Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Niestety, mimo obietnic i zapowiedzi, nie udało się uruchomić na 1 września przedszkola przy ulicy Młyńskiej. Jak oświadczył na naradzie dyrektorów zastępca burmistrza ds. oświaty, Henryk Łukaszewski, przedszkole normalnie zacznie funkcjonować od połowy września. Jak mówił natomiast na komisji oświaty kierownik Wydziału Oświaty, sale dla maluchów są już gotowe, problemem tkwi jednak w wyposażeniu kuchni. Nie są również zrobione pomieszczenia piwniczne przeznaczone na magazyny żywności i dopiero w piątek radni podjęli decyzję, aby na ten cel przeznaczyć dodatkowo 100 tys. zł .

Radnych z komisji oświaty dziwił również fakt dlaczego jeszcze nie ogłoszono konkursu na dyrektora placówki. Jak mówił kierownik Mączyński, burmistrz Anna Rydzewska zarządzeniem powołała pełnomocnika panią Iwonę Uniejewską, która jak się okazuje zatrudniona jest jeszcze w innym przedszkolu, a w nowo otwieranym na razie pracuje społecznie. Komisja dziwiła się także faktem powoływania nowego przedszkola. Jak mówił radny Żółć - "Myśleliśmy, że budynek będzie podlegał pod Przedszkole Nr 5, a tak to za jakiś czas będzie istniało zagrożenie likwidacji tego przedszkola z powodów technicznych budynku, w którym się znajduje" Na piątkowej sesji radni oficjalnie powołali do życia nowe Przedszkole Nr 2, do którego będzie uczęszczało 125 maluchów.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

gość
Data: 10.09.2009 10:10:15

Jak zwykle w naszym mieście dyrektora wybiera się po znajomości .
Połowa UM to rodzina i kumple


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Data: 10.09.2009 10:28:01

Dla gościa, gdyby dyrektorem był ktoś z Twojej rodziny nie powiedział byś ani słowa. Poza tym uważam, że ta Pani ma jakieś kompetencje i warunki!!! Szkoda mi tylko Przedszkola nr 5... trzymam za Was kciuki i życzę powozenie, bo żadne prywatne przedszkole w Obornikach Wam nie dorówna!!!!!!


gość
Data: 10.09.2009 23:20:52

po czym mam wiedzieć ,że ta pani ma kompetencje i warunki.
Możliwe ,że inne panie mają większe i szukają pracy lecz przez zatrudnianie osób po znajomości nigdy nie dostaną się na takie stanowisko.
Pozamykajmy szkoły wyższe bo i tak są raczej nie potrzebne gdyż połowa ludzi na wyższych stanowiskach nie ma takiego wykształcenia lub takie wykształcenie zdobyła będąc już na wyższych stanowiskach.Dlaczego w Urzędach Pracy są ogłoszenia poszukuję do marketu czy ślusarza który robi po 12 godzin za 1000zł robiąc praktycznie wszystko.W urzędach trzymają się stołków jak tylko mogą a ludzie z wykształceniem po marketach.I gdzie tu logika jaka demokracja wolność. Kiedyś zabroniona była wolność słowa a teraz można powiedzieć wszystko a i tak każdy ma to gdzieś.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071