Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniu 15 marca Zespół Szkół w Objezierzu zaprosił uczniów klas III gimnazjów i ich rodziców, aby zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły. Była to okazja do zwiedzenia szkoły, porozmawiania z uczniami i nauczycielami, posurfowania po Internecie i podziwiania występu szkolnego zespołu tańca ludowego. Tradycyjnie gości poczęstowano objezierskimi rogalikami wypieczonymi przez uczniów.

Niestety nad szkołą w Objezierzu zaczynają zbierać się ciemne chmury i jej dalsza przyszłość może być zagrożona. Powodem tego jest proces, jaki wygrali byli właściciele pałacu, państwo Turno. Po kilku latach postępowania na drodze sądowej właściciele dowiedli, że mimo dekretu PKWN z 1944 r., na mocy którego pałac został im zabrany, na terenie pałacu nie prowadzono gospodarki rolnej i w związku z tym nie było podstaw do odebrania nieruchomości. Wyrok jest już prawomocny, a teraz przed samorządowcami powiatowymi stoi dylemat, czy od tego wyroku odwoływać się, czy też nie.

W tym momencie zaczynają się schody, bowiem aby się odwołać trzeba wpłacić 5% wartości nieruchomości, czyli ok. 60 tys. zł. Jeżeli jednak powiat sprawę przegra, to będzie musiał oprócz tych 60 tys. zł pokryć koszty zastępstw procesowych Turnów. Jeżeli powiat się nie odwoła, Turnowie zostaną wpisani w księdze wieczystej jako właściciel majątku, a wykreślony zostanie skarb państwa. Turnowie będą zatem mogli żądać albo odszkodowania, czyli jak się szacuje około 3 mln zł, albo zwrotu majątku. Oba rozwiązania będą na pewno bardzo trudne dla radnych. Pierwsze ze względu na ograniczone środki jakimi dysponuje powiat, a drugie zew względu na szkołę, która straci swoją bazę lokalową.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

lawyer
Data: 01.04.2009 23:02:01

bzdury ...wyrok nie jest prawomocny...proszę o trochę wysiłku przy redagowaniu artykułów...


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071