Data: , ¬ródło: , Oborniki

Zgodnie z nowym prawem kierowcy nie będ± musieli już wozić papierowego potwierdzenia obowi±zkowego ubezpieczenia OC. Obowi±zek sprawdzenia czy kierowca posiada ubezpieczenie będzie spoczywał na kontroluj±cych go policjantach. Czy jednak policja dysponuje wystarczaj±cymi możliwo¶ciami technicznymi, aby poradzić sobie z tym zadaniem? O to zapytali¶my rzecznika obornickiej policji.

Brak konieczno¶ci posiadania ubezpieczenia OC do dobra wiadomo¶ć dla kierowców, gdyż może oszczędzić wielu wydatków i problemów w przypadku braku dowodu ubezpieczenia OC. Obecnie je¶li kierowca nie posiada papierowego potwierdzenia obowi±zkowego ubezpieczenia OC musi liczyć się z mandatem oraz odprowadzeniem samochodu na praking policyjny. Dodatkowo, je¶li kierowca udowodni póĽniej, iż owe ubezpieczenie posiada nie może liczyć na żadne odszkodowanie i zwrot kosztów poniesionych wskutek braku samochodu.

Czy jednak policjanci podczas kontroli maj± dostęp do danych o ubezpieczonych pojazdach?

"Tak naprawdę policja na dzień dzisiejszy w trakcie wykonywania kontroli drogowej i nieposiadania przez kierowcę potwierdzenia zawarcia umowy, nie jest w stanie sprawdzić czy pojazd posiada ubezpieczenie czy nie. Mam nadzieję, że zostanie ten problem w jakikolwiek sposób rozwi±zany" - mówi rzecznik obornickiej policji sierż. Marcin Marcinkowski.

Miejmy nadzieję, że zanim ustawa wejdzie w życie policjanci w będ± mieli bezpo¶redni dostęp do informacji o ubezpieczonych pojazdach.Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071