Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, ponownie uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek. Na przyjęcie wypoczętych uczniów przygotowują się dyrektorzy szkół. Na terenie placówek edukacyjnych trwają prace modernizacyjne. Na przywitanie uczniów gotowe jest już Gimnazjum Nr 1 w Obornikach. W budynku wymieniono 14 okien, pomalowano sale, a także zaadaptowano pomieszczenia socjalne.

Od strony, gdzie świeciło słońce i padał deszcz okna były zniszczone i ich wymiana była niezbędna, opowiada dyrektor szkoły, pani Justyna Bartol Janasek. Wykonanie prac w szkole przy ulicy Obrzyckiej nakazał sanepid. Całkowity koszt inwestycji pokrywa Urząd Miejski.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kiszewie również przygotowuje się do nowego roku szkolnego. W budynku Szkoły Podstawowej pomalowano sale. Zmieniono także wystrój pomieszczeń, w których tajniki wiedzy zgłębiać będą najmłodsi uczniowie. Klasy te mają zostać podzielone na dwie części. Jedna z nich ma służyć do nauki, druga zaś do zabawy. Dyrektor szkoły, pani Zofia Kotecka, wyznaje, że remont na terenie szkoły był niezbędny przede wszystkim ze względu na reformę szkolną, która obniża wiek rozpoczęcia edukacji szkolnej. Na terenie szkoły przeprowadzono remont kuchni oraz szatni przy sali gimnastycznej. Wszystko z myślą o najbardziej zainteresowanych - uczniach. Pani dyrektor przyznaje, że całość zmierza w dobrym kierunku, jednak jest jeszcze kilka spraw, które trzeba uzupełnić. Właśnie dlatego szkoła przystąpiła do programu "Radosna Szkoła", z którego ma otrzymać niezbędne przy nauczaniu początkowym pomoce naukowe. Mają one jednocześnie bawić i uczyć.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Niespokojny
Data: 05.09.2009 08:53:34

Radosna szkoła w Kiszewie to naj...dla maluchów i tych starszych;chyba zmienili personel.Takie mają być nasze wszystkie szkoły!!!!!


Szymek
Data: 05.09.2009 15:04:10

Po co ta nauka jak tak nic sie tam nie naucze bo pani zada do domu 10 zadań i ma robote z głowy a ty sie męcz a jak nie to pała i kibelek.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071