Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Już po raz piąty Oborniczanie poznawali kulturę i tradycję państwa europejskiego. Tegoroczna impreza z cyklu "Europa bliżej Obornik" poświęcona została Italii. W ubiegłych edycjach zgłębialiśmy tajniki wiedzy o Irlandii, Francji, Hiszpanii i Niemczech. W niedzielę, 13 września, na obornickim rynku odbyły się Dni Włoskie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16. Mimo, iż pogoda nie dopisywała, padał deszcz i żaden z promieni słonecznych nie mógł się przebić przez gęstą warstwę chmur, to i tak znaleźli się tacy, którzy postanowili dowiedzieć się czegoś o państwie leżącym na Półwyspie Apenińskim i jednocześnie dobrze zabawić.

Spotkanie z Włochami na obornickim Rynku poprowadziła pani Anna Witczak. Przytaczała ważne informacje o państwie, któremu tegoroczna impreza była poświęcona. Opowiadała o kulturze, historii, geografii. Zebranych przywitała pani burmistrz Obornik wraz z panią prezes towarzystwa Polsko-Włoskiego, Elżbietą Renzetti, która w sposób niezwykle interesujący opowiadała o państwie Włoskim.

Organizatorzy przygotowali dla zebranych wiele atrakcji. Na obornickim Rynku swoim głosem mieszkańców zachwycili artyści Teatru Muzycznego z Poznania, pani Agnieszka Wawrzyniak i pan Bartosz Kuczyk. Zaprezentowali oni znane utwory włoskie. Natomiast o godzinie 19 na scenę wszedł zespół muzyczny "Justyna i Piotr", znani przede wszystkim z takich piosenek jak "Ciao Italia" czy "Ti aMo". Mimo wielu starań udało im się nakłonić do wspólnej zabawy tylko nieliczną grupę osób.
Podczas Dni Włoskich sprawdzono stan wiedzy mieszkańców Obornik na temat Italii. Zorganizowano konkurs wiedzy o państwie Włoskim. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań zaznaczając poprawną odpowiedź. Organizatorzy pytali między innymi o najdłuższą rzekę i najwyższy szczyt we Włoszech. Oprócz pytań geograficznych znalazły się tam również pytania o literaturę i sztukę. Po quizie dla dorosłych rozpoczął się konkurs plastyczny przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców ziemi obornickiej. Dzieci na kartkach papieru miały narysować to, co kojarzy im się z Włochami. Najczęściej na obrazkach królowała pizza. W konkursie dla dorosłych pierwsze miejsce zajęli pani Anna Warciarek i pan Miłosz Dylawerski zdobywając po 18 punktów. Drugie miejsce z liczbą 17 punktów zdobył pan Andrzej Abramski. W konkursie rysunkowym nagrodzeni zostali Norbert Wierzbicki, Miłosz Krzyżanowski i Daniel Dobiegała. Na Dniach Włoskich można było skosztować włoskich specjałów. Pizzę, z której słynie Italia, mieszkańcy mogli spróbować dzięki uprzejmości obornickich pizzerii "Marcello" i "Zamkowa".Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071