Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu jeden z naszych redaktorów rozmawiał z jednym z pracowników firmy z Grudziądza, która przeprowadza remont jazu na Wełnie. Zapytany o wrażenie jakie na nim zrobiło nasze miasto mieszkaniec Grudziądza odpowiedział, że jest zszokowany przede wszystkim chuligaństwem jakie tutaj panuje.

Pracownicy firmy z Grudziądza śpią na co dzień w barakach przy śluzie, więc nie ma się co dziwić, że wiedzą i słyszą jak zachowuje się młodzież w piątki i w soboty, spożywając tam alkohol. "Czasem wieczorami boimy się wychodzić do sklepu, żeby nie wdawać się w jakieś bójki. U nas, w Grudziądzu, mimo, iż jest to dużo większe miasto, nie ma takich sytuacji być może dlatego, że bardziej zdeterminowana jest u nas policja i straż miejska. Poza tym Oborniki to ładne małe miasteczko, jednak jeżeli nie zrobi się porządku z rozwydrzoną młodzieżą, to niestety negatywna opinia o mieście może pójść w świat".



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

lolek
Data: 24.07.2009 14:13:46

No a co się dziwić skoro nasza policja działa tak jak działa a te młode rozwydrzone łebki czuja się bezkarni...Po prostu wstyd!!!


czlowiek
Data: 24.07.2009 15:49:22

Fakt, mlodych to mamy nieokrzesanych. Jak nie trafiaja do nich slowa to moze treba tlumaczyc recznie? Teraz kiedy sa wakacje to zapewne mlodzi nie maja co robic albo nie chca miec co robic wiec chleja. A wystarczylo by choc raz na godzine puscic patrol w "newralgiczne miejsca" i by bylo wiecej spokoju. Zatem apel do policji obornickiej zeby sie nie bali mlodych. Mandat na kilkaset PLN skutecznie uciszy i uspokoi wiekszosc tych rozrabiajacych :)


Simon
Data: 24.07.2009 17:27:38

Zdziwieni?! Oborniki to hermetyczne miasto, a w nim kolesiostwo i jeden wielki wał. A Policja? Kto stawia im zadania do służby? Codziennie o 8.00 rano patrol po os. Leśnym, mimo, że spokój i cisza. A w piątek i sobotę wieczorem, jak i w nocy Policji nie ma. Czy ktoś robi tam jakąś analizę?!


wedkarz
Data: 24.07.2009 17:51:33

co sie dziwic skoro w nocy przed posterunkiem wyscigi,wrzaski i brak interwencji.dla policji liczy sie swiety spokuj.gdzie wladze miasta!!!mandaty lub grzywny ogranicza budzet malolatow.to wstyd dla wszystkich mieszkancow ale co to obchodzi policje jesli takowa mamy!!!!!!!!!!


Tasior
Data: 24.07.2009 20:05:27

Nie chce nic mówic (odpukać w niemalowane) ale teraz pewnie te durne małolaty będą chciały się zemścić, za ten artykuł. Oczywiste jest jednak to, że nie można siedzieć cicho...Jest masakra na mieście gdy się ściemni...Panowie moja dobra rada dla Was, skoro policja Was nie broni BROŃCIE SIĘ SAMI!!!!


Paweł
Data: 24.07.2009 23:02:19

Jestem z po za Obornik ale czesto tam bywam w tygodniu jak i w weekendy.Zostaje u znajomych na noc i po niedlugim czasie zauwazylem to samo.Policja nic nie robi a wrecz przymyka oczy na to co sie dzieje.Jest niebezpiecznie na ulicach i osobiscie zycze aby kiedys w nocy komendanta policji ci huligani dorwali i sprali.Moze wtedy ruszy dupsko i cos z tym zrobi poki cos komus sie stanie!


Gosia
Data: 24.07.2009 23:06:21

Boje sie mieszkac w tym miescie.Sami huligani a policja nic z tym nie robi.Farsa i powinien sie tym ktos wkoncu zajac.Takich policjantow to Nam nie potrzeba.Wydaje im sie ze odgrywaja rolę w serialu?To wymienic na innych - takich którzy będą mogli zapewnic bezpieczeństwo i zeby ktos czul ktos do nich respekt bo do tej policji nikt respektu nie czuje.Aby mandat za zle parkowanie wlepic,albo picie piwa na lawce to tak...TCHÓRZE!!!


