Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W Obornikach od kilku już miesięcy mówi się dużo o powstaniu prywatnego przedszkola. Pierwsza jego lokalizacja miała się mieścić, jak głosiła wieść gminna, w przedszkolu przy ul. Kopernika. To jednak jak na razie nie jest zamykane. Teraz druga z plotek mówi o Osiedlu Leśnym. Nic na temat przedszkola nie wie Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Obornikach.

"Nic o przedszkolu nie wiemy, oprócz tego, że przychodzą do nas rodzice chcąc do niego zapisać swoje dzieci" - kwitują urzędnicy. Tymczasem Akademia Wiedzy i Zabawy rusza od 1 września. Znajduje się ona na ul. Obrzyckiej z wejściem do budynku od strony ul. Łazarewicza. Na dzień dzisiejszy kadra liczy 4 osoby, a maksymalnie do Akademii uczęszczać będzie 36 maluchów. Akademia Wiedzy i Zabawy zapewnić ma codzienną opiekę nad dziećmi (z uwzględnieniem posiłków, odpoczynku oraz swobodnej zabawy), a codzienne zajęcia odbywać się będą w języku angielskim. Koszt miesięczny umieszczenia malucha w Akademii to 350 zł plus 100 - 150 zł za wyżywienie.



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +8 (+10 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

;P
Data: 06.09.2009 20:21:51

MAmy dwa prywatne przedszkola, jedno już funkcjonuje na ul. Obrzyckiej, natomiast drugie od stycznia na ul. Kowalskiej rozpocznie swą działalność!!!


o
Data: 06.09.2009 23:33:29

prywatne przedszkole na ul.obrzyckiej jest ale niestety różni się od innych tego tego typu placówek.dzieci zabawki wyrywają sobie z rączek bo jest ich tak mało.


Aga
Data: 06.09.2009 23:37:33

Więc do prywatnego dużo im brakuje..I jeszcze ta cena a zabawek mało..


Emilka
Data: 07.09.2009 15:12:04

a czy ktoś sprawdził czy to "przedszkole" ma odpowiednie dokumenty by istnieć ? czy nie jest to zwykła samowolka


Ola
Data: 18.04.2010 16:24:21

To na Obrzyckiej to żadne przedszkole, poprostu zbiorowa niania, już nawet policję tam wzywano - miszkam blisko i byłam świadkiem jak dzici same były zostawione. Na kowalskiej jest legalne przedszkole zarejestrowane w wydziale oświaty - możecie sprawdzic, dużo miejsca, dużo zabawek i porzadni nauczyciele.


Krystian
Data: 26.04.2010 09:29:13

Akademia Wiedzy i Zabawy to nowoczesna placówka z wykwalifikowanym personelem, a te pseudoargumenty o rzekomym braku zabawek to klamstwa i pomówienia, pisane zresztą przez flustratów. Zapytajcie rodziców dzieci, które tam uczeszczają ;-) Polecam!


Małgorzata
Data: 01.05.2010 15:05:59

Polecam przedszkole na Kowalskiej, zapisałam dziecko od czerwca (jest otwarte w wakacje), kobieta która je prowadzi ma spore doświadczenie i szerokie kwalifikacje w tej "branży". Może wreszcie będziemy mieli przedszkole z prawdziwego zdarzenia w naszej mieścince...;-) p.s. do Oli: sprawdziłam w wydziale oświaty - jest "legalne" ;-) - normalne przedszkole, działa jak państwowe tylko ma szersza ofertę zajęc, mniejsze grupy dzieci i bardziej komfortowe warunki.


Pina
Data: 24.05.2010 13:16:54

jeżeli chodzi o akademię to jest to ogólnie pojęta masakra - pracują tam osoby które: nie mają kwalifikacji do tego, by uczyć, lub też mają takie kwalifikacje, ale dzieci widziały tylko na obrazku (sądząc po metodach nagradzania i karania)
Rodzice są zmuszenie posłać tam swoje dzieci, ponieważ nie ma miejsca w placówkach publicznych. Mimo różnicy w cenie - polecam placówkę na Kowalskiej - chociażby ze względu na kadrę, która realizuje program i jest odpowiednio przygotowana do pracy z dziećmi.


Jerzy
Data: 25.05.2010 21:37:04

Oczywiście każdy ma prawo oceniać tę placówkę jak chce jednak nie wiem skąd i na jakiej podstawie sądzi się, że osoby pracujące w akademii nie mają kwalifikacji i doświadczenia. To jakieś bzdury. Nie ma przecież żadnego przymusu w posyłaniu dzieci do tej placówki. Z pewnością połowa piszących komentarze to pracownicy konkurencyjnego przedszkola na Kowalskiej, które ma spore problemy z kompletowaniem dzieci przede wszystkim ze względu na wysoką cenę oraz kiepską lokalizację. A co do placówek publicznych to od dawna wiadomo, że swoim poziomem mocno odstają od placówek prywatnych.


Pina
Data: 09.06.2010 00:11:16

:) no to się uśmiałam po pachy - na jakiej podstawie Panie Jerzy - sądzi Pan, że placówki prywatne są ponad publicznymi? myśli Pan, że za pieniążkami idzie w parze zawsze dobre przygotowanie dziecka do późniejszego życia? to raczej Pan/Pani jest osobą pracującą w placówce konkurencyjnej. Dlaczego sądzi się, że pracują tam osoby nieodpowiednio przygotowane? już wyjaśniam - proszę osądzić na podstawie danych zamieszczonych na stronie Akademii, która z Pań pracujących tam ma ukończone studia z dziedziny WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE...poza tym, można zadać pytanie, dlaczego pani dyrektor zamieszcza kłamliwe informacje pisząc ABSOLWENTKA pod nazwiskiem jednej ze swoich pracownic...chociażby dlatego jest to dla mnie placówka niewiarygodna.


