Data: , Źródło: KPP Oborniki, Oborniki

W związku z przypadającym w tym roku 90-leciem Polskiej Policji a także obchodami Święta Policji w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach w dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość zorganizowana dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Podczas tej uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dziś Święto Policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy a także przypomina o randze zawodu.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki Anna Rydzewska, Starosta Obornicki Gustaw Wańkowicz, Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, Wójt Gminy Ryczywół Jerzy Gacek, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Łukasz Bąk, Ksiądz Kanonik Józef Kamzol, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Obornikach Jarosław Lewicki, Przewodniczący II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Obornikach Katarzyna Stasiak-Ochocka, Zastępca Nadleśniczego Kwiryn Naparty, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach mł. bryg. Zbigniew Spychała.

Podczas uroczystości zostały wręczone nominacje i odznaczenia wyróżnionym policjantom i pracownikom Policji. Funkcjonariusze, którzy awansowali na wyższe stopnie policyjne odebrali również akty nominacyjne.

Medalem srebrnym "Za Długoletnią Służbę" zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń wyróżniony został:
- młodszy aspirant Wiesław Gruszko

Natomiast Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny brązową odznakę "Zasłużony Policjant" otrzymał:
-sierżant sztabowy Adam Myszkowski

Nominację na wyższe stopnie policyjne otrzymali funkcjonariusze:

Na stopnie w korpusie aspirantów Policji:
- na aspiranta Mirosław Mazur
- na starszego aspiranta Maciej Fabke
- na młodszego aspiranta Andrzej Buczkowski

Na stopnie w korpusie podoficerów Policji:
- na starszego sierżanta Katarzyna Szrama
- na sierżanta sztabowego Mariusz Radke
- na starszego sierżanta Roman Krotecki
- na starszego sierżanta Piotr Muller
- na starszego sierżanta Piotr Gatniejewski
- na starszego sierżanta Grzegorz Knychała
- na starszego sierżanta Tomasz Łukaszewicz
- na sierżanta Adam Zaranek
- na sierżanta Radosław Michałowski
- na sierżanta Mieczysław Januchowski

Na stopnie w korpusie szeregowych Policji:
- na starszego posterunkowego Sabina Szpulewska
- na starszego posterunkowego Maciej Krysiak
- na starszego posterunkowego Tomasz Broniszewski

Jak co roku policyjne szeregi powiększają się o nowych funkcjonariuszy, tak też rokrocznie oborniccy stróże prawa żegnają swoich kolegów przechodzących na emeryturę dając im pamiątkową szablę. Niedawno długoletnią służbę zakończyli:
- aspirant sztabowy Wiesław Stawujak
- młodszy aspirant Krzysztof Paprota
- sierżant sztabowy Jarosław Schiller

Bardzo ważnym akcentem obchodzonym w dniu 90-tej już rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej, było przekazanie przez Gminę Oborniki, Starostwo Powiatowe Oborniki, Gminę Rogoźno oraz Gminę Ryczywół sprzętu w postaci trzech radiowozów, radaru, sprzętu dla grupy realizacyjnej, laptop, faks i oprogramowanie komputerowe.

Na zakończenie części oficjalnej, na placu przed Starostwem miało miejsce poświęcenie przez Księdza Kanonika Józefa Kamzola trzech nowych radiowozów KIA, które trafiły do KPP w Obornikach oraz KP w Rogoźnie.Źródło: KPP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

zainteresowany
Data: 07.08.2009 13:47:57

policja jako organ prawa i porządku publicznego,powinien przestrzegać zasad tolerancji wobec przestępców.
odpowiednie traktowanie zatrzymanych,spokój i opanowanie przede wszystkim.użycie siły to w wypadkach szczególnej agresji wobec p.o.
zasługi naszej policji są duże i niema co do tego wątpliwości.
podobnie jak sprawne i szybkie przechodzenie akcji naszej policji w sytuacjach szczególnego zagrożenia.
mam nadzieję,że takie sytuacje jak ta na stacji paliw,nie powtórzy się więcej a konsekwencje takich czynów będą należycie wykluczane ze społeczności policji.


klaudia
Data: 10.08.2009 12:48:52

pobili mi kiedyś brata jak wracał od kolegów a było tak,że napadli go jacyś 2 nuieznajomi.ktoś zadzwonił po policje chyba z przechodniów.jeden z napastników śmiał się że jego wuja jest w policji i nic mu nie zrobia.brat nienwierzył mu a zdo momentu kiedy przyjechał patrol.zabrali chłopaków na bok i coś szemrali ze sobą.w końcu jeden z policjantów doszedł do brata i powiedział że ma z tad spierdalać bo zaczął bójke.brat na to tylko odezwał się,że to nie on zaczął i że ich wcale nie zna,wtedy wyciągnął pan z policji pałke i zaczął go obkładać krzycząc że się wstawia i obraża władze.brat co sił w nogach uciekał z tego miejsca.bał się gdzieś to zgłosić bo wiedział że to on będzie uznany winny tego co się zdarzyło a nikt i tak by mu nie uwierzył tylko policji.


lonia
Data: 18.08.2009 00:50:02

Miałam wątpliwą przyiemnośc pozna pana komendanta naszej Obornickiej policji ,i jedno niezbicie wiem że ten pan to zwykły gawędziaż ,gada kupe bzdur nierobiąc nic.Dziwię się kto takich ludzi zatrudnia za nasze pieniądze przecież ta nasza psełdo policja na czele z komendantem to gorzej niz harcerzyki


BORYS
Data: 26.08.2009 01:51:21

uważam jednak pana komendanta za człowieka prawego,który obiektywistycznie podchodzi do spraw obywateli i przestępców.
nie jest człowiekiem pamiętliwym,który toczy swe uprzedzenia z przed lat.
niestety,tego samego nie można powiedzieć o niektórych podwładnych ,którzy są jego przeciwieństwem.
faktycznie jest strasznym gadułą.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071