Data: , Źródło: , Oborniki

W Człuchowie 8 października odbyła się ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski. Tym razem była to runda podsumowująca poziom zespołów startujących w tych Mistrzostwach.

Wystartowało dwadzieścia zespołów a wśród nich skromny zespół Motoklubu w składzie: Bartek Szafran i Krzysztof Gronostaj w kl. 80 ccm oraz Maciek Dróbka w 125 junior. Początek zawodów zaczął się nieciekawie, Maciek w pierwszym biegu dostał kamieniem w twarz i na wpół zamroczony zjechał do parkingu nie kończąc biegu. Natomiast w pierwszym biegu kl. 125 ccm Bartek Szafran jak przystało na mistrza Polski i Europy dał popis swej jazdy nie dając najmniejszej szansy rywalom. Krzysztof Gronostaj z bólem niedoleczonego obojczyka wręcz zaciskając zęby ukończył bieg na szóstej pozycji. W drugim biegu Maciek Dróbka pojechał w pięknym stylu kończąc na czwartej pozycji. Pech jednak nie opuszczał naszych zawodników. Tym razem Bartek Szafran w drugim okrążeniu drugiego biegu złapał gumę w tylnym kole i bez powietrza dojechał do mety na trzeciej pozycji, Krzysztof Gronostaj na piątej.

Zaczęło się skrupulatne liczenie punktów trzymające w napięciu nasz zespół. Ogłoszono wyniki i okazało się, że Motoklub Oborniki zajął czwarte miejsce tracąc do drugiego zespołu trzy punkty a do trzeciego zaledwie jeden punkt. Gdyby nie pech bylibyśmy na drugiej pozycji. No ale na to nie ma rady.

Czwarte miejsce to i tak wielki sukces. Byli nawet tacy co próbowali doszukać się błędu w obliczeniach. Prawda dla nich była gorzka. Motoklub pozostawił za sobą takie potęgi klubowe jak Głogów, Olsztyn, Warszawa itd.

Waldemar IrackiGorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071