Ela
Data: 09.06.2010 07:47:59

Witam, przyznaję rację Pinie, jestem z wykształcenia pedagogiem - niestety tylko ogólnym, czytałam na stronie akademii o kwalifikacjach pracowników - zastanawiające - nikt nie ma wpisane, że ma ukończone wychowanie przedszkolne lub początkowe - co jest USTAWOWO wymagane..., żeby uczyć dzieci... ja już nie pracuję w swoim zawodzie ale znam się na przepisach i też zastanawiają mnie kwalifikacje kadry z akademii - w rupakach z kowalskiej przynajmniej jasno jest wymienione, kto jakie kwalifikacje ma i doświadczenie - i przyznam, że zrobiło to na mnie wrażenie...pozytywne; a lokalizacja - jest w samym centrum niewielkiego miasteczka, to chyba dobry punkt wg mnie przynajmniej


Beata
Data: 23.06.2010 13:29:51

Szanowni Państwo,

Jestem Rodzicem jednego z dzieci uczęszczających do Akademii. Może zanim ktoś napisze komentarz następnym razem spróbuje sprawdzić swoje informacje u źródła. Po pierwsze Akademia jest zarejestrowana w wydziale Oświaty jako Niepubliczny Punkt Przedszkolny z dniem 01.01.2010. Można to śmiało sprawdzić- zachęcam. Po drugie- wszyscy pracownicy pracujący w Akademii mają już tytuły magistra i przygotowanie pedagogiczne uprawniające do pracy w przedszkolu. W kadrze są magistrzy: Psychologii, Pedagogiki, Pedagogiki specjalnej; są również osoby które realizują edukację przedszkolną- również można to sprawdzić- Pani dyrektor udostępnia wszystkie dokumenty i współpracuje z kuratorium oświaty- zachęcam do potwierdzania tych informacji. Po trzecie Akademia cieszy się dużym powodzeniem- na rok 2010/11 miejsc wolnych nie było już w kwietniu. Obecnie są składane wnisoski na rok 2011/12. Ja jako rodzic bardzo sobie chwalę to przedszkole. Proszę tylko pisać sprawdzone informacje, bo obrażają Państwo wilele niewinnych osób.


Krzysztof
Data: 23.06.2010 13:40:17

Zgadzam się z komentarzem Pani Beaty. Także jestem Rodzicem z Akademii. Mam już dosyć obelg kierowanych w strone tego przedszkola. Ludzie zanim się cieszyć że w naszym mieście wreszcie się dzieje coś dobrego dla dzieci to Wy robicie wszystko aby to zniszczyć. Zapewniam, że w Akademii pracuje doświadczona kadra i ja również zachęcam aby ktoś kto chce napisać najpierw poszedł i sprawdził. My jako rodzice mamy zebrania a Pani Dyrektor organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty dla Rodziców. Jesteśmy pewni wykształcenia kadry. Nie są to niedoświadczone osoby i śmiało możemy to sprawdzać i pytać. Przedszkole współpracuje z Instytutem Małego Dziecka w Poznaniu oraz Akademią Nauki. Jest dwujęzyczne- nasze dzieci robią świetne postępy. Czy uważacie Państwo, że jeśli jest tam tak źle jak piszecie to przedszkole nadal by istaniało. Nie ma już miejsc wolnych, a dzieciaki są bezpieczne


Monia
Data: 23.06.2010 13:47:02

Ja też jako Rodzic z Akademii biorę się do roboty. Śmialiśmy się wszyscy na ostatnim szkoleniu w Akademii, że musiała niby interweniować policja. Owszem dzieci miały spotkanie z Panem Policjantem i mogły zwiedzać radiowóz. I uprzedzam, że w nowym roku szkolnym będzie spotkanie również z policjantem oraz ze strażakiem itp. Do Akademii od września uczęszcza 30 dzieci - wszystkie bezpieczne i zdrowe. A swoją drogą to w Obornikach jest miejsce nawet na 2 lub więcej przedszkoli prywatnych więc nie trzeba robić niezdrowej konkurencji.


Lusia
Data: 27.06.2010 20:53:45

Ja napiszę tyle: moje dziecko w tym roku dostało się do przedszkola publicznego ale nie przepiszę go, ponieważ od roku uczęszcza do Akademii Wiedzy i Zabawy i jestem baaardzo zadowolona. z tego co wiem to jest paru rodziców którzy tez nie przepisują a mają taką szansę. Język angielski na wysokim poziomie, dzieciaki zadowolone a po dzieciach można szybko poznać że jest wszystko dobrze. akademia idzie w stronę nowoczesnego przedszkola i o to nam rodzicom chodzi. cieszę się że jest tylu chętnych i także polecam aby sprawdzać informacje u źródła.


ewa
Data: 29.06.2010 22:24:30

Myślę, że wystarczy zobaczyć twarze roześmianych dzieci i rodziców w galerii zdjęć na stronie Akademii. aby domyślić się że wszystko jest dobrze i my jesteśmy zadowoleni. Zresztą na ostatnich warsztatach dla rodziców naprawde bylo to widać.


MMM
Data: 30.06.2010 14:53:35

Śmieszy mnie wydawanie komentarzy bez uprzedniego obejrzenia przedszkoli itp.


Sylwia
Data: 05.07.2010 12:02:36

Moja córa nie dostała się do publicznego przedszkola, najpóźniej od stycznia muszę więc zapisać ją do prywatnego. Byłam w Akademii i Rupakach. Oba miejsca mi się podobały. Kadra sprawia dobre wrażenie, w obu dzieci fajnie się bawiły. Na razie jeszcze nie wiem, na które się zdecydujemy. W tym momencie przeważają Rupaki, bo jest mniej dzieci i mam po drodze. Co prawda trochę drożej ale mają więcej zajęć dodatkowych w ofercie i poza tym to jest przedszkole a nie punkt przedszkolny i chyba się trochę innymi prawami rządzi. Na razie jesteśmy z mężem na etapie zastanawiania się. Jak córa zacznie do któregoś chodzić, podzielę się z Państwem większą ilością wrażeń;-). I tak czytam sobie Państwa opinie - każdy ma prawo do własnego zdania, czy coś mu się podoba, czy nie. Każda opinia jest subiektywna i inaczej nie może być, bo jako rodzice opiniując kierujemy się tylko własnymi kryteriami. Ale rzeczywiście, lepiej odwiedzić oba miejsca i dopiero się wypowiadać.


Ania
Data: 06.07.2010 12:35:31

Musimy się cieszyć że w Obornikach coś fajnego i dobrego się dzieje i faktycznie jest miejsce na przedszkola prywatne. Moje dziecko chodzi od kwietnia do Akademii i jestem bardzo zadowolona. Zależało nam z mężem na edukacji języka angielskiego a tam nauczyciel mówi do dzieci cały czas po angielsku a pozostałe osoby po polsku. Z zajęć dodatkowych też jesteśmy zadowoleni. Dzieci mają: zajęcia teatralne, karate, basen, taniec, ekologię, logopedę, religię, eksperymenty. Ale uważam że każdy ma własne zdanie byle ono było poparte faktami i życzę aby oba przedszkola fajnie się rozwijały.


