Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na obchody Dni Obornik 2009. Od 15 do 21 czerwca nasze miasto stanie się miejscem wielu niezwykłych imprez, spotkań i koncertów, które uświetnią imieniny miasta. Zapewniamy, że w bogatym programie czerwcowych imprez każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. Pośród licznych atrakcji znajdą się bowiem zarówno imprezy znane i lubiane, jak i wiele wspaniałych niespodzianek.

W poniedziałek, 15 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny "Moje miasto poezją pisane", połączony z wystawą fotografii Henryka Wojtysiaka.

We wtorkowe popołudnie ulicami naszego miasta przemaszeruje barwny Uczniowski Korowód do amfiteatru OOK, gdzie wręczone zostaną "Uczniowskie Oskary", czyli nagrody za osiągnięcia szkolne i sportowe. Na terenie OOK nastąpi również otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci.

W piątek, 19 czerwca odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, do udziału w której serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Tego dnia planujemy również niezwykłe Muzyczne Popołudnie, gdzie na ogromnej scenie, wzniesionej na Targowisku Miejskim, wystąpią dla Państwa lokalne zespoły muzyczne i taneczne. Imprezę zakończy koncert legendarnego zespołu KOMBII.

W sobotnie przedpołudnie na nowym boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się Finał Pucharu Ligi OCS w piłce nożnej. Natomiast w samo południe rozpocznie się pierwszy w Polsce Festiwal Rzeźby Solnej. Artyści rzeźbiarze, zgromadzeni na obornickim Rynku tworzyć będą figury z bloków solnych, które specjalnie na te okazję przywiezione zostały z kopalni w Kłodawie. W centrum miasta zostanie otwarta Ulica Obornickiej Twórczości, gdzie lokalni artyści zaprezentują swoje prace, umiejętności oraz wyroby lokalnego rzemiosła. W sobotnie popołudnie zapraszamy także na Paradę Orkiestr Dętych. To jednak nie koniec atrakcji tego dnia! Ulicami miasta przejdzie Korowód Neptuna, prowadzony przez wszystkie orkiestry uczestniczące w paradzie. Będzie to element rozpoczynający Wianki 2009, które w tym roku odbędą się na ul. Gołaszyńskiej. Organizatorzy przewidują jak zwykle wiele atrakcji. Odbędzie się spływ kajakowy na trasie Mściszewo - Oborniki. Kajakarze będą również konkurować ze sobą w wyścigach "Trzech Mostów", niezwykle widowiskowo zapowiadają się wyścig Smoczych Łodzi, spektakl Teatru Ognia, oraz parada łodzi. Tego wieczoru Warta rozbłyśnie również rekordową ilością wianków. Na scenie zbudowanej przy ul. Gołaszyńskiej wystapi zespół Urszuli Chojan - Country Show Band, gwiazda wielu Pikników Country w Mrągowie. Organizatorzy przygotowują również kilka niespodzianek. Wianki 2009 zakończy zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni.

Niedzielę zainauguruje Wielka Parada Motocykli i Aut z Historią. Po paradzie te wspaniałe maszyny będzie można oglądać w centrum miasta. Scena usytuowana na Rynku będzie miejscem wielu występów artystycznych, m.in. orkiestry dętej z Norwegii. W tym dniu zakończy się również Festiwal Rzeźby Solnej. Powstałe prace zostaną zlicytowane, a całkowity dochód uzyskany z ich sprzedaży przekazany na cele charytatywne. Rynek będzie również miejscem startu i mety tradycyjnego już Biegu o Puchar Złotej Pyry, który w tym roku będzie rozgrywany na dystansie 10 km. Dni Obornik 2009 zakończy niedzielny występ Libera i Sylwii Grzeszczak, tegorocznych zdobywców nagród ESKA MUSIC AWARDS.

Przez wszystkie dni w miejscu organizacji imprez wydzielony zostanie specjalny punkt, w którym każdy będzie mógł nabyć, wybitą specjalnie na 670 - lecie naszego miasta, okolicznościową monetę.

Mamy nadzieję, że wśród wielu wydarzeń Dni Obornik 2009 każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program godzinowy już wkrótce.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

;((((((
Data: 29.05.2009 19:56:47

ŻAŁOSNY PLAN, gratuluje doboru zespołów, jak zwykle dla starszych cos jest, bo mamy combi i u. chojan, dla słuchaczy hip hop polo i posikanych trzynastek jest liber, nasz raper z poznania...a koncerty rock'owe to ch** strzelił, bo nie ma frekwencji-


;((((((
Data: 29.05.2009 20:01:11

c.d. frekwencja była by gdyby zapraszano ambitne zespoły a nie cos co niby brzmi,ale nie bardzo...moze by tak zapytac ludzi młodych kogo chcą słuchać...skoro radni mogą sobie pod własny gust dobierac wystepy to nas tez wypadało by by zapytac!!!!!!!!!!!!!!Wiem ze nie da sie dogodzic wszystkim,ale choc raz zwroccie uwage na innych a nie tylko na swoje tylki


ZENEK
Data: 15.06.2009 11:42:02

Z roku na rok brak konkretnej organizacji.
TRAGEDIA


aaa.jjj
Data: 21.06.2009 12:15:43

a mi się bardzo podobało


mieszkaniec wsi Oborniki
Data: 21.06.2009 17:07:10

Teraz ja się wyrażę co o tym wszystkim myślę. Myślę, że jednak da się dogodzić wszystkim, a przynajmniej większości. A żeby tak się stało, należałoby przedstawić na jednej scenie, w jeden dzień zróżnicowane style muzyczne.
Mój plan byłby taki: mogłoby sobie zagrać te kombi przykładowo do 21h, a po ich występie wszedłby jakiś "Dj" i puszczałby np. przez 15-20 minut hip hop, potem rock, następnie trance czy hardstyle, a dalej znowu jakiś rap, hip hop, metal, techno i tak na przemian do 3h w nocy.
Ale żeby między tymi stylami muzycznymi nie było przerw tylko żeby od razu było takie "przejście" w inną muzykę. Tylko byłoby trzeba na taki występ na przód płytę przygotować, podobierać same lepsze, mocne i znane kawałki. Do tego dobre nagłośnienie, światła i gotowe. Na pewno młodzi ludzie byliby bardziej zadowoleni jak z koncertu Kombi. Źle nie zagrali, ale jak zwykle myśli się tutaj o starszych ludziach, a to czego chce słuchac młodzież nie jest brane pod uwagę!


SatoriOfficial
Data: 13.03.2010 21:35:15

http://www.youtube.com/SatoriOfficial
Pochodzimy z Obornik i mam nadzieje ze znajdziemy tu fanów naszej muzyki.
Pozdrawiamy!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071