Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W 2007 r. jeden z obornickich przedsiębiorców, Krzysztof Piekarski, wyl±dował na oddziale doktora Brd±kały, na którym to miał robiony zabieg. W trakcie wielu rozmów z doktorem usłyszał m.in., że duż± bol±czk± szpitala jest brak ojomu (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej), na którym to pacjenci mogliby leżeć zaraz po operacji.

Koszt wykonania ojomu bez wyposażenia szacowany był na ok. 600-700 tys. zł. Krzysztof Piekarski wyszedł ze szpitala i zacz±ł kombinować, w jaki sposób pomóc szpitalowi.

Po konsultacjach z ordynatorem Brd±kał± doszedł do wniosku, że postara się zebrać obornickich przedsiębiorców i zaadaptować pomieszczenia na ojom. Na samym pocz±tku Krzysztof Piekarski objechał kilka firm i zauważył, że pomysł chwycił, a każdy jest chętny wspomóc akcję, jeżeli nie bezpo¶rednio finansowo, to towarem, albo robocizn±. W sumie udało się zaangażować ok. 50 firm, które dawały pieni±żki, towar i robociznę. Jak mówili darczyńcy, na cał± akcję do¶ć dziwnie spogl±dał ówczesny dyrektor szpitala, Stanisław Dobrzycki, jednak to ich nie zraziło i przez rok czasu systematycznie robili swoje, aby w końcu zakończyć prace. Dla przedsiębiorców wykonywanie prac w szpitalu było dużym wyzwaniem, tym bardziej, że w szpitalu obowi±zuj± do¶ć wysokie wymogi higieniczne

Nad cało¶ci± przebiegania robót czuwało 5 przedsiębiorców, którzy chc± pozostać anonimowi, a szczególne słowa uznania należ± się dwóm paniom, Henryce Witkowicz, dyrektorowi firmy Meden-Inmed, która zaoferowała specjalistyczne stanowiska na ojomie za bardzo dobr± cenę oraz Solange Olszewskiej - prezes firmy Solaria, która bardzo wsparła całe przedsięwzięcie.

Krzysztof Piekraski również za naszym po¶rednictwem pragnie podziękować wszystkim przedsiębiorcom i wła¶cicielom firm, które zaangażowały się w wykonanie ojomu. Podziękowania należ± się także obecnej dyrekcji szpitala oraz Starostwu Powiatowemu.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071