ja
Data: 25.07.2009 14:25:49

Prawda jest taka, że w tym miejscu piją nie tylko małolaty i chuligani . Można tam spotkać też bardzo kulturalnych ludzi. Powód? Nikomu nie chce się siedzieć w domu a skoro miejsce publiczne jest wszędzie i wszędzie można zarobić mandat na którego ciężko zarobić to wiadomo, że wszyscy udają się najbezpieczniejsze miejsce. W weekendy jest tam bardzo dużo ludzi, policja nie ma szans. Sami tego chcieli i dobrze im tak. Mandat nie uspokoi rozwścieczonej młodzieży tylko wzbudzi w nich agresję a karę i tak zapłacą ich rodzice i młodzi znów mogą śmiać się funkcjonariuszom w twarz. Proponuje zapewnić jakąś rozrywkę młodym, np. zorganizować koncert hip-hopowy lub otworzyć jakiś klub, bo z tego powodu ze nic w tym mieście nie ma, nic się nie dzieje i nic z tym nikt nie robi tak właśnie jest. Sknerusy !


J.P
Data: 25.07.2009 14:39:21

J.P


Podziemie
Data: 25.07.2009 17:09:38

Właśnie!!!!! Gdzie koncerty??Gdzie bezpieczne miejscówki dla młodych Co??? Gdzie nie spojrzysz pies,kamera,lodówa,trzepanie.Gdzie mamy się podziac??? Jedno czy dwa boiska to nie wszystko.W mieście jest duzo młodych składów z zajawką z tym ze nikogo to nie interere a nas TAK KURWA,zero rozrywki a potem: "...jeżeli nie zrobi się porządku z rozwydrzoną młodzieżą, to niestety negatywna opinia o mieście może pójść w świat". Jeden koncert na jakiś czas to chyba nie duzo dla miasta skoro wydają chajs na elektrownie za która można by było takich koncertów odjebac 10,20,30,100 czy jeszcze wiecej i ta przepływka dla ryb,już bardziej dbają o piepszone ryby niż o dzieciaków... Myśle ze każdy kumaty sie pod tym podpisze i w końcu coś sie zmieni na tym zadupiu


...
Data: 25.07.2009 18:24:15

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi...DLA PODZIEMIA: Jeśli chcesz żeby POLICJA była ok, to TY też bądź ok, napijesz się, spoko loko, siedź sobie na śluzie, chódź po ulicach, rób to co chcesz, tylko nie krzywdź innych, nie rozpierdalaj samochodów, nie kradnij, nie odpierdalaj hały... Nie uważasz, że jak się policja czepia, to na bank nie za nic...(o ile wogóle coś powiedzą...bo się boją i trochę się nie dziwię). A koncerty nie tylko hip hopowcom się należą...PUNK NOT DEAD


everybody pomarańcza
Data: 25.07.2009 22:22:27

Ciekawe czy rodzice sobie radę dają z tymi "dziećmi' skoro policja nie może. Nie wolno zrzucać całej winy na policję i brak rozrywki. Zamiast dragów i kolejnej butelki alkoholu, zbieraj kasę, rusz dupę do roboty i pojedziesz na porządny koncert do Poznania na przykład...


Do szarpidruta:
Data: 26.07.2009 11:27:58

Jeśli do wszystkich jestes wporzo to idź na psa a pomarańcza niech gnije


...
Data: 26.07.2009 20:48:59

Do PODZIEMIA: po przeczytaniu Twojej wypowiedzi już wiem, że naleeżysz do bandy tych zacpanych małolatów...niebezpiecznych. Ja nie szydzę z Twojej muzyki, ale powiem Ci jedno: NIE MÓW ZE TWORZYSZ MUZYKĘ, TY JĄ KALECZYSZ...


w imieniu młodzieży
Data: 26.07.2009 22:59:24

W imieniu młodzieży apeluję o przeprowadzenie wywiadu z młodzieżą przebywająca w tych okolicach, aby mogli opowiedzieć o tym co się tam dzieje. My też widzimy : widzimy pijanych pracowników z Grudziądza, którzy ledwie trzymając się na nogach tuptają po kolejne litry wódki do sklepu niemiło odnosząc się do nas,krzyczą z okien baraków "wypie...dalać" po czym dzwonią na policję !


