Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Już po raz pi±ty Oborniczanie poznawali kulturę i tradycję państwa europejskiego. Tegoroczna impreza z cyklu "Europa bliżej Obornik" po¶więcona została Italii. W ubiegłych edycjach zgłębiali¶my tajniki wiedzy o Irlandii, Francji, Hiszpanii i Niemczech. W niedzielę, 13 wrze¶nia, na obornickim rynku odbyły się Dni Włoskie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16. Mimo, iż pogoda nie dopisywała, padał deszcz i żaden z promieni słonecznych nie mógł się przebić przez gęst± warstwę chmur, to i tak znaleĽli się tacy, którzy postanowili dowiedzieć się czego¶ o państwie leż±cym na Półwyspie Apenińskim i jednocze¶nie dobrze zabawić.

Spotkanie z Włochami na obornickim Rynku poprowadziła pani Anna Witczak. Przytaczała ważne informacje o państwie, któremu tegoroczna impreza była po¶więcona. Opowiadała o kulturze, historii, geografii. Zebranych przywitała pani burmistrz Obornik wraz z pani± prezes towarzystwa Polsko-Włoskiego, Elżbiet± Renzetti, która w sposób niezwykle interesuj±cy opowiadała o państwie Włoskim.

Organizatorzy przygotowali dla zebranych wiele atrakcji. Na obornickim Rynku swoim głosem mieszkańców zachwycili arty¶ci Teatru Muzycznego z Poznania, pani Agnieszka Wawrzyniak i pan Bartosz Kuczyk. Zaprezentowali oni znane utwory włoskie. Natomiast o godzinie 19 na scenę wszedł zespół muzyczny "Justyna i Piotr", znani przede wszystkim z takich piosenek jak "Ciao Italia" czy "Ti aMo". Mimo wielu starań udało im się nakłonić do wspólnej zabawy tylko nieliczn± grupę osób.
Podczas Dni Włoskich sprawdzono stan wiedzy mieszkańców Obornik na temat Italii. Zorganizowano konkurs wiedzy o państwie Włoskim. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań zaznaczaj±c poprawn± odpowiedĽ. Organizatorzy pytali między innymi o najdłuższ± rzekę i najwyższy szczyt we Włoszech. Oprócz pytań geograficznych znalazły się tam również pytania o literaturę i sztukę. Po quizie dla dorosłych rozpocz±ł się konkurs plastyczny przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców ziemi obornickiej. Dzieci na kartkach papieru miały narysować to, co kojarzy im się z Włochami. Najczę¶ciej na obrazkach królowała pizza. W konkursie dla dorosłych pierwsze miejsce zajęli pani Anna Warciarek i pan Miłosz Dylawerski zdobywaj±c po 18 punktów. Drugie miejsce z liczb± 17 punktów zdobył pan Andrzej Abramski. W konkursie rysunkowym nagrodzeni zostali Norbert Wierzbicki, Miłosz Krzyżanowski i Daniel Dobiegała. Na Dniach Włoskich można było skosztować włoskich specjałów. Pizzę, z której słynie Italia, mieszkańcy mogli spróbować dzięki uprzejmo¶ci obornickich pizzerii "Marcello" i "Zamkowa".¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071