Elaa
Data: 09.07.2010 20:04:24

kadra i owszem - większość z nich ma mgr - ale nikt nie ma mgr z zakresu wychowania przedszkolnego a jedna z pań jest obecnie na 4 roku studiów a na "tablicy" widnieje jako studentka 5 roku. Jeśli zatem nie ma mgr z dziedziny podstawowej jaką jest w jej przypadku teologia - nie może być absolwentką studiów podyplomowych - to w roli wyjaśnienia - na ludzki rozum można domniemywać, że jest w ich trakcie, a skoro jest w ich trakcie - nie ukończywszy studiów podstawowych - dokumentu o ukończeniu podyplomowych nie uzyska - chyba o to chodzi w zarzutach - pani dyrektor zamieściła fałszywe dane mówiąc, ze owa pani jest absolwentką.
Moje dziecko chodziło tam przez rok, w tym roku go tam nie puszczę - nie będę się wgłębiała - dlaczego..


oo
Data: 09.07.2010 20:41:11

zwracam honor - pani dyrektor poprawiła błędy na stronie - pani absolwentka nie jest już absolwentką


Marek
Data: 09.07.2010 22:24:33

Pani po 4 roku studiów może mieć czasami lepsze podejście niż Pani z 3 fakultetami i wieloletnim stażem. Liczy się podejście do dziecka czy też ucznia, na każdym poziomie nauczania, od przedszkola do studiów. Liczą się takie umiejętności, których nauczycieli na studiach niestety nie uczą i jeśli ich nie nabędzie to czy skończy 4 lata studiów czy 5 będzie i tak nauczycielem do ...


myślę
Data: 10.07.2010 21:27:34

że nie chodziło tu o podejście, tylko o fakt, że pani dyrektor kłamała podając informacje, taki był zarzut.
A inna sprawa, tak zupełnie obiektywnie rzecz biorąc - że nie ma tam osoby z wykształceniem iście kierunkowym - wychowanie przedszkolne. Ktoś może mieć duże serce do dzieci, ale studia są niezbędne do tego, aby poznać psychikę dziecka, metody i formy pracy itd.


Bogdan
Data: 12.07.2010 10:49:35

Szanowni Państwo,

Pozwolę się włączyć do dyskusji. Nie podobaja mi się brak rzetelnych informacji, które są zamieszczane w tej dyskusji. Po pierwsze chciałbym poznać osobę, która rzekomo przysyłała dziecko przez pierwszy rok do Akademii i teraz już tego nie uczyni, ponieważ nikt po pierwszym roku nie wypisał dziecka ( nie ma też informacji na temat rzekomego niezadowolenia). Akademia przyjęła tylko 5 dzieci od września, bo nie ma więcej miejsc. Takie informacje można sprawdzić w wydziale oświaty. Nie znam też osób, które rzekomo wahają się z zapisaniem dziecka do Akademii, ponieważ od kwietnia nie ma już miejsc, więc pojawiające się tego typu informacje są nieprawdziwe i naprawdę z tymi faktami można się zapoznać w wydziale oświaty. Osoby zamieszczające wiadomości o wypisywaniu dziecka po pierwszym roku lub wahające się co do podjęcia decyzji uprzejmie poznam, jednak w tym momencie drodzy Państwo lista jest zamknięta i trwają zapisy na rok 2011/12. Kolejna sprawa to taka, że Akademia, aby istnieć musi byc zarejestrowana w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty więc jest dopuszczalne, aby pracowały osoby kończące studia bądż w trakcie. Kadra zarządzająca w tym przedszkolem uczestniczy w kursie kwalifikacyjnym dla Oświatowej Kadry Kierowniczej- prowadzonym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a poleconym właśnie przez Kuratorium ( na stronie internetowej można takie informacje uzyskać i zapewne potwierdzić). Uważam, że osoby w Akademi mają bardzo dobre wykształcenie i świadomy człowiek, który OBIEKTYWNIE podchodzi do tematu temu nie może zaprzeczyć; w przedszkolu zajęcia dodatkowe mogą prowadzić osoby, które posiadają uprawnienia pedagogiczne wydane przez uczelnie - w Akademii takie osoby są, tak jak osoby, które są w trakcie bądź konczą edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. Sprawdzałiłemm informacje podane na stronie internetowej osobiście i nie znalazłam żadnej nieprawdziwej. Zakładacie Państwo, że jest tam tak źle- to dlaczego jest tylu chętnych? Zapewniam, że w wielu przedszkolach ( prywatnych bądż publicznych) są osoby bez wykształcenia kierunkowego bądź w trakcie lub z gorszymi szkołami ( nie Uniwersytetem). Mam podobne odczucie jak Pan Jerzy- być może to wpływ konkurencji na opinię Akademii. O każdym można sobie tu pisać jak się podoba. Ja jednak będę także apelować aby były to informacje prawdziwe, bo współpracuję z Akademią i Współpracuję z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty i mogę zapewnić że pojawiające się negatywne informacje dotyczące Kadry są nieprawdziwe i bardzo mi się to nie podoba. Proszę się tylko zastanowić czy warrto- chyba że to sprawia komuś szczególna satysfakcję- trudno.


Bogdan
Data: 12.07.2010 11:01:21

Jeśli się kończy Studia podyplomowe w trakcie studiów podstawowych- otrzymuje się zaświadczenie o ukończeniu takich studiów i obronie pracy dyplomowej, a studia podstawowe można śmiało kończyć i pracować. Logicznie też wynika, że po ukończeniu IV roku jest się na V roku studiów więc nie znajduję informacji nieprawdziwej. Z powyższych opisób wynika, że ktoś dobrze zna Panią studiującą teologię i kopie pod nią dołek- naprawde warto? Moim zdaniem osoba z takim wykształceniem w przedszkolu to prawdziwy atut- co więcej znajduję też psychologa, pedagogów, pedagoga specjalnego.... podkreślam raz jeszcze więcej OBIEKTYWIZMU. Złe opinie na temat przedszkola konkurencyjnego są także znane, ale uważam że nie warto.... jako osoba pracująca wiele lat w oświacie chciałem po prostu zasygnalizować, że warto sprawdzać informacje faktycznie u źródła i kierować się własną logiką myślenia.


