Data: , Źródło: LO Oborniki, Oborniki

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach powitali wiosnę w sposób dość oryginalny.

W piątek na korytarzach szkoły spotkać można było bowiem najbardziej znanych filmowych bohaterów. Licealiści zaprezentowali też wyreżyserowane przez siebie szkolne horrory, uczestniczyli w quizie sprawdzającym znajomość filmów, wysłuchali koncertu najpopularniejszych kinowych ballad, a także zaprezentowały się przed nimi szkolne kapele. Organizatorem imprezy był samorząd uczniowski.

Imprezę, która odbyła się w piątkowe przedpołudnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach poprowadzili Patrycja Jerzyk i Kajetan Ruks. - Dzień filmowy to już nasze tradycyjne przywitanie wiosny i święto samorządności jednocześnie. Wszystko udało się dzięki współpracy uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Szczególne podziękowania należą się jednak profesorowi Adamowi Krasickiemu, opiekunowi samorządu, który poświęcił wiele czasu, by nam pomóc - tłumaczy Kajetan Ruks.

Całość rozpoczęła się około godziny 9.30 w sali gimnastycznej. Prowadzący omówili przebieg imprezy i przedstawili jury, które oceniało tego dnia starania licealistów. Zasiedli w nim: prof. Ewa Makowska- anglistka, prof. Patrycja Brodzińska- pedagog i prof. Mariusz Drewicz- nauczyciel wychowania fizycznego. Przewodniczył mu natomiast polonista prof. Paweł Bździak. - Najpierw zaprezentowały się klasy, których uczniowie musieli przebrać się tak, by pasowali do wylosowanych wcześniej odmian filmów - westernu, komedii czy bajki. Później, pokazały się indywidualności startujące w konkursach na: filmowego super twardziela, obiekt męskich westchnień i maskotkę dużego ekranu.

Licealiści rozeszli się następnie do rożnych sal, by uczestniczyć w zaplanowanych tam zajęciach. W sali gimnastycznej odbyły się koncerty trzech kapel szkolnych, a do sali nr 15 powędrowały trzyosobowe reprezentacje klas i uczestniczyły w
quizie filmowym. W sali nr 24 wysłuchać można było znanych ballad kinowych. Natomiast w sali nr 25 zgromadzeni podziwiali horrory wyreżyserowane przez poszczególne klasy.

Około godziny 12.00 impreza znów przeniosła się do sali gimnastycznej. Obejrzano tam między innymi przygotowane przez licealistów scenki filmowe. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził western wyreżyserowany przez klasę I B. W role kowbojów wcielili się Jarosław Nowotny i i Grzegorz Olech. Widzom podobał się też "James Bond", w którym wystąpiła klasa II B i prof. polonista Zbigniew Adamczewski, a także "Ojciec Chrzestny", czyli Bartek Roszkiewicz- kl. I A; tańczący horror klasy II E i prof. Mariusza Drewicza; Gromkie brawa zebrała także klasa I E dzięki występowi tanecznemu rodem z Dirty Dancing Doroty Janusz i wychowawcy, prof. Waldemara Cyranka, jak również klasa II C ze swoją "Seksmisją", w której wystąpił sam prof. Zbigniew Wojdowski; Publiczność doceniła również starania klasy I C, która zaproponowała nam wykonanie piosenki z "Pocahontas" (wielkie brawa dla talentu Ani Oborszko), a także scenkę klasy II D, czyli mrożącą krew w żyłach walkę rycerzy Jedi; Nie można także zapomnieć o "Grzegorzu Brzęczyszykiewiczu", którą przedstawiła zgromadzonym II A.

Jeżeli chodzi o zwycięzców to: Quiz: wygrała klasa I A, a obiektem męskich westchnień okazała się reprezentantka i
i wychowawczyni klasy I C, profesor Anna Witczak. Super twardziel to wychowawca klasy I E, profesor Waldemar Cyranek, a maskotką dużego ekranu został Mateusz Fabiś z kl. I C. Nagrodę za najlepszy film otrzymała klasa II A. Cały dzień filmowy, a tym samym wyjazd do kina ufundowany przez Radę Rodziców wygrali waleczni Kowboje i Indianie wodza prof. Paulusa, czyli klasa I B.

Dzień samorządności w obornickim ogólniaku mógł się odbyć dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób. Wśród nich najbardziej wyróżnili się: Małgorzata Sobkowiak, Marta Kęsy, Agata Sułkowska, Anna Wojciechowska, Maria Szepielak, Agnieszka Filipowska, Milena Napierała, Anna Balcerowiak, Jakub Noske, Michał Bąk, Bartek Roszkiewicz, Robert Kowalczyk, Karol Lis, Bartek Buszkiewicz, Patrycja Garnec, Anna Konieczna i Agata Grzejda. - Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli!

Monika SkrzypczakŹródło: LO Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071