Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu Wojewoda Wielkopolski zaprezentował wyniki oceny projektów zgłoszonych do dofinansowania w 2010 r. w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Jest to drugie rozdanie z tzw. schetynówek. Przypomnijmy, że przy pierwszym rozdaniu Gmina Oborniki zajmując czwarte miejsce na liście pozyskała środki na budowę ulicy Towarowej, która połączyła równolegle do krajowej jedenastki Oborniki z Rożnowem.

Do drugiego rozdania wnioski ponownie złożyła i Gmina Oborniki i Powiat Obornicki. Gmina wnioskowała o środki na "Poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez remont mostu, budowę i przebudowę jezdni, chodników, ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Armii Poznań w mieście Oborniki". Powiat natomiast wnioskował o przebudowę drogi Ryczywół - Karolewo - Zawady. W pierwszym rozdaniu wniosek starostwa dotyczący przebudowy drogi Bogdanowo - Uścikowo uzyskał zbyt małą liczbę punktów i nie został zrealizowany zajmując dopiero 37 miejsce.
Przy drugim rozdaniu środków ocena została dokonana przez Komisję Wojewódzką powołaną przez Wojewodę Wielkopolskiego. Ocenie poddano 173 wnioski (w tym 114 wniosków gmin oraz 59 wniosków powiatów) złożone w ramach naboru zakończonego w dniu 30.09.2009 r., z czego do oceny merytorycznej dopuszczono 169 wniosków. Komisja odrzuciła z przyczyn formalnych 4 projekty.
Wniosek przygotowany przez Gminę Oborniki znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej!!! Gmina Oborniki wnioskowała o kwotę 2,7 mln zł przy całkowitym koszcie realizacji projektu wynoszącym ponad 5,5 mln zł. Projekt przedsięwzięcia zakłada przebudowę ciągu ulicy wraz z oświetleniem, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, biegnącej od Rynku do drogi krajowej nr 11 w Bogdanowie oraz kapitalnym remontem "małego" mostu na Warcie. Bez wątpienia inwestycja, która będzie realizowana w przyszłym roku pozytywnie wpłynie zarówno na poprawę bezpieczeństwa, jak i komfort mieszkańców.
Niestety tyle szczęścia ponownie nie miał powiat, którego wniosek znalazł się dopiero na 20 miejscu, jednak na szczęście załapał się na dofinansowanie proponowanej przebudowy drogi. Kwota, o jaką wnioskowało starostwo, to ok. 596 tys. zł. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w roku 2010.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

OBORNICZANIN
Data: 18.11.2009 18:38:33

a w kurierze stachowiaka ogłoszono wielki sukces starostwa hehe nie wspominając o gminie.


młoda
Data: 19.11.2009 13:17:08

Tp może na następnych wyborach zagłosujmy na Rydzewską by wymieniła Wańkowicza


gregor
Data: 05.09.2010 22:33:54

gmina pierwsza..., w istocir-papier wszystko przyjmie, nawet prawde, jak sie piszacy pomyli, w przypadku lokaty powiatu bledu nie byl.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071