Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Około 80 tys. Zł brakuje na koncie przedszkola Bajka w Obornikach, które według informacji podanych przez jedn± z lokalnych gazet przelewane były z konta specjalnego przedszkola przeznaczonego m.in. na ZUS na prywatne konto pracuj±cej tam księgowej. Proceder ten trwał już od pewnego czasu, a same składki do ZUS nie były płacone od marca. Niestety dyrektorka przedszkola Elżbieta Pauszek dopiero teraz odkryła co robiła "przedsiębiorcza" księgowa.

Afera w obornickim przedszkolu

Dziwne bowiem to do obowi±zków dyrekcji placówki należy kontrola finansów podległej jej placówce. Dziwi fakt samych przelewów i podpisów pod przelewami, oraz wyci±gów bankowych na których przecież widać wszystkie operacje. Być może dyrektorka teraz chc± się obronić umywa ręce od swojej dyrektorskiej odpowiedzialno¶ci. W artykule przeczytać także można o tym iż księgowa, która także pracuje w jednej z obornickich firm gdy kasy brakowało na chwilę robiła przelewy wła¶nie z firmy na konto przedszkola. Jak nam się udało dowiedzieć takie operacje nie miały miejsca i ni były możliwe, bowiem w firmie w której pracuje także księgowa nie ma ona upoważnienia do podpisywania przelewów i takowych fizycznie nie robi. Elżbieta Pauszek tłumaczy się iż wierzyła księgowej a ta nadużyła jej zaufania, niestety w finansach trzeba mieć rękę na pulsie tym bardziej gdy zarz±dza się jednostk± o¶wiatow± finansowan± z pieniędzy publicznych. Szkoda również, że zamiast skupić swoj± uwagę na nieprawidłowo¶ciach finansowych próbuje się odwrócić uwagę od nadzoru dyrektorskiego zajmuj±c się życiem prywatnym i rodzin± księgowej. Na koniec dodamy, że na dzień dzisiejszy spraw± zajmuje się prokuratura, która ma sprawdzić czy w kasie brakuje 80 tys. Zł czy może dużo więcej. Spraw± powinna też się zaj±ć Komisja O¶wiaty i zastanowić się czy konsekwencji nie powinna ponie¶ć sama pani dyrektor która kieruj±c jednostk± o¶wiatow± dopu¶ciła do takich nadużyć.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Czytelnik
Data: 06.09.2009 10:35:28

My¶lę,że wina leży po dwóch stronach.Jedna dopu¶ciła się wyłudzenia a druga braku kontroli.A na taki stan rzeczy może dopu¶cić się kazda z placówek o¶wiaty a ze strony samej o¶wiaty brak kontroli nad placówkami.Wła¶nie skutki tego widzimy.


:))
Data: 06.09.2009 20:20:27

Moim zdaniem Pani Dyrektor zbyt mocno ufała swojej pracownicy, która okazała się zwykł± ZŁODZIEJKˇ... Szkoda mi pracowników, bo oni na tym cierpi±...Ale drodzy Państwo zło wraca do tej osoby która je czyni... Ta Pani ma już chor± sytuacje rodzinn± delikatnie ujmuj±c a teraz narobiła sobie kolejnych kłopotów....


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071