Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Szpital Powiatowy w Obornikach nie spełnia na dzień dzisiejszy wymogów Ministra Zdrowia dotyczących standardów jakie muszą być w nim wprowadzone do końca roku 2012.

W tej chwili żaden z oddziałów szpitala nie spełnia określonych ustawą norm, szczególnie jeżeli chodzi o powierzchnię użytkową i sanitariaty. Aby szczegółowo zaplanować prace, do jakich trzeba się przygotować, zarząd powiatu zlecił wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego dla Szpitala Powiatowego w Obornikach.

Koszt takiego programu szacuje się poniżej kwoty 14 tys. euro. Aktualnie w starostwie rozpoczęto procedury, które mają wyłonić najtańszą, a zarazem dobrą firmę, która taki program opracuje. Sam program nie będzie dotyczył rozwoju medycznego, ale czysto technicznego, czyli dotyczącego powierzchni użytkowej jaka jest potrzebna oraz budowy dodatkowego skrzydła o powierzchni ok. 1000 m2. Wstępnie wiadomo, że w programie uwzględniona zostanie także sala do cięć cesarskich oraz kolejna sala operacyjna.

Radni czekają zatem z niecierpliwością na program funkcjonalno - użytkowy, a wtedy to oni zadecydują na co przeznaczyć środki i co w pierwszej kolejności należy w szpitalu zrobić, aby spełnić wymogi Ministra Zdrowia do końca 2012. W innym przypadku, jeżeli nie uda się tego wykonać, z dniem 1 stycznia 2013 Szpital Powiatowy w Obornikach może zostać zamknięty.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071