Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W jednym z periodyków lokalnych nie tak dawno ukazał się artykuł w którym m.in. czytamy o tym iż powiatowa prasa lokalna rozpisuje się jak to użytkownicy motorów i quadów niszczą lasy i okoliczne tereny. Autor artykułu wyjaśnia, że amatorzy sportów motorowych jeżdżą po lasach bo po prostu nie mają gdzie jeździć. Jazdę po lasach porównuje natomiast do gry w piłkę na trawnikach osiedlowych, cóż można i tak. Jednak pytanie czy grające w piłkę dzieci nawet na trawniku są tak samo niebezpieczne jak rozpędzone motory na ścieżkach leśnych przeznaczonych dla pieszych?

To jednak nie wszystko bowiem kolejne stwierdzenie autora tekstu również powala na ziemię. Autor pisze bowiem, że cyt. "nie wszyscy mają motocykle i quady, które mogą zarejestrować i ubezpieczyć by legalnie dojechać na tor" Cóż może więc ci których nie stać na ubezpieczenie samochodu też powinni dojeżdżać na dziko do pracy lasami… ???
Dla autora wspomnianego tekstu mamy zatem kolejny przykład tego jak niektórzy zaznaczamy, bo nie oczywiście wszyscy amatorzy sportów motorowych mają głęboko w poważaniu pieszych, przyrodę i jeżdżą sobie gdzie im się podoba. Mimo zapewnień zarządu Motoklubu wielu amatorów sportów motorowych nadal jeździ w okolicach lasu Dalmana, śluzy i mostu wronieckiego. W dniu 22 lipca naszemu fotoreporterowi udało się na gorąco złapać jednego z takich amatorów, jak około południa jeździł sobie po kładce dla pieszych, chodniku i wjeżdżał do lasu. Miejmy nadzieję, że zostanie on rozpoznany po motorze i sprzęcie oraz pouczony o tym gdzie i jak powinno się jeździć motorem.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Uni
Data: 07.08.2009 14:17:43

Po wczorajszym wyjściu do lasu "dalmana" tez stwierdzam iż te jeżdżenie motorami i quadami jest bardzo niebezpieczne ... No ale gdzie indziej można np: polepszyć swoje umiejętności "za darmo". Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieniądze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ... Był taki malutki tor niedaleko szkoły nr. 4 no ale niestety został zlikwidowany ... Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętności jak nie ma gdzie?!


on
Data: 11.08.2009 14:39:05

tor jest za darmo a płacić muszą tylko zawodnicy zarejestrowani w klubie z tego co wiem opłata to 10 zł. Więc te Twoje tłumaczenie to "śmiech na sali"


rece opadaja
Data: 18.08.2009 09:46:05

"Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieniądze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ..."- Za dzien jezdzenia po torze zapłacisz mily panie mniej niz ten motor spali wiec dajcie juz spokoj z tymi oplatami bo wszyscy by chcieli miec piekny tor wyrownany wykoszony moze jeszcze podlany i za DARMO a ciekawe kto na to da kase skoro urzednicy tez nic nie daja. Zal sciska jak widac jak chcecie zniszczyc cos co reklamujei na cala polske oborniki.
"Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętności jak nie ma gdzie?! " Tutaj troche wyrecze autora, Zapisz sie do klubu i bedziesz mial tor za darmo a jak cie nie stac to moze da sie ten problem załatwic indywidualnie bo z kazdym mozna porozmawiac


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071