Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po raz kolejny na obrady Rady Miejskiej wrócił temat budowy części ulicy Droga Leśna. Radny Witold Żółć wnioskował aby właśnie na budowę tej drogi przeznaczyć z budżetu gminy 200 tys. zł. Według zastępcy burmistrza Obornik Bogdana Bukowskiego droga ta powinna być robiona ale wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową lub też przez samą spółdzielnię bowiem jak mówił w innych miastach spółdzielnie sama budują drogi. Podobnego zdania była także burmistrz Anna Rydzewska, która stwierdziła, że skoro spółdzielnia buduje mieszkania i sprzedaje po cenach komercyjnych powinna zadbać także o dojazd do tych mieszkań.

Jak dalej mówił Bukowski mieszkańcy Drogi Leśnej byli zainteresowani współfinansowaniem budowy drogi, ale "Maria Pilarska chodziła po mieszkańcach i mówiła, że kupiła radnych i sprawa będzie załatwiona." Ta wypowiedź bardo poruszyła radnego Cyranka, który pytał czy Bukowski ma na to jakieś dowody, a jak to t powinien złożyć doniesienie do prokuratury. Cyranek osobiście nie został kupiony przez Marię Pilarską, a mimo tego też wnioskował za budową tej drogi. Spółdzielnia powinna z nami współpracować, a po za tym skoro buduje mieszkania komercyjnie zobowiązana jest nawet do zrobienia drogi publicznej. Dyskusję zamknęła radna Liczak, która zaoponowała aby na sesję zaprosić prezes Spółdzielni Marię Pilarską i zakopać topór wojenny. W głosowaniu natomiast radni poparli wniosek Witolda Żółcia i wpisali Drogę Leśną do realizacji.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

zainteresowany
Data: 09.09.2009 15:27:01

Oby nasza pani Burmistrz raczyła być tak samo troskliwa i opiekuńcza jak sugeruje w tym przypadku.Ale niestety,prawda jest inna.


zatroskany
Data: 11.09.2009 17:58:20

Pani burmistrz to nos wtyka tam gdzie nie ma,a tam gdzie ma to udaje bezradną i ręce załamuje.Pieniądze trwoni na lewo i prawo,na swoje grymasy i upodobania a nic nie robi dla mieszkańców.


oborniczanin
Data: 15.09.2009 08:25:47

nic nie robi dla mieszkańców? Co za bzdura spółdzielnia ma wybudować bloki a gmina drogi do nich paranoja za czyje pieniądze. Deweloperzy budujący teraz bloki sami dbają o parkingi zieleń i drogi dojazdowe do przyszłych mieszkań tylko w Obornikach jest inaczej!!! Popatrzcie na nowe osiedla i bloki np w Poznaniu albo na bloki Lepiko!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071