Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W 2007 r. jeden z obornickich przedsiębiorców, Krzysztof Piekarski, wylądował na oddziale doktora Brdąkały, na którym to miał robiony zabieg. W trakcie wielu rozmów z doktorem usłyszał m.in., że dużą bolączką szpitala jest brak ojomu (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej), na którym to pacjenci mogliby leżeć zaraz po operacji.

Koszt wykonania ojomu bez wyposażenia szacowany był na ok. 600-700 tys. zł. Krzysztof Piekarski wyszedł ze szpitala i zaczął kombinować, w jaki sposób pomóc szpitalowi.

Po konsultacjach z ordynatorem Brdąkałą doszedł do wniosku, że postara się zebrać obornickich przedsiębiorców i zaadaptować pomieszczenia na ojom. Na samym początku Krzysztof Piekarski objechał kilka firm i zauważył, że pomysł chwycił, a każdy jest chętny wspomóc akcję, jeżeli nie bezpośrednio finansowo, to towarem, albo robocizną. W sumie udało się zaangażować ok. 50 firm, które dawały pieniążki, towar i robociznę. Jak mówili darczyńcy, na całą akcję dość dziwnie spoglądał ówczesny dyrektor szpitala, Stanisław Dobrzycki, jednak to ich nie zraziło i przez rok czasu systematycznie robili swoje, aby w końcu zakończyć prace. Dla przedsiębiorców wykonywanie prac w szpitalu było dużym wyzwaniem, tym bardziej, że w szpitalu obowiązują dość wysokie wymogi higieniczne

Nad całością przebiegania robót czuwało 5 przedsiębiorców, którzy chcą pozostać anonimowi, a szczególne słowa uznania należą się dwóm paniom, Henryce Witkowicz, dyrektorowi firmy Meden-Inmed, która zaoferowała specjalistyczne stanowiska na ojomie za bardzo dobrą cenę oraz Solange Olszewskiej - prezes firmy Solaria, która bardzo wsparła całe przedsięwzięcie.

Krzysztof Piekraski również za naszym pośrednictwem pragnie podziękować wszystkim przedsiębiorcom i właścicielom firm, które zaangażowały się w wykonanie ojomu. Podziękowania należą się także obecnej dyrekcji szpitala oraz Starostwu Powiatowemu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071