Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jedną z osób reprezentujących Starostwo Powiatowe w Obornikach na inauguracji roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół w Objezierzu był wice starosta Przemysław Gronostaj. W ostatnim półroczu wokół szkoły zrobiło się głośno ze względu na majątek, którym dysponuje, a o który starają się byli właściciele.

Tematem zajmowały się gazety lokalne, a także radni powiatowi, w tym m.in. Paweł Bździak. Jak można przeczytać na stronie internetowej szkoły, obecny na rozpoczęciu roku Przemysław Gronostaj zapowiedział w obecności nauczycieli, uczniów i rodziców, że "Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza istnieje i będzie istniał, wbrew pogłoskom rozsiewanym przez osoby niechętne szkole". Słowa mocne, lecz czy prawdziwe? O szkole pisaliśmy także na łamach Gazety Powiatowej, a nie jesteśmy jej wcale przeciwni. Zauważyliśmy, że problemem dla dalszych losów tej szkoły może być brak bazy pomieszczeń, jeżeli będzie trzeba oddać ( a sprawy w sądzie zostały przegrane) pałac wraz z parkiem. Jeszcze nie tak dawno dyrektor tejże szkoły, Roman Ostrowski, mówił na sesji, że jego szkoła poradzi sobie bez pałacu. Zapomniał jednak o jednej rzeczy - co jeżeli będzie trzeba oddać również powozownię, w której także mieszczą się sale lekcyjne? Bez powozowni i pałacu szkoła lokalowo nie będzie miała się gdzie pomieścić. Jak wiadomo, nie da się zaadaptować Internetu na pomieszczenia klasowe. Co zatem z obietnicą wice starosty? Oczywiście szkole źle nie życzymy, jednak w najbliższym czasie to właśnie zarząd powiatu i radni będą decydować o losach szkoły w Objezierzu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Rodzic
Data: 27.09.2009 00:06:55

To bez sensu takie słowa-rzucane na wiatr a i tak wiadomo z góry,że ta szkoła nie ma perspektyw na dalszą edukację.Potrzeby rosną a marzenia radnych pozostaną tylko pobożnym życzeniem.


greg
Data: 09.09.2010 21:49:07

mocny człowiek..., niech czyny tegoż o tym swiadcza, alleluja;)


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071