Data: , Źródło: , Oborniki

Niewiele odpoczynku mieli zawodnicy Motoklubu po Mistrzostwach Polski, które odbyły się na obornickim torze motocrossowym 28 sierpnia 2005r, na których to przypomnijmy nasz zawodnik Bartek Szafran zapewnił...

Motocrossowy Mistrz Europy Motoklubu

...sobie tytuł Mistrza Polski w klasie 80cm. W minioną niedzielę 4 września zawodnicy Motoklubu Oborniki wystartowali już na dalekiej Ukrainie, w miejscowości Welyky Bereznyj, w III rundzie Motocrossowych Mistrzostw Europy Centralnej do których to rozgrywek Motoklub Oborniki został wytypowany w skład reprezentacji kraju przez Gówna Komisję Sportu Motocyklowego w Warszawie. I tym razem zawodnicy nasi odnieśli sukces jak w poprzednich rundach. Pomimo specyficznych wręcz skandalicznych warunków przy ogromnym kurzu i nie przygotowanej trasie nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom.

W klasie 80 cm w pierwszym biegu Bartek Szafran pogubił się trochę w tych warunkach i po rozciągnięciu się stawki zaczął pościg za czołówką. Doszedł do trzeciego miejsca i w tym momencie nastąpiła radość w naszej ekipie bo to już mu zapewniało tytuł mistrza Europy Centralnej w tej klasie. Jednak Bartek w drugim biegu nie odpuścił i wygrał bieg co mu dało zwycięstwo w klasie tej rundy.

W klasie 80 cm startował również Marcin Izdebski który w pierwszym biegu był piąty a drugim szósty i łącznie zajął piąte miejsce co mu daje realną szansę na walkę w ostatniej rundzie o tytuł wicemistrza Europy Centralnej tej klasy, która odbędzie się 25 września Chełmnie. W klasie 125 cm bardzo ładnie jechał Maciek Dróbka zajmując w bardzo silnej obsadzie czwarte miejsce w pierwszym biegu, natomiast po doskonałym starcie w drugim biegu wychodząc na trzecią pozycję w potężnym kurzu nie widział w pewnym momencie gdzie jechać i wypadł z trasy nie kończąc wyścigu. Zresztą nie jedyny to był tego typu przypadek w tych zawodach.

Podsumowując zawody na Ukrainie można ze spokojem powiedzieć tam się czas zatrzymał trzydzieści lat temu. Obserwowaliśmy organizatorów jak bezradnie chodzili wręcz ze łzami w oczach ale sytuacja materialna na Ukrainie na niewiele im pozwala. Natomiast zainteresowanie tymi zawodami było ogromne, dotychczas nie spotkaliśmy takiej ilości kibiców jak w Welyky Bereznyj, przypominało to atmosferę Mistrzostw Świata. Nie sposób pominąć faktu przyjaznej atmosfery w stosunku do Polaków. Dotychczas z tak miłą i życzliwą atmosferą nigdzie się nie spotkaliśmy. Wszędzie przyjmowani byliśmy z serdecznym uśmiechem
a zauważyliśmy to już na przejściu granicznym ze Słowacji na Ukrainę gdzie celnicy stwierdzili, że Palijaccy sportsmeni (polscy sportowcy) nie będą stali w kolejce. Nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów, nawet Ukraińska Federacja Motocyklowa zwróciła się do nas bezpośrednio o zorganizowanie u nich jednej z rund Mistrzostw Polski w rajdach enduro. Obecnie w klubie trwają intensywne przygotowania do ostatniej rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski a zarazem w/w mistrzostw Europy w Chełmnie i do Zespołowych Motocrossowych Mistrzostw Polski 10 października Człuchowie, a w sekcji enduro jest kompletowany nowy zespół który ma reprezentować Motoklub Oborniki w Mistrzostwach Polski i nie tylko, bo tu brakuje widocznych sukcesów.

Waldemar Iracki
Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071