Patrcja
Data: 12.07.2010 12:17:44

Kto przysyła dziecko do Akademii ten wie, że nie ma żadnej ,,tablicy" z danymi nauczycieli ale prawdziwe dyplomy i zaświadczenia są wywieszone na ścianie w ramkach bądź znajdują się w teczce, która jest udostępniana rodzicom. Jako rodzice jesteśmy świeżo po wspólnych warsztatach- hmmm- nie znam osoby, która niezadowolona wypisuje dziecko- także chętnie poznam. Przedszkole językowe jest czymś innowacyjnym i naprawdę Akademia działa pod tym względem świetnie. Jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni. Moje dziecko obcuje z językiem angielskim codziennie, chodzi na karate, wykonuje eksperymenty itp. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Dla nas kadra bez zarzutów. Osoby ciepłe, miłe, profesjonalne. Mam także drugie dziecko, które od przyszłego roku zapisuję. Przedszkole ma rozsądną cenę, własny lokal. Myślę, że jak większośc rodziców zachęcam aby sprawdzać te informacje, przyjść na spotkanie, warsztaty...także odnoszę wrażenie, że ktoś pod kimś dołki kopie..... uważam, że przy takiej liczbie chętnych Akademii to nie zaszkodzi, a osoby, którym sprawia to jakąs satysfakcję przemilczę. Wiem jedno informacje, które podają rodzice są sprawdzone a każdą informację od osoby która nie ma pojęcia o tym przedszkolu można szybko zweryfikować.


Elaa
Data: 13.07.2010 11:41:39

Pragnę przeprosić osoby i instytucję przedszkola, na której niekorzyść - działając pod wpływem emocji związanych z tym, że moje dziecko nie zostało przyjęte oraz osobistej choroby(nie jest prawdą że moje dziecko uczęszczało do niego rok)
Przemyślałam sobie dzisiaj, że tak naprawdę nie jest poważnym oczernianie innych - pisałam tu pod dwoma nickami (Elaa i Bogdan)
Moje dziecko jest zbyt małe, by móc pójść do jakiegoś przedszkola, a tam nie zostało przyjęte, ogarnięta złością postanowiłam sprawdzić kompetencje kadry. Nie jest to trudne. Wyszła mi jedna nieprawidłowość - chodzi o dane zamieszczone w jednej z zakładek i tak naprawdę do niczego innego przyczepić się nie mogłam.
Mam nadzieję, że przedszkole będzie się prężnie rozwijało i znajdzie miejsce dla wszystkich chętnych dzieci.
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.


Bogdan
Data: 13.07.2010 12:17:59

Rozumiem Panią i doceniam Pani wrażliwość na takie zachowania. Jednak błędnie powołała się Pani na mój nick-Bogdan- być może zwykłe przeoczenie.


Edytta
Data: 05.08.2010 11:20:21

Witam, od października wracam do pracy, poznałam i Akademię i Rupaki. Do żadnego z przedszkole nie mam na tym etapie zastrzeżeń. Wybraliśmy z mężem Rupaki. Mniejsze grupy dzieci i opieka poleconego mi z Poznania pedagoga specjalnego na codzień - moje dziecko mialo trudności w rozwoju, pewnie dlatego nie zostało przyjęte do państwowego przedszkola. Nie podoba mi się wyrażanie opinii na podstawie nierzetelnych informacji, opinii osób, które 'coś słyszały'. Najlepiej, zeby wypowiadali się tylko Rodzice dzieci zapisanych do obu placówek prywatnych oraz państwowych i kadra.


ewelina
Data: 07.08.2010 13:11:29

wiadomym jest, ze chcielibysmy posylac nasze pociechy do najleprzych przedszkoli, wiec przed podjeciem jakiej kolwiek decyzji powinno sie przedszkole sprawdzic osobiscie.
Po wizycie w Akademii mialam niestety mieszane uczucia, samo miejsce nie robi dobrego wrazenia, bardzo male pomieszczenia, sale ciemne, nie wspominajac o placu zabaw dla dzieci, ktorego w sumie nie ma. Nie wypowiadam sie na temat wyksztalcenia kadry poniewaz nie sprawdzalam tego. Poprostu aura tego miejsca przewazyla ze nie chce posylac tam swoja pocieche. Zdecydowalam sie na Rupaki. Piekna duza sala, pelno zabawek, piekny ogrod, mam tylko nadzieje, ze i opieka dorowna tym standardom.


Dorota
Data: 09.08.2010 08:14:59

Ja chciałam zapisać dziecko do Akademii, ponieważ została mi bardzo polecona przez rodziców jednego z dzieci- niestety nie ma juz wolnych miejsc na ten rok. jestem zapisana na listę rezerwowych. Mi akurat się bardzo podobało.... nie zapisuję do drugiego przedszkola, ponieważ słyszałam z kolei niepochlebne opinie. Ale każdy sam wibiera co się podoba...


Robert i Kasia
Data: 10.08.2010 13:52:25

Witamy, od przyszłego roku zapisaliśmy dziecko do Rupaków. Przyznam, że drugiego przedszkola nie oglądalismy. Podzielamy opinię Pani Eweliny,super wyposażone, duuuuuuża sala, swietnie oświetlona, fajny plac zabaw, duży jak na takie kameralne przedszkole. Dużo książek, zabawek, osobna sala do spania, Panie nauczycielki sprawiły na nas dobre wrażenie, dyrektorka zna się na fachu... Specjalnie byliśmy z moją siostrą, która jest nauczycielką w przedszkolu w Poznaniu, żeby nam pomogła w rozmowie, "wypytaniu" i wstępnej ocen ie placówki. Dziecko wzięło już udział w zajęciach adaptacyjnych i świetnie się bawiło, choć było mało dzieci bo przyszliśmy w porze leżakowania. Na tym etapie jesteśmy zadowoleni z wyboru. Zobaczymy, jak będzie dalej.


Anna
Data: 10.08.2010 18:33:18

Moje dziecko jest po okresie adaptacyjnym w Akademi. Jestem zachwycona tym przedszolem, a zwłaszcza podejściem kadry do rodziców i dzieci. Po pierwsze moja mała miała problem z odzieleniem się ode mnie i męża w innym przedszkolu-postanowiliśmy poczekać i trafiłam przez polecenie innych rodziców do Akademii. nie musiałam na okres adaptacji podpisywać mowy i płacić pieniędzyz za miejsce a jedynie za posiłki jeśli córka spożywała.Taki okres przystosowania dziecka trwa ok miesiąca. W tym czasie mogłam być z dzieckiem nawet na zajęciach co wzbudziło moje zafanie do nauczyciele iich metod pracy.Widać że wszyscy bardzo się troszczą o dzieci i wysoki standard usług. Cały czas rozmawiała ze mna pani psycholog i pani pedagog- obserwoway dziecko i jego samopczucie. Bardzo dużo Pań- na 20 dzieci, które chodzą w wakacje do tego przedszkola przypadły- 3 nauczycielki, 2 panie do pomocy, pani pedagog i pani psycholog. od września dochodzą do tegopanowie od edukacji sportowej i pani logopeda oraz pedagog specjalny.zachwyciło mnie że dzieci jednegodnia piekły bułk, innego robiły sałatkę owocowa a innego jarzynową, rysuja kolorowa kredą po betonie.moja znajoma chciała zapisać dziecko ale jest na liście rezerwoych- liczba chetnych świadczy o tym ze przedszkole naprawde się rozwija. Jest kameralne ale zajęcia metody, kadra i pomysły fantastyczne. Mała zadowolona i ja z mężem również.i


