Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

21 października 2009 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach odbył się V Powiatowy Festiwal Fizyki. To już kolejne spotkanie młodych ludzi, których połączyła wspólna pasja - zamiłowanie do nauk ścisłych. Uczestnikami festiwalu są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego obornickiego powiatu.

V Powiatowy Festiwal Fizyki

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nauczyciel fizyki z Zespołu Szkól w Objezierzu, pan Kazimierz Paprzycki. Pierwszy tego typu festiwal odbył się w 2005 roku w Rogoźnie, rok później w Obornikach, następnie w Ryczywole, Rogoźnie i po raz kolejny odbywa się w Obornikach. Organizatorami V edycji Festiwalu Fizyki są Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach pan Tomasz Szrama, oraz nauczyciele fizyki z tej szkoły, czyli pan Jarosław Paulus i pani Agnieszka Wojtkowiak.

Rok 2009 jest ogłoszony jako "Międzynarodowy Rok Astronomii", dlatego motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest hasło "Odkryj swój Wszechświat".

Wstępem do V PFF było spotkanie w dniu 29 kwietnia 2009r, nauczycieli fizyki i uczniów podczas sesji popularno-naukowej prowadzonej przez wicedyrektora Obserwatorium Astronomicznego w Poznaniu dr Tadeusza Jopka pt. "Co wydarzyło się nad Tajgą Syberyjską w 1908r?"

Tegoroczny Festiwal Fizyki rozpoczął się wykładem prof. Wojciecha Nawrocika z UAM, pt. "Zastosowanie Fizyki w Medycynie" . Zgromadzeni uczniowie mieli okazje uczestniczyć w przedstawieniu "Fizyka na wesoło" i zobaczyć zachwycające doświadczenia chemiczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie, uczestniczyć w seansie Planetarium Nieba Północnego oraz pokazie iluzji Aleksandra Tracza. Każda reprezentacja szkół przedstawiła szereg interesujących eksperymentów przybliżających mechanizm powstawania i wyjaśniających istotę wielu zjawisk fizycznych.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom festiwalu oraz uczniom, którzy wzięli udział w konkursach towarzyszących. Szczególne podziękowania kierujemy też dla fundatorów nagród, czyli firmie PWN.pl, Staroście Powiatu Obornickiego oraz Burmistrzowi Obornik za pomoc, zaangażowanie i wszelkie przejawy życzliwości.
Laureaci V Powiatowego Festiwalu Fizyki:

Kategoria: Prezentacja multimedialna " Sposoby i możliwości odkrywania Wszechświata": I miejsce Małgorzata Rebelka z Gimnazjum Nr 3 w Obornikach, II miejsce Piotr Semrau z Gimnazjum im. JP II w Ryczywole, III miejsce Karolina Jany, Marta Głowacka i Eryka Olech z ZS Agrobiznesu w Rogoźnie.

Kategoria: Konkurs plastyczny "Zjawiska astronomiczne w przyrodzie": I miejsce Krzysztof Stempniak z ZS im. A. Mickiewicza w Objezierzu, II miejsce Julia Kurek z Gimnazjum Nr 2 w Rogoźnie, III miejsce Katarzyna Wysocka i Magdalena Szymkowiak z ZS im. T. Kutrzeby w Obornikach.

Kategoria: Konkurs fotograficzny "Zjawiska fizyczne i astronomiczne w przyrodzie": I miejsce Łukasz Cyrulik z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach, II miejsce Michalina Nowakowska z Gimnazjum Nr 1 w Rogoźnie, III miejsce Marta Zagrodzka z Gimnazjum Nr 3 w Obornikach.

Kategoria: Konkurs literacki - opowiadanie fantastyczno-naukowe "Ja i mój Wszechświat": I miejsce Maciej Gryziecki z Gimnazjum Nr 1 w Obornikach, II miejsce Oliwia Mańkowska z Gimnazjum Nr 1 w Rogoźnie, III miejsce Amelia Gorzelak z Gimnazjum Nr 1 w Rogoźnie.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+3 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071