Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jeszcze nie raz w tym roku pisać będziemy o planach budowy hali sportowej przy Zespole Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach. Od czterech lat zwolennikiem budowy hali jest wicestarosta Przemysław Gronostaj, natomiast w rok przed wyborami o hali przypomnieli sobie dwaj radni SLD, a jeden z nich zupełnie przypadkowo jest ojcem dyrektora wspomnianej szkoły.

Ambicjonalne plany budowy hali

Znaj±c realia hala może kosztować ok. 3 mln zł, jednak bardziej optymistyczny jest wicestarosta Gronostaj. "Mam tutaj wstępny kosztorys na halę z dachem wykonanym z płyty warstwowej i jej koszt opiewa na ok. 1,5 mln zł" - mówi Gronostaj. "Cały czas różne firmy przysyłaj± do mnie koncepcję budowy hali wraz z kosztorysami, ale te opiewaj± na 2-3,5 mln zł, a na takie wydatki nas nie stać" - szybko dodaje. "Ambicjonalnymi" natomiast nazwał plany budowy hali radny Paszyk, który uważa, że ¶rodki przeznaczone w przyszłorocznym budżecie na halę powinny pój¶ć na zakup najpotrzebniejszego sprzętu w szpitalu, który na dzień dzisiejszy potrzebuje ok. 300 tys. zł.

Niestety dwaj radni SLD nadal przystaj± przy swoim i nie przekonuje ich nawet fakt, że Zespół Szkół im. T. Kutrzeby dostanie w roku 2010 ok. 2 mln zł na termomodernizację, na któr± składa się m.in.: wymiana okien, ocieplenie dachu i ¶cian. Oni ż±daj± więcej! A co na to pozostali radni oraz dyrektorzy szkół ponadgimanzjalnych? Czy to przypadek, że szkoła ma dostać wszystko kosztem szpitala i pozostałych placówek o¶wiatowych?¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

arabeska
Data: 03.10.2010 14:24:21

Polecam ten artykuł innym czytelnikom, aby mogli zobaczyć jak wzajemne rozgrywki personalne "tych u władzy" nie maj± na celu społecznego dobra a udowodnienia innym, że będzie jak ja chcę. Zdrowo my¶l±cy zarz±dca, inwestor musi czasami spo¶ród kilku ważnych rzeczy wybrać t± najważniejsz± w danym momencie i w przypadku budowy sali przy szkole wła¶nie się tak stało. Brawo dla tych, którzy to dostrzegaj±. ;)


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071