Rodzic z Akademii
Data: 10.08.2010 21:08:27

Szanowni Państwo!
Moje dziecko uczęszcza do Akademii już od niemal roku i muszę przyznać, że jestem ogromnym fanem tej placówki. Moje dziecko od tego czasu niesamowicie się rozwinęło, otworzyło. Myślę, że o poziomie Placówki świadczy choćby to,że samo dziecko codziennie przed zaśnięciem pyta czy jutro znów tam pójdzie choć jak już wspomniałam uczęszcza tam prawie rok. Ja sama byłam zdumiona tym, jak wspaniale mogą być traktowani rodzice i dzieci i że naprawdę można uzyskać fachową poradę i pomoc w każdej sprawie dotyczącej dziecka. Jeśli chodzi o okres adaptacyjny, to podobnie jak Pani Ania, ja i mój synek również taki przeszliśmy. Nie powiem, że było to łatwe dla mnie jako matki i mojego wówczas 3 letniego synka, ale udało się ze znakomitym skutkiem. Faktycznie mogłam uczestniczyć z nim we wszystkich zajęciach, toteż dokładnie mogłam się przyjrzeć pracy Cioć tam pracujących, zobaczyć na ile przygotowują się do zajęć, jak radzą sobie z grupą itd. Faktycznie muszę przyznać ,że nie są to przypadkowi ludzie, a praca która wykonują jest widoczna choćby w tym jakie postępy zrobiło moje dziecko.
Musze przyznać, że nie byłam w przedszkolu Rupaki, gdyż jeszcze wtedy nie istniało i nie mogę się wypowiedzieć na jego temat. Jednak wszystkich rodziców, którzy się wahają do którego miejsca się udać zachęcam by odwiedzili oba.
Myślę też, że w Obornikach jest miejsce na dwa niepubliczne przedszkola, które swobodnie mogą ze sobą koegzystować toteż każdy rodzic może wybrać te, które jego zdaniem będzie najlepsze dla jego dziecka...


Patryk
Data: 10.08.2010 23:33:04

Akademia nam się pięknie rozwinęła przez rok- jestesmy z żoną bardzo zadowoleni, szczególnie że wszyscy rodzice mogą tworzyć i uczestniczyć w zmianach tam zachodzących. Jesteśmy zadowoleni z tego że nasze dziecko codziennie rzomawia po angielsku z nauczycielem oraz po polsku z pozostałymi nauczycielkami. Właściwie nie jest dla niego dziwne że ktoś używa obcego języka. Śpiewa, liczy po angielsku, bawi się. Podoba mi się również edukacja sportowa- zajęcia karate w języku angielskim, od września basen. Dzieciaki świetnie się bawią przy wykonywaniu eksperymentów- pieczenie bułek, robienie sałatek wspólniez ciociami to tylko kulinarne... ja nigdy takich rzeczy nie robiłem w przedszkolu jak np. mieszanie sody z octem i wywoływanie piany. Nauczycielki bawią się razem z dziećmi. Atmosfera przytulna i domowa. Oby tak dalej. Na pewno polecamy a jakby co to zawsze można porozmawiać z rodzicami którzy przysyłaja dzieci np. podczas okresu adaptacyjnego, wejść w naszą galerię zdjęć, czytać aktualności na stronie internetowej.


Beata
Data: 11.08.2010 08:25:52

Zapisałam swoje dziecko na przyszły rok do Akademii tj 2011/2012. Teraz ma 2 latka. Boję się że za pare miesięcy już nie będzie miejsc na przyszły rok, sądząc jak szybko rozeszły się w tym roku, a ja jestem 3 na liście. Byłam tam z malutką- bardzo mi się podobało- zwłaszcza metody pracy i panie ,,ciocie". Mogłam się przyglądać jak dzieci wylepiają z masy solnej jakieś figurki. Bardzo miła i ciepła atmosfera. Miałam szczęście bo jeden z rodziców odbierał swoje dziecko. Mogłam chwile porozmawaić. Wszyscy są tam ze sobą zaznajomieni- widać że rodzice obdarzają to miejsce i kadrę wielką sympatią i zaufaniem. Dla mnie to dużo znaczy. Zresztą mimo że moje dziecko przyjdzie dopiero za rok już teraz jestem informowana o bieżących wydarzeniach w przedszkolu. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca przy podejmowaniu decyzji i spędzenia przynajmniej 2 godzin razem z dzieckiem. Zgadzam się z Patrykiem- ciepła domowa atmosfera.


Sylwia
Data: 11.08.2010 17:10:16

Moje dziecko od roku uczęszcza do akademii. Jestem bardzo zadowolona i nie ponowiłam wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego. Podoba mi się na pewno podwórko pełne drzewek kwiatów i zieleni, plac zabaw jeszcze skromny ale dzieci fajnie się bawią- zreszta od wrzesnia bedzie rozbudowany. podoba mi się możliwość bezpiecznego podjazdu pod samo przedszkole- z parkingiem, dostęp do pobliskiego lasu, ciekawe realizacje zajęć pomysły i przesympatyczne ciocie. cieszę się ze osoba która wcześniej oczerniała tę placówkę przyznała sie do skłamania bo to naprawde było krzywdzące w stosunku do prowadzacych, pracujacych, rodziców i samych dzieci. Jak widać może sobie tak ktoś usiąść i po prostu pisać co sie podoba. Ja myslę ze 30 zadowolonych rodziców po ,,pełnym,, roku w akademii wie ze placówka faktycznie fajnie się rozwija.


Agnieszka
Data: 12.08.2010 20:17:58

Aby zapisać dziecko byłam w 2 przedszkolach oraz w kilku prywatnych w Poznaniu. Najpierw w Akademii, potem pojechałam do Rupaków. Zapisałam dziecko do Akademii- mimo e na liście rezerwowej ale ono nie ma jeszcze 3 lat wiec moge poczekac. Urzekła mnie bardzo miła obsługa i rzetelność informacji a zajechałam w dniu kiedy dzieci robiły wspólnie sałatkę i iine doświadczenia w stołówce. W drugim przedszolu na Kowalskiej nie weszlam nawet do środka bo nie było pani dyrektor, nie uzyskałam rzetelnych informacji a dzieci ciągle bardzo mało. To mnie zniechęciło. Jednak uważam że należy odwiedzić oba miejsca. Mam nadzieję ze zwolni się miejsce w Akademii, jeśli nie poczekam do przyszłego września, chyba ze zdecyduje się na Poznań.


