Data: , Źródło: , Oborniki

Po raz pierwszy zawodnicy quadów mieli okazję wystartować za granicą i to od razu jako reprezentacja Polskiego Związku Motorowego w skład której wchodzili zawodnicy Jacek Stelmaszyk, Jarosław Dubiec...

...Filip Lubka i Tomasz Przybylski z Motoklubu Oborniki oraz Piotr Majkowski z Gdańska - ATV Polska której kierownikiem był Waldemar Iracki. Wystartowali 1 października w Międzynarodowych Motocrossowych Mistrzostwach Czeskiej Republiki w Březová nad Svitavou na najpiękniejszym i najtrudniejszym torze jaki mieliśmy okazję dotychczas widzieć. Cały tor znajdował się na zboczu góry a podjazdy miały do 200m długości i prawie w pionie. Zawodnicy gdy to zobaczyli byli w pierwszej chwili przerażeni bo dotychczas nigdy na takim torze nie startowali a goryczki dodawał fakt że przed zawodami przez dwa dni tam lało i po tej glinie dosłownie pieszo nie szło chodzić. Najgorszy był pierwszy trening ale później trasa wysychała przy słonecznej pogodzie i warunki się diametralnie zmieniały.

W treningach czasowych nie wyglądało to najlepiej, najlepszy czas wykręcił Jacek Stelmaszyk osiągając 8 czas. W wyścigu wyglądało to już całkiem inaczej, chłopacy przełamali barierę lęku i poszli ostro zajmując kolejno 5, 7, 8,10 i 12 miejsca, natomiast drugi bieg to był koncert jazdy naszych zawodników jedynie ulegając fabrycznemu zespołowi VYX MOTOTIP TEAM Pelhřimov, zajmując kolejno Jacek Stelmaszyk 4 m-ce, Tomek Przybylski 5 m-ce, Filip Lubka 7 m-ce, Piotr Majkowski 9 m-ce i Jarek Dubiec 14 m-ce.

Po dwóch biegach w klasyfikacji zawodów Polacy zajęli kolejno: Tomek Przybylski 5 m-ce, Jacek Stelmaszyk 6 m-ce, Filip Lubka 7 m-ce, Piotr Majkowski 8 m-ce i Jarek Dubiec 16 m-ce. Ponad to Polski zespół został udekorowany medalami jako najlepszy zespół a Waldemar Iracki medalem "Przyjaciel Quadów w Czachach". Podczas zawodów zostały nawiązane kontakty na szczeblu Centralnym dotyczące utworzenia wspólnych zawodów coś na wzór Europy Centralnej, które będą finalizowane w Obornikach 22 października na które Czesi zostali zaproszeni.

Wspomnieć przy okazji należy również o rajdowcach którzy w niedzielę 2 października zakończyli swój sezon ostatnią rundą w Ostródzie gdzie w klasie 50ccm zapewnił sobie tytuł zdobywcy Pucharu PZM 2005 Krzysztof Gronostaj, natomiast miłym akcentem jest zajęcie w Pucharze PZM w kl. E2/E3 przez Jacka Grabowskiego w generalnej klasyfikacji czwartego miejsca i Szymona Rolle piątego miejsca a w klasie E1 siódmego miejsca Michała Brzechwy.

Waldemar IrackiGorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

nowotas
Data: 14.05.2007 12:40:39

siema ziomkowie ja też mam Quada chciałbym ytarować na jakiś zawodach ale najpierw musze troch po trenować pozderka dla wszytskich


byku
Data: 21.12.2007 18:04:50

p.iracki to byl czlowiek od motocrossu a nie te ... co tera sie tym zajmuja


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071