Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W jednym z periodyków lokalnych nie tak dawno ukazał się artykuł w którym m.in. czytamy o tym iż powiatowa prasa lokalna rozpisuje się jak to użytkownicy motorów i quadów niszcz± lasy i okoliczne tereny. Autor artykułu wyja¶nia, że amatorzy sportów motorowych jeżdż± po lasach bo po prostu nie maj± gdzie jeĽdzić. Jazdę po lasach porównuje natomiast do gry w piłkę na trawnikach osiedlowych, cóż można i tak. Jednak pytanie czy graj±ce w piłkę dzieci nawet na trawniku s± tak samo niebezpieczne jak rozpędzone motory na ¶cieżkach le¶nych przeznaczonych dla pieszych?

To jednak nie wszystko bowiem kolejne stwierdzenie autora tekstu również powala na ziemię. Autor pisze bowiem, że cyt. "nie wszyscy maj± motocykle i quady, które mog± zarejestrować i ubezpieczyć by legalnie dojechać na tor" Cóż może więc ci których nie stać na ubezpieczenie samochodu też powinni dojeżdżać na dziko do pracy lasami… ???
Dla autora wspomnianego tekstu mamy zatem kolejny przykład tego jak niektórzy zaznaczamy, bo nie oczywi¶cie wszyscy amatorzy sportów motorowych maj± głęboko w poważaniu pieszych, przyrodę i jeżdż± sobie gdzie im się podoba. Mimo zapewnień zarz±du Motoklubu wielu amatorów sportów motorowych nadal jeĽdzi w okolicach lasu Dalmana, ¶luzy i mostu wronieckiego. W dniu 22 lipca naszemu fotoreporterowi udało się na gor±co złapać jednego z takich amatorów, jak około południa jeĽdził sobie po kładce dla pieszych, chodniku i wjeżdżał do lasu. Miejmy nadzieję, że zostanie on rozpoznany po motorze i sprzęcie oraz pouczony o tym gdzie i jak powinno się jeĽdzić motorem.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Uni
Data: 07.08.2009 14:17:43

Po wczorajszym wyj¶ciu do lasu "dalmana" tez stwierdzam iż te jeżdżenie motorami i quadami jest bardzo niebezpieczne ... No ale gdzie indziej można np: polepszyć swoje umiejętno¶ci "za darmo". Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieni±dze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ... Był taki malutki tor niedaleko szkoły nr. 4 no ale niestety został zlikwidowany ... Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętno¶ci jak nie ma gdzie?!


on
Data: 11.08.2009 14:39:05

tor jest za darmo a płacić musz± tylko zawodnicy zarejestrowani w klubie z tego co wiem opłata to 10 zł. Więc te Twoje tłumaczenie to "¶miech na sali"


rece opadaja
Data: 18.08.2009 09:46:05

"Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieni±dze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ..."- Za dzien jezdzenia po torze zapłacisz mily panie mniej niz ten motor spali wiec dajcie juz spokoj z tymi oplatami bo wszyscy by chcieli miec piekny tor wyrownany wykoszony moze jeszcze podlany i za DARMO a ciekawe kto na to da kase skoro urzednicy tez nic nie daja. Zal sciska jak widac jak chcecie zniszczyc cos co reklamujei na cala polske oborniki.
"Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętno¶ci jak nie ma gdzie?! " Tutaj troche wyrecze autora, Zapisz sie do klubu i bedziesz mial tor za darmo a jak cie nie stac to moze da sie ten problem załatwic indywidualnie bo z kazdym mozna porozmawiac


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071