petard przez młodzież" mówi pan Marcin Marcinkowski, przedstawiciel prewencji kryminalnej Obornickiej Komendy Powiatowej. Zgodnie z literom prawa korzystać z ¶rodków pirotechnicznych można tylko i wył±cznie w sylwestra i Nowy Rok. Mimo tego młodzież sięga po ni± dużo wcze¶niej nie zdaj±c sobie nawet sprawy z tego, że staje wówczas w konflikcie z prawem. W takiej samej sytuacji s± także osoby, które sprzedaj± petardy nie pełnoletnim. Kupić petardy może tylko osoba dorosła. Tej niewiedzy ¶wiadomi byli pedagodzy z Gimnazjum nr 3. Chc±c edukować swoich uczniów wyszli z inicjatyw± zorganizowania takiej pogadanki.
Na tym spotkaniu poruszono kwestie zagrożeń jakie mog± spowodować ¶rodki pirotechniczne. Mówiono także o tym jak z nich bezpiecznie korzystać. Ponadto uczniowie zostali ostrzeżeni o konsekwencjach jakie groż± za korzystnie z petard. A s± one znaczne, bo nawet postępowanie przed s±dem rodzinnym. Pan Marcin Marcinkowski, prowadz±cy pogadankę, ma nadzieję, że przyniesie ona poż±dane skutki, jakim byłoby uniknięcie bezmy¶lnego korzystania z petard.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

no nawet nawet
Data: 25.12.2009 01:38:02

ciekawe pojęcie o niewiedzy uczniów i.t.p.;b±dżmy zawsze na bież±co bo skutki będ± opłakane.


ja
Data: 25.12.2009 18:52:01

naprawdę ¶wietnie działaj±cy s± Policjanci z Prewencji w Obornikach,pogadanki zawsze ciekawe zarówno dla młodszych jaki starszych dzieci.Gratuluję i oby tak dalej!


asd
Data: 04.01.2010 16:17:33

mysle ze ten komentarz jest z komendy


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071