Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, ponownie uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek. Na przyjęcie wypoczętych uczniów przygotowuj± się dyrektorzy szkół. Na terenie placówek edukacyjnych trwaj± prace modernizacyjne. Na przywitanie uczniów gotowe jest już Gimnazjum Nr 1 w Obornikach. W budynku wymieniono 14 okien, pomalowano sale, a także zaadaptowano pomieszczenia socjalne.

Od strony, gdzie ¶wieciło słońce i padał deszcz okna były zniszczone i ich wymiana była niezbędna, opowiada dyrektor szkoły, pani Justyna Bartol Janasek. Wykonanie prac w szkole przy ulicy Obrzyckiej nakazał sanepid. Całkowity koszt inwestycji pokrywa Urz±d Miejski.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kiszewie również przygotowuje się do nowego roku szkolnego. W budynku Szkoły Podstawowej pomalowano sale. Zmieniono także wystrój pomieszczeń, w których tajniki wiedzy zgłębiać będ± najmłodsi uczniowie. Klasy te maj± zostać podzielone na dwie czę¶ci. Jedna z nich ma służyć do nauki, druga za¶ do zabawy. Dyrektor szkoły, pani Zofia Kotecka, wyznaje, że remont na terenie szkoły był niezbędny przede wszystkim ze względu na reformę szkoln±, która obniża wiek rozpoczęcia edukacji szkolnej. Na terenie szkoły przeprowadzono remont kuchni oraz szatni przy sali gimnastycznej. Wszystko z my¶l± o najbardziej zainteresowanych - uczniach. Pani dyrektor przyznaje, że cało¶ć zmierza w dobrym kierunku, jednak jest jeszcze kilka spraw, które trzeba uzupełnić. Wła¶nie dlatego szkoła przyst±piła do programu "Radosna Szkoła", z którego ma otrzymać niezbędne przy nauczaniu pocz±tkowym pomoce naukowe. Maj± one jednocze¶nie bawić i uczyć.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Niespokojny
Data: 05.09.2009 08:53:34

Radosna szkoła w Kiszewie to naj...dla maluchów i tych starszych;chyba zmienili personel.Takie maj± być nasze wszystkie szkoły!!!!!


Szymek
Data: 05.09.2009 15:04:10

Po co ta nauka jak tak nic sie tam nie naucze bo pani zada do domu 10 zadań i ma robote z głowy a ty sie męcz a jak nie to pała i kibelek.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071