Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniach od 18 do 20 marca br Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza gościł studenta I roku prawa Uniwersytetu w Wurzburgu położonego w Niemczech. W czasie letnich wakacji 2007 i 2008 roku był on uczestnikiem projektu " Praca dla Pokoju ", który odbywał się w Wągrowcu i Gołańczy z udziałem uczniów Liceum Profilowanego z Objezierza.

Answer Zorn tęskniąc za znajomymi terenami oraz polską gościnnością postanowił odwiedzić po raz kolejny miejsce wspaniałych wspomnień i niezapomnianych chwil. Pomógł mu w tym pan Adam Maliński, " ambasador " zarówno objezierskiej szkoły, jak i całego powiatu obornickiego. Answera otoczono ogromną życzliwością , ciepłem i sympatią.

Cieszył się także zainteresowaniem uczniów, szczególnie ze strony dziewczyn, nie tylko ze względu na znajomość w znacznym stopniu języka polskiego , ale i aparycję , poczucie humoru, dystans do samego siebie , rezolutność oraz sposób bycia, którym urzekał. Kontynuatorzy idei pana Malińskiego zadbali o to, aby ich kolega z Zachodu mógł zapoznać się z codziennymi zajęciami polskiej młodzieży i jej pomysłowością. W piątek podczas apelu, społeczność szkolna usłyszała z ust Answera słowa w języku polskim, które z pewnością utkwią im w pamięci: " Tutaj jest cudownie. Na pewno tu jeszcze wrócę", po czym podziękowano mu brawami i szczerym uśmiechem. Tuż przed odjazdem z Objezierza podarowano gościowi skromny upominek. To kolejny gest uwidaczniający unikalność Zespołu Szkół w Objezierzu. Tamtejsza atmosfera przyciąga jak magnes , który swoim zasięgiem dociera aż po kresy Dolnej Saksonii.

Weronika Przeniczna
klasa I Technikum Hotelarskiego w Objezierzu



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:






Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071