Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony poniedziałek Bibliotekę Miejsk± w Obornikach odwiedził Kawaler Orderu U¶miechu - Andrzej Grabowski - poeta, satyryk i publicysta, który za ksi±żki dla dzieci i młodzieży oraz za popularyzowanie literatury w¶ród najmłodszych, za organizowanie Międzynarodowej Jesieni Literackiej Pogórza, która od lat przyci±ga tysi±ce młodych ludzi, otrzymał niedawno tytuł Człowieka Roku 2006 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Andrzej Grabowski jest autorem kilkudziesięciu ksi±żek, w tym wielu dla dzieci i młodzieży. Niemal wszyscy znaj± jego słynne pytanie: Powiedz mi, co przeczytałe¶ w dzieciństwie, a powiem ci, jakim jeste¶ człowiekiem. Jak sam mówił na spotkaniu - zawsze najważniejsze były dla niego ksi±żki przeczytane w dzieciństwie i ludzie, których spotkał na swojej drodze. To jego zdaniem fundament wszystkich naszych działań w dorosłym życiu. Uważa, że każdy człowiek powinien robić to, co kocha i że dawanie przynosi więcej rado¶ci niż branie.
Andrzej Grabowski za swoje podej¶cie do życia i działanie otrzymał także Order U¶miechu. Dzieci z obornickich szkół były bardzo zadowolone ze spotkania z tak znanym autorem.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071