Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Ważne rocznice przypadaj±ce w bież±cym roku, takie jak 70 lecie wybuchu II wojny ¶wiatowej i agresja sowiecka z 17 wrze¶nia, stały się jednym z głównych motywów zorganizowania przez dyrekcję LO w Obornikach nieszablonowej, oryginalnej lekcji historii. 9 paĽdziernika młodzież wraz z nauczycielami w murach OOK uczestniczyła w spotkaniu z muzyczn± twórczo¶ci± Jacka Karczmarskiego - polskiego poety, prozaika, twórcy piosenek o tematyce historycznej i społeczno - obyczajowej.

W rolę wykładowców wcielił się poznański kwartet Proforma oraz Zbigniew Płomiński. Młodzież, która po brzegi wypełniła salę, wysłuchała czę¶ciu piosenek z ogromnego dorobku artysty. Nie zabrakło utworów o wielkim znaczeniu, takich jak Mury, Obława, Modlitwa o Wschodzie Słońca i pie¶ni i¶cie historycznych. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotograficzna - Obornicka Młodzież w III Marszu Pamięci w Katyniu.
Niew±tpliwie taka forma upamiętniania ważnych dat historycznych, a także taki sposób wdrażania młodzieży w zawiłe dzieje historii naszego kraju zasługuje na uznanie. Jest to bowiem forma zdecydowanie lepsza niż bezbarwne, przebrzmiałe już i nieaktualne typowe szkolne akademie.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+0 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071