Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony poniedziałek Bibliotekę Miejską w Obornikach odwiedził Kawaler Orderu Uśmiechu - Andrzej Grabowski - poeta, satyryk i publicysta, który za książki dla dzieci i młodzieży oraz za popularyzowanie literatury wśród najmłodszych, za organizowanie Międzynarodowej Jesieni Literackiej Pogórza, która od lat przyciąga tysiące młodych ludzi, otrzymał niedawno tytuł Człowieka Roku 2006 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Andrzej Grabowski jest autorem kilkudziesięciu książek, w tym wielu dla dzieci i młodzieży. Niemal wszyscy znają jego słynne pytanie: Powiedz mi, co przeczytałeś w dzieciństwie, a powiem ci, jakim jesteś człowiekiem. Jak sam mówił na spotkaniu - zawsze najważniejsze były dla niego książki przeczytane w dzieciństwie i ludzie, których spotkał na swojej drodze. To jego zdaniem fundament wszystkich naszych działań w dorosłym życiu. Uważa, że każdy człowiek powinien robić to, co kocha i że dawanie przynosi więcej radości niż branie.
Andrzej Grabowski za swoje podejście do życia i działanie otrzymał także Order Uśmiechu. Dzieci z obornickich szkół były bardzo zadowolone ze spotkania z tak znanym autorem.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071