Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Około 80 tys. Zł brakuje na koncie przedszkola Bajka w Obornikach, które według informacji podanych przez jedną z lokalnych gazet przelewane były z konta specjalnego przedszkola przeznaczonego m.in. na ZUS na prywatne konto pracującej tam księgowej. Proceder ten trwał już od pewnego czasu, a same składki do ZUS nie były płacone od marca. Niestety dyrektorka przedszkola Elżbieta Pauszek dopiero teraz odkryła co robiła "przedsiębiorcza" księgowa.

Afera w obornickim przedszkolu

Dziwne bowiem to do obowiązków dyrekcji placówki należy kontrola finansów podległej jej placówce. Dziwi fakt samych przelewów i podpisów pod przelewami, oraz wyciągów bankowych na których przecież widać wszystkie operacje. Być może dyrektorka teraz chcą się obronić umywa ręce od swojej dyrektorskiej odpowiedzialności. W artykule przeczytać także można o tym iż księgowa, która także pracuje w jednej z obornickich firm gdy kasy brakowało na chwilę robiła przelewy właśnie z firmy na konto przedszkola. Jak nam się udało dowiedzieć takie operacje nie miały miejsca i ni były możliwe, bowiem w firmie w której pracuje także księgowa nie ma ona upoważnienia do podpisywania przelewów i takowych fizycznie nie robi. Elżbieta Pauszek tłumaczy się iż wierzyła księgowej a ta nadużyła jej zaufania, niestety w finansach trzeba mieć rękę na pulsie tym bardziej gdy zarządza się jednostką oświatową finansowaną z pieniędzy publicznych. Szkoda również, że zamiast skupić swoją uwagę na nieprawidłowościach finansowych próbuje się odwrócić uwagę od nadzoru dyrektorskiego zajmując się życiem prywatnym i rodziną księgowej. Na koniec dodamy, że na dzień dzisiejszy sprawą zajmuje się prokuratura, która ma sprawdzić czy w kasie brakuje 80 tys. Zł czy może dużo więcej. Sprawą powinna też się zająć Komisja Oświaty i zastanowić się czy konsekwencji nie powinna ponieść sama pani dyrektor która kierując jednostką oświatową dopuściła do takich nadużyć.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Czytelnik
Data: 06.09.2009 10:35:28

Myślę,że wina leży po dwóch stronach.Jedna dopuściła się wyłudzenia a druga braku kontroli.A na taki stan rzeczy może dopuścić się kazda z placówek oświaty a ze strony samej oświaty brak kontroli nad placówkami.Właśnie skutki tego widzimy.


:))
Data: 06.09.2009 20:20:27

Moim zdaniem Pani Dyrektor zbyt mocno ufała swojej pracownicy, która okazała się zwykłą ZŁODZIEJKĄ... Szkoda mi pracowników, bo oni na tym cierpią...Ale drodzy Państwo zło wraca do tej osoby która je czyni... Ta Pani ma już chorą sytuacje rodzinną delikatnie ujmując a teraz narobiła sobie kolejnych kłopotów....


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071