Data: , Źródło: , Oborniki

Zgodnie z nowym prawem kierowcy nie będą musieli już wozić papierowego potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Obowiązek sprawdzenia czy kierowca posiada ubezpieczenie będzie spoczywał na kontrolujących go policjantach. Czy jednak policja dysponuje wystarczającymi możliwościami technicznymi, aby poradzić sobie z tym zadaniem? O to zapytaliśmy rzecznika obornickiej policji.

Brak konieczności posiadania ubezpieczenia OC do dobra wiadomość dla kierowców, gdyż może oszczędzić wielu wydatków i problemów w przypadku braku dowodu ubezpieczenia OC. Obecnie jeśli kierowca nie posiada papierowego potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC musi liczyć się z mandatem oraz odprowadzeniem samochodu na praking policyjny. Dodatkowo, jeśli kierowca udowodni później, iż owe ubezpieczenie posiada nie może liczyć na żadne odszkodowanie i zwrot kosztów poniesionych wskutek braku samochodu.

Czy jednak policjanci podczas kontroli mają dostęp do danych o ubezpieczonych pojazdach?

"Tak naprawdę policja na dzień dzisiejszy w trakcie wykonywania kontroli drogowej i nieposiadania przez kierowcę potwierdzenia zawarcia umowy, nie jest w stanie sprawdzić czy pojazd posiada ubezpieczenie czy nie. Mam nadzieję, że zostanie ten problem w jakikolwiek sposób rozwiązany" - mówi rzecznik obornickiej policji sierż. Marcin Marcinkowski.

Miejmy nadzieję, że zanim ustawa wejdzie w życie policjanci w będą mieli bezpośredni dostęp do informacji o ubezpieczonych pojazdach.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071