Magda i Lenusia
Data: 13.08.2010 13:37:51

Witam, niedawno urodziłam swoją wyczekaną pociechę, więc jeszcze za wcześnie na zapisywanie do przedszkola, ale z ciekawości poczytałam sobie Państwa wypowiedzi. Przy okazji bycia w okolicy odwiedziłam z Małą Rupaki. Było mało dzieci, przedszkole dopiero 4 miesiące pracuje,kameralna atmosfera ale bardzo życzliwa. Dzieci miały akutrat zajęcia ruchowe z Panią dyrektor jakąś specjalistyczną metodą (ruch rozwijający - wyczytałam na stronie), bardzo fajnie się bawiły i uczyły. Po zajęciach dyrektorka dokładnie opowiedziała mi o placówce, o zajęciach, pomysłach, kadrze, warunkach umowy. Przyznam, że jestem pod duzym wrażeniem. Brakowało takiego miejsca w Obornikach. Znam przedszkola państwowe z doświadczenia siostreznicy... Samo przedszkole baaaardzo ładne. Duże sale, ślicznie urządzone, dużo zabawek, wystaw prac dzieci, materiałów edukacyjnych. Polecam. Przy następnej okazji odwiedzę Akademię i też podzielę się z wrażeniami. Ale jak czytam Państwa wypowiedzi, to może jednak już czas zapisać dziecko...;-)


Michalina
Data: 13.08.2010 20:45:51

No ja niestety nie mam az tak pozytywnych wrażeń z Rupaków. Bo również zobaczyłam ze dzieci 3 lub 4 i tak od kwietnia- zreszta nauczycielka potwierdziła ze dzieci niewiele. Pani dyrektor również nie było. Pani nauczycielka sama opiekowała się dziećmi. Z tego co wiem to większość zajęć od kwietnia się nie odbywa ponieważ nie ma dzieci. Budynek urządzony kolorowo, bo jednak to przedszkole. W Akademii byłam ale na razie są tylko listy rezerwowe. Jestem zapisana bo mi się podobało, choć nieco mniejsze ale dużo dzieci, rodziców którzy są zadowoleni. Wszystkie zajęcia normalnie się odbywają. Duzo nauczycielek.


Zainteresowana
Data: 14.08.2010 09:38:02

A ja uważam że oba przedszkola są ładne choć każde na swój sposób. Akademia faktycznie przez ten rok się bardzo dobrze rozwinęła- bardzo dobra kadra, dużo nauczycielek, współpraca z firmą edukacyjną z Poznania, świetna oferta zajęć, zmiany wewnątrz lokalu i na zewnątrz. Rupaki z kolei mają także dobrze wyposażony budynek, ciekawą ofertę- choć to dopiero ich początki więc troszkę czasu musi upłynąć aby moc powiedzieć więcej i to normalne. Myślę, że oba przedszkola się starają i fajnie że coś nowego powstaje. Każdy początki ma trudne. Miasto się rozwija dzięki bogatszej ofercie również dla dzieciaczków. Polecam oba.


Marlena
Data: 17.08.2010 14:02:04

Witam, zwiedzam sobie różne przedszkola w Obornikach - tu mieszkam i w Poznaniu - tu pracuję i jestem pod miłym wrażeniem, że nasza obornicka edukacja maluchów jest na tak dobrym poziomie. I Akademia i Rupaki śmiało dorównują przedszkolom z prywatnym z Poznania. Oba przedszkola bardzo mi się podobają. zarówno pod względem oferty jak i kadry. Może w Rupakach są fajniejsze sale - duuże, jasne, przestrzenne i plac zabaw - duuży...W Akademii były 3 Panie kilkanaście dzieci - dużo hałasu, zabawy. W Rupakach były 3 Panie i chyba z 10 dzieci w tym dniu - też roześmiane i bawiące się fajnie buźki. Z tego co mi wiadomo, Rupaki są od 3 czy 4 miesięcy dopero czynne a Akademia jakiś rok, stąd pewnie w Rupakach mniej dzieci jest, ale ma to swoje plusy...Panie mogą więcej uwagi dzieciom poświęcić. Podoba mi się bardzo w obu miejscach i napewno nie zdecyduję się na Poznań, tylko któreś z naszych miejscowych przedszkoli - napewno nie państwowe;-)


ewelina
Data: 24.08.2010 14:33:15

Witam. Kilka tygodni temu zamiescilam tu swoj post jeszcze przed poslaniem swojego dziecka do Rupakow. Przyznaje bylam pelna obaw, okazuje sie, ze zupelnie nie potrzebnie.
Moja corka jest w niebowzieta, bardzo to miejsce przypadlo jej do gustu. To chyba najwazniejszy dowod na to, ze wszystko musi byc ok.
Tak jak napisala Pani Marlena przedszkole to dziala od niedawna dlatego tez uczeszcza do niego malo dzieci, mi to akurat nie przeszkadza poniewaz wiem ze uwaga jest bardziej skupiona na moim dziecku.
Taki apel do rodzicow, Nie przescigajcie sie ktore przedszkole jest lepsze, najwazniejsze jest to ze nasze dzieci sa zadowolone i szczesliwe czy nie o to nam wlasnie chodzi? Oborniki sa na tyle duze ze potrzeba wiecej takich miejsc wiec pozostaje nam sie tylko cieszyc ze mamy w ogole jakis wybor.
Pozdrawiam


Mama
Data: 25.08.2010 08:54:06

J też uważam, ze nie należy prześcigać się które miejsce jest lepsze, bo zapewne oba przedszkola sa miłe i przyjazne dzieciom. Moja malutka jest w Akademii- ja osobiście jestem bardzo zadowolona. To bardzo nowoczesne przedszkole po wzgledem metodycznym. Dzieci pracują na bardzo dobrym programie ale wrażenie robią zajęcia dodatkowe: zajęcia kulinarne, teatralne, taniec, basen, karate, eksperymenty, relaksacja, logopeda itp. Dzieciaki się nie nudzą, a opieka cudowna. Moi znajomi nie dostali się już do Akademii z braku miejsc- byłam bardzo zaskoczona, kiedy Pani dyrektor poinformowała ich o istnieniu drugiego przedszkola prywatnego w Obornikach- było to miłe pomimo konkurencji, ale w ten sposób dba się o dobro klientów. Brawo!


