Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniach od 18 do 20 marca br Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza go¶cił studenta I roku prawa Uniwersytetu w Wurzburgu położonego w Niemczech. W czasie letnich wakacji 2007 i 2008 roku był on uczestnikiem projektu " Praca dla Pokoju ", który odbywał się w W±growcu i Gołańczy z udziałem uczniów Liceum Profilowanego z Objezierza.

Answer Zorn tęskni±c za znajomymi terenami oraz polsk± go¶cinno¶ci± postanowił odwiedzić po raz kolejny miejsce wspaniałych wspomnień i niezapomnianych chwil. Pomógł mu w tym pan Adam Maliński, " ambasador " zarówno objezierskiej szkoły, jak i całego powiatu obornickiego. Answera otoczono ogromn± życzliwo¶ci± , ciepłem i sympati±.

Cieszył się także zainteresowaniem uczniów, szczególnie ze strony dziewczyn, nie tylko ze względu na znajomo¶ć w znacznym stopniu języka polskiego , ale i aparycję , poczucie humoru, dystans do samego siebie , rezolutno¶ć oraz sposób bycia, którym urzekał. Kontynuatorzy idei pana Malińskiego zadbali o to, aby ich kolega z Zachodu mógł zapoznać się z codziennymi zajęciami polskiej młodzieży i jej pomysłowo¶ci±. W pi±tek podczas apelu, społeczno¶ć szkolna usłyszała z ust Answera słowa w języku polskim, które z pewno¶ci± utkwi± im w pamięci: " Tutaj jest cudownie. Na pewno tu jeszcze wrócę", po czym podziękowano mu brawami i szczerym u¶miechem. Tuż przed odjazdem z Objezierza podarowano go¶ciowi skromny upominek. To kolejny gest uwidaczniaj±cy unikalno¶ć Zespołu Szkół w Objezierzu. Tamtejsza atmosfera przyci±ga jak magnes , który swoim zasięgiem dociera aż po kresy Dolnej Saksonii.

Weronika Przeniczna
klasa I Technikum Hotelarskiego w Objezierzu¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071