Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Kilka tygodni temu pisaliśmy na łamach naszej gazety o wystąpieniu Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Ewy Durasiewicz, na temat przycinki drzew na terenie gminy Oborniki. Jak mówiła Durasiewicz - "nie chodzę po mieście, bo nie mogę patrzeć na te poprzycinane drzewa, np. na alei dębów czerwonych. Nie wiedziałam czy to przeżyję. Przed Urzędem Miejskim można zobaczyć jak kasztan jest przycięty, a wszystkie lipy w mieście wyglądają jak szubienice. Takiego czegoś ja nie widziałam na całym świecie, a już o Polsce nie wspomnę". W związku z tym wystąpieniem do sprawy odniósł się sam zastępca burmistrza, Bogdan Bukowski, który zabrał głos w trakcie ostatniej sesji.

Na początku Bukowski odczytał oświadczenie dotyczące tej sprawy. W związku z wypowiedzią pani Ewy Durasiewicz, Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa, podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Obornickiego odnośnie "przycinki drzew na terenie Gminy Oborniki" oświadczam, że zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone w okresie zimowym w zadrzewieniach przyulicznych na terenie miasta Obornik, wykonane zostały przez firmę "TRAK" PROFESJONALNA PIELĘGNACJA ZADRZEWIENIA z siedzibą w Czarnkowie, cieszącą się nieposzlakowaną opinią wyrażoną w listach referencyjnych poprzednich zleceniodawców oraz wieloletnią praktyką zawodową i doświadczeniem popartym wykształceniem z zakresu leśnictwa i ogrodnictwa osób w niej zatrudnionych. Podjęcie decyzji o przeprowadzeniu cięć pielęgnacyjnych w zadrzewieniach przyulicznych wynikało przede wszystkim z ciążącego na nas publicznoprawnym obowiązku zakładania i utrzymywania w należytym stanie terenów zieleni i zadrzewień. Pod tym pojęciem rozumieć należy między innymi kompromis pomiędzy ciągłością istnienia drzew w pasach drogowych, a zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Pragnę zauważyć, że zabiegi pielęgnacyjne nie były przeprowadzane w naszym mieście nigdy i dalsze ich niepodejmowanie prowadziłoby tylko do jeszcze większych zaniedbań i zagrożeń. Dobrze przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne postrzegane są jako zabiegi mające na celu odmłodzenie drzewa.

Jakość wykonanych zabiegów zweryfikowana i oceniona została przez dr Ferdynanda Szafrańskiego, byłego emerytowanego wojewódzkiego konserwatora przyrody. Wynik tej oceny był bardzo pozytywny.

Znany z niekonwencjonalnych i ostrych wypowiedzi Bukowski dodał także, że niektórzy urzędnicy nie powinni pracować w starostwie, bo mu po prostu szkodzą. "Pani naczelnik jest szkodnikiem przyrody nr 1 w Powiecie Obornickim" - mówił Bukowski. Sama zainteresowana, czyli naczelnik Ewa Durasiewicz, nie zmieniła swojego zdania, nadal twierdząc, że przycinka drzew na terenie miasta była źle wykonana. A obcięcie gałęzi porównała do wycięcia z organizmu Bogdana Bukowskiego 2/3 płuca, jelit i skóry. "I jak by się pan wtedy czuł" - pytała Bukowskiego Durasiewicz. Na zakończenie swojej wypowiedzi Ewa Durasiewicz stwierdziła, że "miasto jest piękne, ale zbrodnia dokonana na drzewach to nie jest zabieg pielęgnacyjny." Tą barwną dla ucha dyskusję przerwał przewodniczący Andrzej Okpisz, który stwierdził, że każda ze stron pozostanie na swoim stanowisku niczego już do sprawy nie wnosząc.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

gosc
Data: 13.08.2009 12:36:05

co racja to racja Drzewa jak kikuty tylko debile mogli je tak obciąć


marysia
Data: 10.12.2010 20:28:43

bogdan dlaczego klamiesz w tak perfidny ty czlowieku masz to w genach albo tak cie uczyli w PZPR zabiegi byly robione na terenie miasta i byly robione w sposob profesionalny ale ty czlowieku nosisz nie te okularu wymien na nowe pozdrowienia i zacznij sie naprawde leczyc


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071