Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Gospodarczej obradującej przy Radzie Powiatu Obornickiego obecny był zastępca burmistrza Obornik Bogdan Bukowski. Radny Piotr Neter dopytywał o działającą od kilku tygodni na terenie byłego salonu meblowego przy ulicy Młyńskiej hurtownię budowlaną Mad Dom. Radnemu nie podoba się, że właściciele hurtowni wyprowadzają pojazdy ciężarowe bramą, która znajduje się naprzeciwko trzech domów jednorodzinnych przy ulicy Młyńskiej. Szczególnie jeden z tych domów jest bardzo bliski radnemu Neterowi i być może stąd takie zainteresowanie.

Jak mówił Neter, koła wyjeżdżających ciężarówek robią dziury w asfalcie i niszczą chodnik. Co więcej radny Powiatu Obornickiego mówił także, że właściciel hurtowni przesunął, oczywiście zgodnie z prawem, ogrodzenie zmieniając funkcję istniejącego tam chodnika i aktualnie nie mogą na nim parkować samochody mimo, iż znak znajdujący się koło Restauracji Młynek pozwala stanąć właśnie na chodniku. Teraz parkującym tam mieszkańcom Obornik Straż Miejska wlepia mandaty. Radny pytał więc Bogdana Bukowskiego dlaczego gmina wydała zgodę na prowadzenie hurtowni w tym miejscu. Jak odpowiadał zastępca burmistrza, gmina nic nie wydawała, bowiem teren, w którym był salon meblowy, miał przeznaczenie właśnie handlowe, a przecież w hurtowni się handluje tyle, że nie melbami, a materiałami budowlanymi. Odnośnie znaku dotyczącego sposobu parkowania na chodniku, to musi się tym zająć komisja gospodarki terenowej rady miejskiej w Obornikach. Takie wyjaśnienia nie bardzo wystarczyły radnemu Neterowi, który nadal obstawał przy swoim, że pozwolenie na prowadzenie hurtowni wydała gmina. Na pomoc Bukowskiemu ruszył więc, będący także na obradach komisji, burmistrz Rogoźna Janusz, który mówił, że burmistrz nie może nikomu odmówić prowadzenia działalności gospodarczej, no chyba, że jest ona niezgodna z prawem lub gdyby ktoś chciał otworzyć np. "burdel".
Mimo, iż hurtownia nie podoba się radnemu Neterowi, to podoba się wielu Oborniczanom, bowiem ma konkurencyjne ceny i duży asortyment. Poza tym chcemy zwrócić uwagę radnemu na fakt, że w hurtowni zatrudnieni zostali mieszkańcy Obornik, którym właśnie hurtownia daje zatrudnienie, a nie radny Neter.

Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

zatroskany
Data: 11.09.2009 17:51:51

Lepiej zobaczcie te chodniki na Piłsudskiego oblegane przez samochody przy markecie Polo i naprzeciwko.Swobodnie przejść nie idzie,nie wspomnieć o tym,że wręcz na nogach przechodniów parkują.Tego to nikt nie widzi!


Franciszek
Data: 16.09.2009 09:12:23

Panie Neter-pańskie starania na nic się zdadzą,bo i tak swoje zrobią.Popieram pana starania o zwalczanie narkomani w szkołach podstawowych i gimnazjach obornickich i nie tylko ja ale większośc rodziców.Ale władze miasta zapobiegają takim staraniom bo dla nich nie liczy sie człowiek tylko własne interesy.Więc pana postawa nie przyniesie rezultatów.


Blokada
Data: 16.09.2009 23:54:29

I co z tym fantem.Tamta gazeta obornicka blokuje komentarze a tylko zostawia te co chcą mieć.Takie tam brednie na pana Piotra pisze gazeta że szok a to jest przez tego ich redaktorka.


czytelnik
Data: 20.09.2009 01:58:16

zdaje mi się że komentarze tamta redakcja blokuje czytelnikom a swoje komentarze wrzucaja.


Z obornik
Data: 20.09.2009 17:59:20

Nagonka na Netera he,he,heh;chyba tamci go nie lubią.
Ja tam jestem przeciwko takim nalotom na człowieka co próbuje obalić te ich biurokracje ale siła wyzsza robi swoje a redaktor tez.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071