Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Ostatnią Sesję Rady Powiatu Obornickiego zdominował temat budynku po byłym Szpitalu w Miłowodach. Nieruchomość, obejmująca były szpital, została wystawiona na sprzedaż przez dyrektora Szpitala w Kowanówku, Michała Manickiego. Według radnych z opozycyjnego klubu PSL, ewentualne przeznaczenie zbywanego majątku na potrzeby leczenia stwarza szansę nabycia nieruchomości. Stąd PSL chciał wnieść pod obrady punkt dotyczący stanowiska Rady Powiatu w tej sprawie.

Jak relacjonował radny Kazimierz Zieliński, członkowie PSL byli w tej sprawie u wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego i dowiedzieli się, że jeżeli Rada Powiatu podejmie jakąś uchwałę, to przetarg, który ma się rozstrzygnąć 7 września, zostanie unieważniony. Według radnych PSL, budynek po szpitalu w Miłowodach mógłby zostać przeznaczony na Zakład Opiekuńczo - Leczniczy (ZOL), który od 1 stycznia 2010 miałby zastąpić likwidowane przez NFZ Oddziały Długotrwałej Opieki medycznej. Co prawda w programie funkcjonalno - użytkowym dla Szpitala Powiatowego w Obornikach jest zaprojektowane nowe skrzydło, a w nim także miejsce na ZOL, jednak według opozycji na program ten powiatu nie stać. "Mamy program funkcjonalno użytkowy, na który nas nie stać, a z drugiej strony taką perełkę do przejęcia jak Szpital w Miłowodach" - mówił radny Paszyk. Według radnego Jacka Koralewskiego przejęcia majątku Miłowód, jeżeli do takiego by doszło, nie można w ekonomiczny sposób uzasadnić. "Widziałem ten majątek i jest on strasznie zdewastowany" - mówił Koralewski. Poza tym radny, który rozmawiał z wicemarszałkiem także w tej sprawie jest Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala w Kowanówku i twierdził, że nie ma możliwości przejęcia za przysłowiową złotówkę tego majątku. "Miłowody sprzedaje Szpital w Kowanówku, a środki jakie zostaną z tego tytułu pozyskane mają pójść na spłatę zadłużenia szpitala" - mówił Koralewski. Radny Adam Olejnik pytał natomiast wnioskodawców jakie warunki ma przedstawić Marszałkowi Województwa Rada Powiatu. Cena majątku została ustalona na 9.6 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargowymi, nowy właściciel tego majątku musi szybko przedstawić program użytkowy dla Miłowód wraz z programem konserwatorskim. Poza tym, aby stanąć do przetargu należy wpłacić wadium w wysokości 484 tys. zł. Powiatu nie stać na ten budynek - mówił Olejnik. Aczkolwiek na koniec swojej wypowiedzi zaznaczył, że jeżeli jest opcja przejęcia go za darmo, to można rozmawiać z Marszałkiem. Po dość burzliwej dyskusji radni w końcu doszli do porozumienia i ustalili, że Zarząd Powiatu ma podjąć działania zmierzające do nabycia nieruchomości po byłym Szpitalu w Miłowodach z przeznaczeniem na rozbudowę SP ZOZ w Obornikach i zabezpieczeniem potrzeb zdrowotnych mieszkańców Powiatu Obornickiego. W miniony czwartek zarząd wysłał stosowne pismo do Marszałka Województwa Wielkopolskiego z zapytaniem czy istnieje możliwość przejęcia na warunkach preferencyjnych majątku w Miłowodach. Odpowiedź na to pytanie powinna być znana już w przyszłym tygodniu, bowiem 7 września rozstrzygnięty będzie przetarg na sprzedaż tejże nieruchomości. O finale tej sprawy na pewno poinformujemy naszych czytelników.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Pacjent
Data: 18.09.2009 22:47:58

Co to ma być?! ZOZ w Miłowodach?Czy tym osłom z gminy już sie całkiem pomieszało w głowach!!!!
To my mamy z miasta teraz do Miłowód jezdzić na leczenie ?Mało że leki drogie,opieka na pomoc społeczną niema a teraz jeszcze koszty dojazdów?
Sprzedają budynki bisnesmenom i trwonią zasoby to niemogą znależć budynku na ZOZ w mieście?Kto się na to by chciał zgodzić!!!!HAŃBA!!!


Z Obornik
Data: 20.09.2009 18:03:13

A tu widze zmiany dla churchlaków,teraz wygoniaja ich za miasto bo nie maja dzie sie kłocic o grunty i wytryski.


Tadek
Data: 23.09.2009 22:00:42

Ja bym na to nie pozwolił.Niech tam zrobią sobie przedszkole lub inny oddział potrzebny chorym ale nie ZOZ.


Mieszkaniec
Data: 24.09.2009 14:37:48

Biję brawa panu wicestaroście za konkretne postawienie sprawy dotyczące rozbudowy szpitala i przystosowania tam do potrzeb pacjentów oddziału ZOZ.Miłowody niech zostawią tym biednym,samotnym,chorym ludziom.
Tłumaczenie się,że brak pieniędzy na rozbudowę szpitala jest ze strony radnych śmieszne.Mniej ważne sprawy niech odłożą na plan dalszy a wydatki skierują na ten szczytny cel,którym jest ZOZ.


Do urzędasów
Data: 27.09.2009 00:16:40

Nie dla psa kiełbasa.Majątki sprzedajecie za bezcen a inne chcecie zagrabiać dla siebie!!!


byla pacjetka miłowód
Data: 02.09.2013 09:35:27

według mnie powinno sie tam wyremontować postawić nowe place zabaw oraz zrobić tam muzeum może nawet oddzial szpitalny. Ponieważ jest to bardzo ładna okolica pełna drzew i blisko do rzeki wełny, którą widać za zakrętem. A po drugie gdyby był tam jakiś oddział czy nie lepiej pacjentowi widzieć piękny las z ścieszkami spacerowymi i ławeczkami, ktore można tam postawić. Lecz nie każdy patrzy tak jak ja.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071