Rodzice
Data: 26.08.2010 21:02:33

Akademia jest bardzo dobrym przedszkolem, na pewno godnym polecenia- bardzo dużo chętnych; rodzice bardzo zadowoleni- wystarczy z nimi porozmawiać, przemiła obsługa i świetne pomysły. Oby tak dalej- możemy podpisać się pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami odnoście tego przedszkola.


Stanisław
Data: 27.08.2010 09:08:28

Akademia jest przedszkolem, które niewątpliwie ma bardzo dobrą kadrę. Pani Dyrektor oraz pedagog, która pracuje w Akademii napisały autorski podręcznik wychowania przedszkolnego dla nauczycieli, który został zaakceptowany przez MEN oraz ODN. To wyrónia niewątpliwie Akademię. Oprócz tego bardzo duża waga jest przywiązywana do stosowanych metod pracy z dziećmi i rodzicami. Sądzę, że Akademia może jeszcze bardzo dużo dobrego zdziałać na terenie naszego miasta. Interesuję się oświatą i edukacją w naszyej gminie i takie informacje bardzo mnie cieszą.


Mamusia
Data: 30.08.2010 11:47:25

Faktycznie Akademię można polecić- choć niestety nie ma już wolnych miejsc, myślę że bardzo ładnie się rozwija.Czuć tam prawdziwą pasję:)))


Hania
Data: 01.09.2010 19:08:20

Przepiękne przywitanie przedszkolaków 1 września w Akademii. Od drzwi dzieci witała Pani nauczycielka przebrana za czarodziejkę, która później wraz z innymi nauczycielkami pasowała dzieci na przedszkolaków. Rozpoczynam pierwszy rok przygody z Akademią- bardzo miła atmosfera, faktycznie Mamusiu odczuwa się tam wielką pasję. Można polecić, choć faktycznie brak miejsc.


Julia
Data: 03.09.2010 15:56:46

Faktycznie po pierwszym zebraniu z rodzicami w Akademii można stwierdzić, że jest ich bardzo dużo i wszyscy bardzo zadowoleni- bardzo miła domowa kameralna atmosfera- kadra profesjonalna, zajęcia genialne. Najważniejsza jednak jest opinia rodziców, a tutaj wszystko jest pozytywne. Bardzo sobie chwalę Akademię i początki współpracy.


Katarzyna
Data: 07.09.2010 10:02:51

Posłałam swoje dziecko do Akademii z polecenia innych rodziców. Długo szukałam dobrego przedskola dla mojego dziecka. Stwierdzam po sierpniu i pierwszych dniach września, że nie mogłam sobie wymarzyć w Obornikach lepszego przedszkola dla mojej małej. Świetnie prowadone zajęcia, nowoczesne metody, ciekawa oferta- wrażenia robią zajęcia kulinarne, uprawa ogródka, ale także podejście kadry do dzieci i rodziców. Przedszkole na bardzo dobrym poziomie.


Paulina
Data: 10.09.2010 14:50:17

Myślę, że Akademia stała się przedszkolem na bardzo wysokim poziomie. Zapisuję swoje dziecko na przyszły rok szkolny, czyli już 2011/12. Ale byłam obejrzeć przedszkole- miłe, przyjemne, przyjazne dziecku i rodzicom. Kadra bardzo profesjonalna- przedszkole posiada własny autorski program nauczania, dużo zajęć sportowych, ciekawe zajęcia dodatkowe, dzieci mówią po angielsku i polsku. Bardzo dużo klientów, którzy potwierdzają renomę przedszkola.


Marysia
Data: 18.09.2010 13:31:12

Widziałam program o Akademii w tv poznań- bardzo ładnie. Faktycznie po roku wyrosło nam całkiem fajne przedszkole. Własny podręcznik wychowania przedszkolnego, program w telewizji- oby tak dalej. Zresztą opinie rodziców są bardzo dobre, a to najważniejsze.


Piotr i Sylwia
Data: 01.10.2010 13:17:34

Podpisujemy sie pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami na temat Akademii. Po wrześniu stwierdzamy, że jest tam bezpiecznie, przytulnie, kolorowo, bardzo wysoki poziom pracy z dziećmi i rodzicami, wspaniała atmosfera i bardzo dużo klientów. Wydaje się jakby wszyscy tworzyli tam wielką rodzinę:) jesteśmy zadowoleni, że malutka jest własnie w Akademii.


Małgola
Data: 06.10.2010 21:53:36

Witam, moje dziecko od kilku tyg uczęszcza do przedszkola RUPAKI. Jestem bardzo zadowolona, wiele się nauczyło, wraca codzień zadowolone i opowiada jak było fajnie, rano nawet nie chce mi całusa dać na pożegnanie, bo tak się spieszy do dzieci :-( ...Co do kadry, mam pozytywne zdanie, tak samo jak i o dyrekcji. Świetnie przygotowani do pracy i z duzym doświadczeniem. PAni dyr widać, że ma wszystko pod kontrolą. Samo przedszkole super, dużo zabawek, pomocy do nauki dla dzieci,przestronne, jasne, fajnie urządzone i własny duży plac zabaw. na bieżąco podawane informacje na temat tego, co się dzieje lub będzie działo w przedszkolu. Cena może się niektórym wydawać spora, ale jest o wiele niższa, niż cena przedszkoli prywatnych w Poznaniu (wcześniej z racji pracy tam szukałam miejsc), które za to samo o wiele mniej oferują. W Rupakach moje dziecko uczestniczy w bardzo wielu atrakcyjnych zajęciach. Polecam. Jestem bardzo zadowolona.


Andrzej
Data: 11.10.2010 13:10:16

Moje dziecko uczęszcza do Akademii. Uważam, że jest to dosyć wyjątkowe przedszkole jak na warunki obornickie, a i porównując do Poznania wydaje mi się, że od wielu ofert jest lepsze. Przede wszystkim dużo dzieci, bo 30 i rodziców, którzy są naprawdę zadowoleni. Byliśmy razem na wyjeździe integracyjnym w lesie- wspólna zabawa, jedzenie, co umożliwiło bliższy kontakt i poznanie. Prawdziwie domowa atmosfera. W przedszkolu na co dzień pracuje 5 nauczycielek i 2 panie do pomocy oraz 3 osoby od zajęć dodatkowych.Aha bardzo dużo rodziców przychodzi z polecenia, a to o czymś świadczy.