Tasior
Data: 26.07.2009 23:29:06

Zgadzam się z "w imieniu młodzieży"... Przede wszystkim nie każdy kto tam przebywa i pije piwo zachowuje się źle, nie wiadomo co robiąc...


maks
Data: 27.07.2009 12:01:53

odnosnie do chuliganów z Obornik,mieszkałem tam ponad 20 lat i nie sadze że tam jest niebezpiecznie,jest tak jak wszędzie,panom z Grudziądza cyba się wydaje że u nich jest lepiej nie prawda jest gorzej bywam tam czesto i widzę co tam młodzierz wyprawia obecnie mieszkam w kujawsko-pomorskim,i też tutaj sa chuligani jak wszędzie ale to jest tylko wina panów którzy uchwalaja prawo dajcie im jeszcze więcej praw smiesznych dla nas,to za pare lat będziemy bali sie wyjsc z domu nawet w dzień, bo tutaj juz tak jest,co do policji to się zgadzam zabardzo zajeli sie fotoradarami i łapaniem kierowców,a reszta poszła na bok bo na nich nie ma zarobku czyli wysokich mandatów, więc po co sobie nimi zawracać głowe jak ktos wpadnie przez przypadek w ich ręce no to wtedy coś tam robią,u mnie na osiedlu jest młodzierz do których policja jest wzywana ciagle i to im nie pomaga, oni maja z tego ubaw bo byłem świadkiem jak policja po interwencji u nich poszli do radiowozu a oni stali pod klatką schodową i krzyczeli na nich różne przezwiska i gwizdy, bylo to żałosne, jak ja bym źle zaparkował to bym miał wieksze kłopoty.itd,itd


realista
Data: 27.07.2009 21:46:47

Witam,Po przeczytaniu tego artykulu postanowilem podzielic sie swoimi spostrzezeniami.Od paru lat nie mieszkam w Polsce,jednak co rok przyjezdzam w odwiedziny i to co widze przeraza mnie.Na rynku pomnik Papieza,ogrodek piwny a poza tym nic.Zreszta ogrodek piwny w lecie byl zamkniety,nie wiem z jakiego powodu.Zadnego lokalu dla mlodziezy,za wyjatkiem dawnego MLYNKA.Zadnej dyskoteki,gdzie w normalnym miescie jest ich kilka.A sprobuj jakas otwozyc to czarny kler nalozy na ciebie EKSKOMUNIKE i przez najblizszy miesiac w kazdym kosciele ciebie przeklna.Postanowilem wieczorem cokolwiek poszukac i NIC!!!!!!Wiec chce jechac do Poznania lub Szamotul i znowu zgroza;po godz 21 00 nie ma zadnego autobusu oraz pociagu.Dzwonie na TAXI zamawiajac kurs do Poznania i znowu porazka.Kierowcy o tej godzinie nie chce sie jechac bo "mi sie nie oplaca".Jednym slowem MIASTO MOCHEROWYCH BERETOW.Kochana mlodziezy,bawcie sie i szalejcie jak tylko mozna tylko nie w tym KLEROWSKIM miescie.Zazdroszcze Szamotulom,Mur.Goslinie,tam zycie jest przyjemniejsze i sto razy weselsze.Namawiam uciekajcie lub inaczej glosujcie na SLD oni to chociaz pomnikow swietych w centralnym punkcie miasta stawiac nie beda,ktore to obecnie odwrocone tylem witaja przybywajacych gosci do miasta.Gratuluje autorowi planu.Pozdrawiam.


ja
Data: 03.08.2009 22:10:06

wycie,hałasy,tłuczone butelki przy monopolu na osiedlu (blisko dawnego lewiatanu)to jest masakra! zróbcie coś z tym,wycie tych idiotów zapitych rozlega się po całym osiedlu,spać nie idzie.dowalcie mandat ,ścigajcie,roboty społeczne za takie zachowania.ja osobiście boję się wyjść wieczorem z domu.


zainteresowany
Data: 07.08.2009 13:30:07

moim zdaniem,policja powinna ścigać poważnych przestępców narkotykowych,gangów ściągających haracz oraz tych których taji się ze względów powiązań koleżeńskich czy rodzinnych.
wiadomo,że lepiej jest ścigać młodych,rozwydrzonych pijaczków,bo ich szukać nie trzeba-oni nie ukrywają się i są zawsze do dyspozycji policji w miejscu,gdzie zostało dokonane zgłoszenie.


........
Data: 08.08.2009 23:05:12

Wczoraj byłam świadkiem pewnej zabawnej sytuacji na śluzie. Otóż pan policjant wraz ze strażnikiem miejskim odwiedzili kilka ławek na śluzie,były to oczywiście tylko te miejsca, w których siedzieli niegroźni dla nich ludzie, natomiast na drugą stronę, gdzie było po 20 osób na jednej ławce (zachowujących się bardzo głośno, pijących alkohol) nie pofatygowali się nawet....Moim zdaniem ta ich kontrola na śluzie to jedna wielka ściema, bo i tak podchodzą tylko do osób w miarę bezpiecznych, a największy bałagan omijają szerokim łukiem...Niech się zajmują prawdziwymi problemami, a nie ściemniają i odbębniają swoje, byle by nie mówiono o nich, że nic nie robią. Dzieciaki i tak mają ich gdzieś...