Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Dobiega końca remont ulicy Towarowej. Droga zwana potocznie schetynówką została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Ma ona pełnić rolę objazdu w razie kolizji, czy wypadku mającego miejsce na krajowej 11. Cały odcinek ulicy Towarowej został pokryty asfaltem. Mieszkańcy, wjeżdżając na swoje posesje, jadą po idealnej nawierzchni nie zastanawiając się już jaki manewr wykonać, aby ominąć kolejną dziurę. Mimo to mają kilka zarzutów odnośnie remontu.

Niezadowolenie wśród mieszkańców ul. Towarowej rośnie. Główną przyczyną ich frustracji jest brak dojazdów prowadzących do posesji. Ulica Towarowa jest przedzielona ulicą Polną na dwie części. Część od strony Obornik zapięta jest na ostatni guzik. Natomiast część prowadząca do Rożnowa pozostawia wiele do życzenia. "Z jednej strony władzom wystarczyło pieniędzy na dojazdy do posesji, z drugiej już nie" - komentuje mieszkaniec, który dowiedział się od kierownika firmy BIMEX, wykonującej prace na tej ulicy, że kostka brukowa na dojazdy do posesji jest wrysowana w plany. Wśród spekulacji na temat tego gdzie podziały się pieniądze na kostkę brukową, która miała zostać położona w dojazdach do posesji, pojawia się stwierdzenie samych mieszkańców tej ulicy: "kosztem dojazdów przy ulicy Towarowej zrobiono chodnik na ulicy Polnej". Mieszkańcy nie kwestionują potrzeby chodnika na ulicy Polnej, jednak zastanawiają się, dlaczego nie została dokończona jedna inwestycja, zanim doszło do wykonania kolejnej. Jak mówili w rozmowie z naszą redaktorką mieszkańcy ulicy Towarowej, zastępca burmistrza, Bogdan Bukowski, zaproponował mieszkańcom, że wykonają im dojazdy, jeśli za nie zapłacą. Argumentem za tym rozwiązaniem miała być możliwość wliczenia sobie tej kwoty w koszty przez osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Jednak należy pamiętać, że nie wszyscy mieszkańcy ulicy Towarowej są przedsiębiorcami.

Bulwersującą sprawą jest fakt, iż do dwóch sąsiednich działek obniżono krawężniki tylko w jednym miejscu. Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało, zainteresowany mieszkaniec postanowił porozmawiać na ten temat z jednym z włodarzy naszego miasta. Jak mówił, w rozmowie z nim usłyszał, że tak jest w projekcie przygotowanym przez architekta i nie ma możliwości odstąpienia od niego. Tą odpowiedzią zwalono całą odpowiedzialność na osobę wykonującą projekt. "Z jakiej okazji mam płacić podatek od nieruchomości, skoro miasto nie zapewnia mi dojazdu do mojej posesji" - żali się mieszkaniec, któremu nie obniżono krawężnika w celu wykonania wjazdu do jego posesji. "Nie mam wjazdu do posesji. W momencie, gdy ktoś stanie we wjeździe odwiedzając sąsiada, ja już nie mam możliwości wjechać na swoje podwórko". Ten sam mieszkaniec prosząc o obniżenie krawężnika kierownika wykonywanych robót usłyszał, że przy małej dopłacie może mu to zrobić.

Kolejna kwestia, jaka budzi niezadowolenie wśród mieszkańców odnosi się do sprawy rosnących przy drodze wierzb. Drzewa te rosną na chodniku. "Ci, co podjęli decyzję o nie wycięciu wierzb, chyba nie zdają sobie spawy jak szybko ona odrasta" - żali się jedna z mieszkanek. Mieszkańcy opowiadają, że próbując rozmawiać na temat usunięcia wierzb z jednym z ważnych urzędników naszego miasta usłyszeli, że on ma do nich sentyment, gdyż się tutaj wychował. Jedna z mieszkanek ulicy Towarowej stawia zarzut, iż "nikt nie liczy się z konsekwencjami spadających gałęzi i zagrożeniami, jakie mogą wywołać one dla ruchu". Zagrożeniem na tej ulicy może być także brak zabezpieczenia barierką ochronną skarpy nad rowem. Mieszkańcy obawiają się głównie o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Właściciele działek zastanawiają się dlaczego po jednej stronie ulicy Towarowej wyłożono dojazdy do posesji kostką brukową bez żadnej dopłaty, a po drugiej stronie już tego nie uczyniono i żąda się za to zapłaty. Mieszkańcy ulicy Towarowej mają wrażenie, że nasze władze pozwalają sobie na wartościowanie ludzi w kategoriach lepsi - gorsi. Jednak każdy z obywateli obornickiej małej ojczyzny ma takie same prawa i może z nich korzystać.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Krzysztof
Data: 01.11.2009 16:48:13

Bardzo ciekawy artykuł dla mieszkańców tej ulicy bo władze miasta mają to głęboko w d...zgłoszą się podczas następnych wyboró.Pan architekt pewnie wcale na tej ulicy nie był na zachodzie stawia się osiedle ludzie sami chodząc wydeptują trawe i wtedy architekt robi plan który zadowal wszystkich ale my żyjemy w POLSCE chętnych do polemiki zapraszam karas28@op.pl


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071