Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jesienny spacer wokół obiektów zamkniętego szpitala w Miłowodach i rozmowy z ludźmi, którzy zawodowo do końca byli związani z tym szpitalem nie nastrajają optymizmem. Od frontu zamknięta brama, pracownik ochrony na posterunku, od zaplecza od strony osiedla Kowanówko i trasy krajowej nr 11 obiekt praktycznie otwarty, dostępny każdemu komu zechce się przeskoczyć przez dziurawy płot.

Wewnątrz puste budynki wypełnione zapachem stęchlizny i wydobywającej się zewsząd wilgoci. Zewnętrzne elewacje zalewane są wodą przez dziurawe, wypełnione butwiejącymi liśćmi, nieczyszczone od lat rynny. Wewnątrz od wilgoci zaczynają podnosić się parkiety, odpadać płaty tynków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pomijając już niezrozumiałe dla większości miejscowego społeczeństwa gry szpitalem w Miłowodach w wykonaniu urzędników Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, faktem jest, że z chwilą zamknięcia szpitala w Miłowodach tenże Urząd zlecił fizyczną likwidację Miłowód dyrekcji Szpitala Rechabilitacyjno-Kardiologicznego w Kowanówku. Z tego zadania ten ostatni wywiązał się wręcz ''po mistrzowsku''. Tym bardziej, że sprzedaż mienia ruchomego a ostatecznie całego obiektu Miłowód miała załatać chociaż w części dziurę zadłużeniową szpitala w Kowanówku. Bulwersuje fakt, że przez cały okres lata nie widziano na terenie Miłowód pracowników szpitala w Kowanówku, którzy by pootwierali okna i drzwi byłych pawilonów wietrząc je i susząc w sposób naturalny. Tego rodzaju naganne działania administratora obiektu obniżają jego wartość i co za tym idzie kwotę pieniędzy, jaką szpital w Kowanówku otrzyma na pokrycie swoich długów. Jest to działanie na własną szkodę.
Dziś już wiemy, że jak na razie nabywcy na ten majątek nie ma i szybko nie będzie, a przed nami zima, deszcze, mrozy, wilgoć. Budynki byłego szpitala w Miłowodach, co już wiemy, na pewno ogrzewane nie będą. Wiosna pokaże obraz zniszczeń i stan dewastacji obiektu, a co za tym idzie - drastyczny spadek jego wartości i ceny.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

...
Data: 08.12.2009 20:16:22

Teraz ruina, bo to, co mogła "zaradna" władza z Szpitala Kardiologicznego zdążyła zabrać... Łącznie z mydelniczkami.


Takasama Nora
Data: 14.12.2009 23:04:49

No właśnie o to chodzi ! Drastyczny spadek ceny ! Trzeba być głupim, żeby nie wiedzie, o co tu chodzi. Kolesie rozgrabią majątek za bezcen. Pomalują elewację i sprzedadzą z potrójnym zyskiem za rok dwa.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071