Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatnim posiedzeniu komisji tematycznych działających przy Radzie Powiatu Obornickiego powrócił temat budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Gen. Kutrzeby. Jak pisaliśmy w minionym tygodniu, inicjatorem budowy sali rok przed wyborami samorządowymi jest Komisja Społeczna, a spośród radnych Jan Molski (ojciec dyrektora szkoły) i Piotr Neter ( nauczyciel zatrudniony w tejże szkole). Jak mówił radny Piotr Neter, komisja doszła do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa tzw. balonowej sali. Jej koszt radny szacuje na ok. 1.2 mln zł.

Inny pomysł zaproponował wicestarosta Gronostaj, który uzyskał informację, że ściany można zrobić z ocieplonej styropianem blachy aluminiowej i wówczas koszt budowy spada do 400 tys. zł. Jeżeli do tego doda się jeszcze zaplecze socjalne, to cała inwestycja zamknie się w 1 mln zł. Według inicjatorów pomysłu sala umiejscowiona będzie na boiskach za szkołą. Radni obecni na obu komisjach zgodnie stwierdzili, że sala szkole się należy, jednak bardzo dziwił ich pośpiech z jakim pomysł ten forsują radny Neter i Molski. Szczególnie radny Bździak zdziwiony był tym, że radny Neter tak późno wyszedł z inicjatywą budowy sali. "Sądzę, że nie jest to inicjatywa polityczna, wymyślona na rok przed wyborami" - mówił Bździak. Radny Neter odpowiadał, że jego inicjatywa nie jest spóźniona, bowiem problemem budowy sali był zainteresowany od dawna, a temat lepiej zna odkąd w szkole pracuje. Inny pogląd na sprawę rzucił radny Zieliński, który przypomniał, że jest szansa pozyskania w 2010 r. środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z przeznaczeniem na budowę porządnej środowiskowej sali sportowej. "O tym przecież na sesji mówił radny sejmiku Tomasz Szrama" - przypominał Zieliński. Sala balonowa, czy też aluminiowa, to według radnego Żuromskiego duże koszty utrzymania, po za tym radny nie wierzy, że za takie pieniądze da się coś porządnego postawić. Samorządowcy zwrócili jeszcze uwagę na jedną rzecz, mianowicie, że salę można budować wspólnie z gminą, która kończy kompleks boisk przy Szkole Podstawowej Nr 2. Wraz z halą sportową w tym rejonie miasta mogłoby powstać duże centrum sportowe. Radnego Zielińskiego także dziwił pośpiech Netera - "Dziwi mnie pana mówienie o nowej kadencji. Przecież jak przyjdą inni radni, a nas nie będzie, to też postawią tą salę" - mówił Zieliński. Ostatecznie radni postanowili szczegółowiej podjeść do tematu sali, aby dokładnie wiedzieć ile środków potrzeba na jej budowę. Jedno w tym wszystkim jest pewne - sala należy się ZECIE, bowiem szkoła ta do budżetu powiatu wnosi ogromne pieniądze z subwencji budżetowej i gdyby te środki przekazać bezpośrednio szkole, to salę, i to pełnowymiarową, postawiłaby sobie w 2-3 lata.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Baloniarz
Data: 13.10.2009 07:20:21

Ciekawa postawa Zielińskiego. Przed poprzednimi wyborami próbował balona zafundować w ZS Rogoźno. Jeździł nawet oglądać takie cudo. Teraz zmienił zdanie, bo co ? Bo to nie jego pomysł ! A może wróci do swojej koncepcji w Rogoźnie. Wybory przecież za rok, trzeba trochę ludziom oczy zamydlić. Kaziu do dzieła, wyborca przyjmie wszystko.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071