Zosia
Data: 25.10.2010 12:07:52


Od września jesteśmy w Akademii- szczerze polecamy. Przedszkole małe, kameralne ale wspaniała atmosfera. Moja znajoma zapisała dziecko na przyszły rok i z tego co wiem to już jest sporo takich zapisów. Ja polecam.


Rodzice
Data: 27.10.2010 14:07:24

Również bardzo polecamy Akademię. Wspaniałe przedszkole, zanim przyszliśmy słyszeliśmy już bardzo dużo dobrego. Wielu nowych rodziców przychodzi z polecenia. Akademia prowadzi również zajęcia popołudniowe dla dzieci i młodzieży- z tego co słyszała od znajomych mają bardzo dobre opinie. Szeroka działalność edukacyjna i grupa specjalistów.


Paulina
Data: 09.11.2010 16:44:32

Moi znajomi moją dziecko w Akademii- bardzo sobie chwalą. Podobno są już tam zapisy na za 2 lata. Słyszałam, że od września przyszłego roku będzie dobudowana nowa duża sala i przedszkole będzie w stanie przyjąć większą liczbę dzieci.


Kasia
Data: 01.12.2010 11:54:58

Akademia cieszy się bardzo dobra renomą. Ma naprawdę bardzo dobra ofertę w dobrej cenie, ale wiem od znajomych, że rodzice chwala sobie najbardziej atmosferę i obsługę w przedszkolu. Też słyszałam, sporo osób zapisuje się na przyszły rok, ale moja córa zapisała wnuczkę na za 2 lata i nie była pierwsza.


Ania
Data: 19.12.2010 15:10:42

Bo jako Rodzice bardzo sobie chwalimy to przedszkole, które jest naprawdę niezwykłe i szczerze zachęcam do zapoznania się już na miejscu z ofertą, kadrą itp.Dzieci dużo. atmosfera wspaniała, bardzo dobry program.


Ninka
Data: 16.01.2011 15:06:06

Akademia jest otwarta na wszystkie dzieci mimo tego, ze jest przedszkolem prywatnym- nawet te najbardziej potrzebujące. Rodzice i dzieci wspótworzą to przedszkole wraz z całą kadrą- wwspaniałe ciocie. Mam nadzieję że niedługo zwiększy liczbę miejsc również dla innych dzieciaczków.


Iwona
Data: 29.08.2011 00:44:24

Brak mi słów na to co czytam.LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Mój synek od września zaczyna trzeci rok w Akademii i nie wyobrażam sobie innego lepszego miejsca dla niego.radość na twarzach naszych pociech i iskierki w oczkach mówią same za siebie jakie są tam szczęśliwe , a takiej kadry takich cioć można tylko pozazdrościć.


Krystyna
Data: 08.06.2012 16:41:10

Witam, jestem babcią dziecka uczęszczającego do przedszkola RUPAKI na ul.Kowalskiej, mieliśmy na początku obawy przed oddaniem naszego Wnuczka do przedszkola - zaczął edukację przedszkolną w 2 roku życia - wcześniej wraz z mężem pomagaliśmy córce i zięciowi w opiece nad Małym. Jednak córka i zięć podjęli zdecydowane kroki i z dnia na dzień chcąc dziadków odciążyć zapisali Małego do RUPAKÓW. I...jest super. Mały po kilka dniach płaczu w momencie rozstania z dziadkami lub rodzicami, bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu, w przedszkolu są małe grupy - bardzo pozytywna atmosfera, po dwie Pani w każdej grupie, dzieciaczki wspaniale zgrane ze sobą. Z opieki i edukacji jesteśmy bardzo zadowoleni. Kadra jest profesjonalna, odpowiednio wykształcona, Panie mają dużą wiedzę i doświadczenie. Pani dyrektor szalenie miła, życzliwa, chętna do współpracy i także z ogromnym bagażem doświadczenia w pracy z dziećmi. Dzieci biorą udział w sporej ilości atrakcji w przedszkolu i poza nim. Mają swój własny plac zabaw, gdzie nikt obcy nie może wejść ani nawet zaglądać. Przedszkole jest super przygotowane, przestrzenne sale, korytarze, wszystko nowe i dobrze wyposażone. Mają też zerówkę, więc mamy zapewnionych kilka lat świetnej opieki nad wnuczkiem. Polecamy to miejsce. Niektórzy mówią, że drogo - ale biorąc pod uwagę warunki, ilość dzieci w grupach, ofertę zajęć dodatkowych - to jest to naprawdę atrakcyjna cena. Nasz jeden syn mieszka w Poznaniu, i tam jego dziecko chodzi do przedszkola prywatnego, gdzie oferta zajęć jest o wiele mniejsza niż w Rupakach, gdzie w grupie jest aż 20 dzieci a płaci 2x tyle...


Kazimiera
Data: 07.08.2012 19:23:33

Ruapki... hahaha


A.
Data: 12.05.2013 21:56:49

Witam, swoją pociechę od kilku miesięcy mam w Rupakach i jestem bardzo zadowolona, nauczycielki są bardzo opiekuńcze i profesjonalne, mała przywiązała się szybko do nich, bardzo dużo dzieje się w przedszkolu, ciągle jakieś atrakcje, konkursy, wycieczki. Jest też sporo zajęć dodatkowych, czesne może większe niż w innych placówkach, ale różnica w cenie jest niewielka a miejsce naprawdę super. Najbardziej skusiło mnie to, że są małe grupy dzieci (dwie panie w każdej grupie) i widzę, jak ogromen postępy córa zrobiła odkąd chodzi do Rupaków. Pani dyrektor - odpowiednia osoba na odpwiednim miejscu - zna się na wszystkim, potrafi doradzić, pomóc i wykazuje się ogromną życzliwośćią w trudnych chwilach dla rodziców. Warte uwagi są też warsztaty dla rodzicow i fakt, że mają własny ogród :-) Szczerze polecam.


Beata
Data: 04.07.2017 23:15:58

Dopiero po 2 latach (synek tyle jest w Rupakach) dowiedziałam się, co znaczy słowo Rupaki.... to tytuł wiersza Danuty Wawiłow - boski wiersz. Polecam . Babka jest pisarka samych wierszy dla dzieci - rewelacyjna twórczośc. Aż wstyd, że dopiero teraz się zainteresowałem tym :-) A przedszkole.... jestem bardzo zadowolona bo mój Synek jest nim zachwycony. A to najważniejsze. I niczego nie porównuje.


Beata
Data: 04.07.2017 23:17:14