Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Już dwa lata trwa spór zbiorowy pomiędzy pielęgniarkami Szpitala Powiatowego w Obornikach a jego dyrekcją. Jak zbadała sprawę podkomisja Jana Molskiego, spór rozpoczął się 31 maja 2007, kiedy to pielęgniarki żądały 3 tys. zł pensji zasadniczej brutto. Rok później pielęgniarki żądały już 5 tys. zł pensji zasadniczej. Wówczas negocjacje prowadził z pielęgniarkami były dyrektor, Stanisław Dobrzycki. Niestety negocjacji nie zakończył, bo przestał pełnić funkcję dyrektora.

Z sześciu punków, jakie zgłaszały pielęgniarki, do dziś nie rozwiązany został właśnie ten dotyczący płac. Spec-komisja Jana Molskiego sprawdziła aktualne zarobki pielęgniarek, które średnio kształtują się następująco: przy pracy jednozmianowej 2.945 zł brutto, przy pracy zmianowej 3.130 zł, w pogotowiu 3.284 zł. Zdaniem dyrektor szpitala Małgorzaty Ludzkowskiej - to wynagrodzenie, na które aktualnie stać szpital. Według wicestarosty Przemysława Gronostaja - zarobki pielęgniarek są niewspółmierne do ilości ich godzin pracy. " Co z tego, że zarabiają po 3 tys. zł jak pracują po 300 godzin w miesiącu - mówił Gronostaj. Dyrektor szpitala dodała, że aktualnie szpitala nie stać na żadne podwyżki. Wszystkie środki jakie szpital wypracowuje idą na remonty oraz podnoszenie standardu w szpitalu, dodatkowo szpital musi spłacić do przyszłego roku 358 tys. zł pożyczki restrukturyzacyjnej, aby fundusz umorzył pozostałe 70% z zaciągniętego 1,2 mln zł. "Panie muszą zrozumieć, że ja podnoszę im standardy pracy i aktualnie mogę im dać na podnoszenie kwalifikacji" - mówiła Ludzkowska. Dyrektor szpitala obiecała jednak, że do tematu powróci w IV kwartale tego roku, kiedy będzie wiedziała jaki wysoki będzie kontrakt na rok następny oraz czy do szpitala trafią środki za nadróbki, których jest ok. 1 mln zł. Pielęgniarki muszą więc poczekać jeszcze trochę, bowiem jak widać w tej chwili, stanowisko dyrekcji jest następujące - najpierw rozwój szpitala i kontrakty, potem podwyżki.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Kicia:)
Data: 13.08.2009 12:19:44

Te pielęgniarki to same nie wiedzą czego chcą!!! Kiedyś byłam tam na badaniach to łaskę robiły, że w ogóle musiały coś zrobić!!! No bo przecież praca pielęgniarki ogranicza się tylko do picia kawy, prawda??!! Najlepiej to nic nie robić i górę kasy zgarniać!!! Ja uważam, że na podwyżkę nie zasługują!!!


Tobi
Data: 13.08.2009 12:21:03

Niedługo to będą chciały zarabiać więcej niż sami lekarze. Popieram Kicie!!!


..
Data: 24.08.2009 13:19:16

Jaka płaca taka praca...


Marek
Data: 24.08.2009 13:28:07

A mi się wydaje, że powinno być odwrotnie...


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071