Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Obchody związane ze świętowaniem odzyskania niepodległości w Obornikach nie zakończyły się mszą świętą za ojczyznę w kościele farnym. To był dopiero początek. Już o godzinie 17 rozpoczął się festyn niepodległościowy na hali sportowej przy ulicy Obrzyckiej.

W programie imprezy znalazły się potyczki sportowe uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Oborniki. W zawodach wzięły udział szkoły wiejskie ( SP w Kiszewie, Objezierzu, Rożnowie, Maniewie i Chrustowie) i miejskie (SP 2, SP 3 i SP 4 z Obornik). Uczniowie zmierzyli się w kilku konkurencjach. Rozpoczęli biegiem sztafetowym z piłką lekarską, która ważyła 3 kg. Kolejnym zadaniem drużyny był bieg sztafetowy z piłką koszykową, którą należało kozłować. Trzecia konkurencja to łamigłówka matematyczna - tutaj liczył się nie tylko czas wykonania zadania, ale także jego poprawność. Dalej uczniowie próbowali swoich sił w toczeniu piłki ręcznej za pomocą kija hokejowego. Uczniowie musieli zmierzyć się także z szarfą, którą należało przełożyć przez całe ciało. Kolejne konkurencje to przeciąganie liny i rozwiązywanie zagadki - odgadnięcie nazwy zwierzęcia.
Potyczki sportowe były przerywane występem artystycznym. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały zespoły działające przy Obornickim Ośrodku Kultury. Zespół Sing Simile i Skrzaty zachwycały zebranych swoim głosem. Zaś zespoły One Step, Cat Clan, Iskierki i Fantazja, śmiało "wyginały swoje ciała", za co otrzymały gromkie brawa od publiczności. Na płycie hali sportowej zaprezentowali się także karatecy. Wśród nich była Olga Chmielewska, która w Stargardzie Szczecińskim zdobyła mistrzostwo Polski.
W konkurencjach sportowych ósme miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4, siódme - SP w Rożnowie, szóste - SP 3, piąte - SP w Kiszewie, czwarte miejsce zdobyła SP 2. Brązowy medal wypracowała drużyna ze SP z Objezierza. Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP Maniewo, a pierwsze SP z Chrustowa. Burmistrz Anna Rydzewska wraz ze swoim zastępcą Henrykiem Łukaszewskim i dyrektorem OCS panem Tomaszem Konitzem wręczali drużynom medale, dyplomy i puchary. Częstowali ich także słodyczami.
Kolejnym punktem programu był występ gwiazdy, Magdy Dureckiej. Po jej występie odbył się pokaz oczekiwanych przez wszystkich fajerwerków. Ten punkt programu, jak zawsze, przyciągnął całą rzeszę ludzi.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071