Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Tradycyjnie jak co roku w Przedszkolu Nr 1 "Bajeczka" 71 dzieci z najstarszych grup z 4 na 5 grudnia uczestniczyły w nocnym oczekiwaniu na Świętego Mikołaja. W piątkowe popołudnie dzieci dekorowały świątecznie sale oraz przygotowywały ozdoby na choinkę, którą później stroiły.

Udały się autokarami do miasta w poszukiwaniu Św. Mikołaja. Odwiedzały różne miejsca - sklepy, dworzec kolejowy i autobusowy. W jednym z tych miejsc czekał na nie list, w którym Mikołaj poinformował dzieci, iż oczekuje na nich w przedszkolu, gdzie mają do wykonania kilka specjalnych zadań, takich jak pieczenie pierników oraz przygotowanie słodkich paczek dla dzieci z rodzin potrzebujących.
Gdy zapadł wieczór przedszkolaki trzymając w swych rączkach latarki udały się na poszukiwanie długo oczekiwanego gościa. Odnalazły go, kiedy właśnie wchodził przez komin Dzieci zaprosiły Św. Mikołaja do specjalnie przygotowanej sali kominkowej, gdzie śpiewały wraz z nim mikołajkowe piosenki oraz wspólnie się bawiły. Na pożegnanie otrzymały prezenty.
Po nocy pełnej wrażeń w sobotni poranek zjadły śniadanie i udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do kościoła, by zostawić dzień wcześniej przygotowane paczuszki dla dzieci potrzebujących. W tym miejscu świętym odbyło się również wspólne kolędowanie. Po powrocie szczęśliwe przedszkolaki z "Bajeczki", pełne niezapomnianych wrażeń, otrzymały pamiątkowe plakietki, kolorowe dyplomy i wróciły do swych domów.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

:)
Data: 15.12.2009 14:39:31

Ale super:)


Kacha
Data: 15.12.2009 15:36:06

Brawa dla pomysłodacwców.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071