Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2008/2009 rodzice zastanawiali się do jakiego przedszkola posłać dzieci w nadchodzącym roku szkolnym, czy jest odpowiednia liczba miejsc i czy nazwisko ich dziecka znajdzie się na liście przyjętych. Jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał, że w Obornikach mogłoby funkcjonować i cieszyć się dużym zainteresowaniem prywatne przedszkole. Tym czasem liczba ofert na obornickim rynku edukacyjnym stale rośnie.

Pierwszego września swoją działalność rozpoczęło przedszkole przy ul. Obrzyckiej, a od 4 stycznia ma zacząć działać przedszkole przy ul. Kowalskiej. Oferta przygotowana przez pierwsze z wymienionych placówek jest dość interesująca. Dzieci uczęszczające do Akademii Wiedzy i Zabawy, bo taką nazwę nosi wspomniane przedszkole, uczą się w nim języka angielskiego. Koszt miesięczny pobytu dziecka w tej placówce wynosi 350 zł, do którego należy doliczyć także koszt posiłków.
Na stronie internetowej przedszkola, które ma zacząć funkcjonować na początku 2010 roku, można zapoznać się z ofertą, jaką oferuje dyrekcja tej placówki. Dzieci mają uczestniczyć w zajęciach z języków obcych takich jak język niemiecki i język angielski. Ponadto będą prowadzone zajęcia plastyczne, muzyczne, rytmiczne, korygujące wady postawy i logopedyczne. Ciekawą propozycją programową są zajęcia z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Jest to system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które związane są z potrzebami naturalnymi dziecka. Wykorzystuje się w niej dotyk i ruch. Wszystko po to, aby pogłębić w dziecku świadomość własnego ciała i otaczającego je świata oraz pozwolić tym samym zgłębiać wiedzę w tym zakresie. Miesięczna opłata za przebywanie dziecka w placówce wynosi 630 zł.
Na tym jednak oferta edukacyjna dla maluchów się nie kończy. Na terenie Obornik przybywa także miejsc, w których odbywają się zajęcia rodziców z dziećmi. Na takie spotkanie, trwające zazwyczaj około godziny, przychodzą mamy, bądź tatusiowie ze swoimi pociechami, by wspólnie spędzić czas przy dobrej zabawie w towarzystwie innych dzieci i rodziców. Przykładem dobrze zorganizowanych zajęć jest działający od kilku lat na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4 Klub Jedynka, w którym odbywają się zajęcia dla 2-3 latków oraz dla 3-4 latków. Rodzice wraz z dziećmi uczęszczającymi na te zajęcia bardzo je sobie chwalą.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071