Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

1 września wojewodowie rozpoczną przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, czyli popularnych "schetynówek". Nabór potrwa 30 dni. Rozpatrywanie i ocena wniosków przez komisje wojewódzkie zakończy się przed 30 października. Do tego czasu zostaną także opublikowane listy rankingowe wniosków.

Do drugiego rozdania aplikuje także Powiat Obornicki, który w pierwszym rozdaniu uzyskał zbyt mało punktów. Drogi wypytlowane przez powiat to ta łącząca Bogdanonwo z Uścikowem i Ryczywół - Karolewo - Zawady. Czy tym razem wnioski uzyskają dostateczną ilość punktów - trudno powiedzieć. Życzylibyśmy sobie jednak, aby tak się stało, bo stan drogi, szczególnie tej z Bogdanowa do Uścikowa, jest wręcz fatalny. Co prawda w kuluarach słychać, że powiat powinien wnioskować o dofinansowanie na drogę z Dąbrówki Leśnej do Kowanówka, jednak jak uważają niektórzy urzędnicy starostwa, nie spełnia ona wymogów definicji drogi powiatowej, a bardziej gminnej.
Warto także przypomnieć, że w pierwszym rozdaniu "schetynówek" rozpatrzony pozytywnie został wniosek Gminy Oborniki, która otrzymała dofinansowanie na budowę drogi Oborniki - Rożnowo. Aktualnie kończą się prace przy tej inwestycji, a jej uroczysty odbiór przewidziany jest na 25 sierpnia na godzinę 12.00.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071