Data: , ¬ródło: , Oborniki

Ofiary wypadków nie mog± cię ostrzec to nowa kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego maj±ca na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. A jest co poprawiać, w 2008 roku na polskich drogach wydarzyło się 49054 wypadków, w których zginęło 5437 osób, czyli ok. 15 osób dziennie, co daje jedn± osobę na 1,5 godziny. Trudno w to uwierzyć, ale co 1,5 godziny na polskich drogach ginie jedna osoba. W okresie zimowym niemal połowa ofiar to piesi i to wła¶nie głównie bezpieczeństwu pieszych po¶więcony jest najnowszy spot reklamowy w ramach kampanii społecznej "Użyj wyobraĽni".

Przyczyn tak dużej ilo¶ci ofiar ¶miertelnych na drogach jest wiele, od infrastruktury drogowej przez nie zawsze sprawne i bezpieczne samochody do samego zachowania kierowców i pieszych na drodze. Aby zatem wpłyn±ć na zachowanie kierowców i pieszych na drodze Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego przygotowała do¶ć drastyczny spot reklamowy. Jaki wpływ na zachowanie kierowców i pieszych będzie miała ta kampania nie wiadomo, miejmy nadzieję, że polskie drogi będ± stawać się bardziej bezpiecznie i będzie na nich gin±ć mniej osób, w tym także mniej pieszyć.

Obejrzyj spot reklamowy "Ofiary wypadków nie mog± cię ostrzec" przygotowany przez Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego.

Jak bezpiecznie prowadzić samochód m.in. w trudnych warunkach drogowych dowiesz się z Dekalogu My¶l±cego Kierowcy. Poprawisz w ten sposób bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+5 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071