Data: , Źródło: , Oborniki

Ofiary wypadków nie mogą cię ostrzec to nowa kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego mająca na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. A jest co poprawiać, w 2008 roku na polskich drogach wydarzyło się 49054 wypadków, w których zginęło 5437 osób, czyli ok. 15 osób dziennie, co daje jedną osobę na 1,5 godziny. Trudno w to uwierzyć, ale co 1,5 godziny na polskich drogach ginie jedna osoba. W okresie zimowym niemal połowa ofiar to piesi i to właśnie głównie bezpieczeństwu pieszych poświęcony jest najnowszy spot reklamowy w ramach kampanii społecznej "Użyj wyobraźni".

Przyczyn tak dużej ilości ofiar śmiertelnych na drogach jest wiele, od infrastruktury drogowej przez nie zawsze sprawne i bezpieczne samochody do samego zachowania kierowców i pieszych na drodze. Aby zatem wpłynąć na zachowanie kierowców i pieszych na drodze Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego przygotowała dość drastyczny spot reklamowy. Jaki wpływ na zachowanie kierowców i pieszych będzie miała ta kampania nie wiadomo, miejmy nadzieję, że polskie drogi będą stawać się bardziej bezpiecznie i będzie na nich ginąć mniej osób, w tym także mniej pieszyć.

Obejrzyj spot reklamowy "Ofiary wypadków nie mogą cię ostrzec" przygotowany przez Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego.

Jak bezpiecznie prowadzić samochód m.in. w trudnych warunkach drogowych dowiesz się z Dekalogu Myślącego Kierowcy. Poprawisz w ten sposób bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +5 (+5 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071