Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jak podał na swojej stronie internetowej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach otrzymali 13 lipca 2009 r. od Przemysława Gonery, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, potwierdzenie przyznania dofinansowania z Funduszu Spójności na realizację przedsięwzięcia "Zapewnienie prawidłowego systemu odbioru ścieków na obszarze aglomeracji Oborniki".

Projekt zaakceptowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 przewiduje rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Obornikach oraz budowę ok. 60 km sieci kanalizacji sanitarnej, w tym ok. 45 km kolektorów grawitacyjnych, ok. 6 km rurociągów tłocznych i ponad 8 km przykanalików, a także 10 przepompowni sieciowych oraz zakup samochodu technicznego niezbędnego do eksploatacji i utrzymania sprawności sieci. Inwestycja swym obszarem obejmie również takie miejscowości jak: Łukowo, Kowanowo, Bogdanowo, Dąbrówka Leśna, Gołaszyn, Rożnowo, Marszewiec, Słonawy, Nowołoskoniec oraz Bąbliniec. Wykonanie tych zadań umożliwi przyłączenie do sieci kanalizacyjnej ok. 6.400 mieszkańców aglomeracji Oborniki. Całkowity koszt projektu wynosi 76,5 mln zł (netto), w tym wartość przewidywanego dofinansowania maksymalnie 47,3 mln zł.
Jak podkreślali podczas spotkania w siedzibie WFOŚiGW przedstawiciele władz miasta i PwiK, jest to obecnie największe przedsięwzięcie inwestycyjne w Obornikach. Ma ono ogromne znaczenie dla rozwoju miasta oraz warunków życia jego mieszkańców. Uporządkowanie gospodarki ściekami w mieście i okolicznych miejscowościach jest możliwe dzięki uzyskaniu znacznego wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Teraz tylko samorządowcom pozostaje znaleźć brakującą połowę środków i przystąpić do realizacji projektu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071